Strona 44 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 142 43 44 45 4650 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 gru 2018, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Witojcie.Generalnie grudzień to jeden z lepszych miesięcy w roku(w moim przypadku).Tyle że nie lubię tego miesiąca bo kumulacja w tygodniu przedświątecznym daje popalić a że przy okazji wszyscy mają dużo roboty to się człowiek naczeka w kolejce do wylania :( .Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 gru 2018, 14:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Wesołych świąt wszystkim.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 25 gru 2018, 0:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Dołączam się do życzeń i jeszcze coś ode mnie. Życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy;-)


Post Wysłano: 25 gru 2018, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Zdrówka, i nic innego ;)


Post Wysłano: 31 gru 2018, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2017, 13:33
Posty: 5
Samochód: DAF, Volvo

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku !


Post Wysłano: 19 lut 2019, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2019, 19:53
Posty: 1
Samochód: iveco

koledzy chce zrobić przyczepę do samochodu asenizacyjnego zarejestrowanego jako specjalny do czyszczenia kanalizacji. Czy za przyczepę płacimy drogowe? Czy jeśli zarejestruje ją jako specjalna do czyszczenia kanalizacji nie będę płacił? Czy można tak zarejestrować przyczepę?


Post Wysłano: 19 lut 2019, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Ubezpieczenie - grosze
Drogowe - zależne od regionu ok 1 - 1.5tyś

Ale czy da się zarejestrować jako specjalny...? Wątpię, nie masz jak napędzić pompy do czyszczenia kanalizacji, nie przejedzie to.. W sumie masz, bo możesz dać pompę z hydraulika i napęd z solówki... :mrgreen:


Post Wysłano: 10 kwie 2019, 10:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:10
Posty: 2
Samochód: Man

Pany mam pytanie-samochód Asenizacyjny zabudowa oryginalna robiona przez firmę Ru...n myślę że 8-9lat temubez reklamy,każdy wie o jaką firmę chodzi,napęd hydrauliczny pompa jurop po załączeniu pompy,po kilku sekundach otwieram zawór i beka ssie ale chwile oczywiście na pusto bez szamba i po chwili cisza,po zamknięciu zaworu i ponownym otwarciu znowu ssie chwile i cisza.co jest nie tak?i jakie zachowanie będzie po zassaniu szamba czy będzie dała rade ciągnąc i co przy końcu jeżeli wypompuje szambo z dziury i zassie powietrze?pierdyknie cofkę do szamba z beczki to co wyciągnęło?? Na co zwrócić uwagę i co sprawdzać?Dziękuje za podpowiedz osobom Wyrozumiałym z chęcią Pomocy,bo słyszałem co nieco o kilku z tego forum


Post Wysłano: 10 maja 2019, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Pomyśl nad tym chwile i sam wpadniesz, dlaczego tak się dzieje.


Tak, jak kończysz ssanie to zasysasz powietrze i sprawność pompy spada do zera, ale pompa nadąży nad wylewaniem się szamba z beczki. Nie ma co za długo ssać pustego szamba, bo pienisz se szambo w beczce i pompa ciągnie mgłę z ewentualnym syfem przez co szybciej się zużywa, zawsze te 2-3 cm zostają i tyle.


Post Wysłano: 15 maja 2019, 19:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:10
Posty: 2
Samochód: Man

Dzięki kolego,wszystko przebiega tak jak należy kończę ssać szambo jak widzę że łapie powietrze w węża przy końcu to zamykam zawór wyłańczam odrazu pompę i gitara .Dzięki jeszcze raz tobie za podpowiedź i dla kolegi co wysłał priv


Post Wysłano: 13 lut 2020, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2020, 19:23
Posty: 5

Hej wszystkim :D Właśnie zaczynam przygodę z beczką. Zaczynam ponieważ u mnie w mieście jest tylko jedna firma która zamyka się w przyszłym roku. Przeczytałem wszystko co tu było, czegoś się dowiedziałem ale może macie jakieś rady dla ludzi takich jak ja ? Każdy kiedyś zaczynał i wiem że popełnie wiele błędów ale może ktoś coś doradzi na początek z własnego doświadczenia. Pozdrawiam


Post Wysłano: 13 lut 2020, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Hej.Strasznie dużo znaków zapytania.Musisz trochę zawęzić zakres pytań na które ewentualnie mogę odpowiedzieć.Ten twój grajdół to jaka liczba ewentualnych klientów?Na małej czy dużej powierzchni?Zlewnia ścieków blisko czy daleko?Domy raczej starszej czy nowszej budowy?Drogi gruntowe czy utwardzone?Konkurencja czym się porusza?Sam widzisz że pytań wiele ale jak zadasz konkretne pytania to w miarę możliwości coś spróbuję doradzić.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 13 lut 2020, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2020, 19:23
Posty: 5

Miasto około 40tyś. plus sporo okolicznych wiosek.
Same miasto 20km2. Zlewnia zaraz za miastem stosunkowo blisko. Domy nowe i też starsze 60 do 40 dla nowych. Konkurencja Starszy Pan jeździ jelczem 8m3 i mówi że zarabia między 20 a 30 tyś. chociaż ciężko mi uwierzyć, ma on podpisaną umowę z gminą i jest jedyny który się tym zajmuje. A co do dróg to raczej utwardzone.


Post Wysłano: 13 lut 2020, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Myślę że na początek auto 2 osiowe o pojemności 10-12m3 powinno wystarczyć.Rozstaw osi jak najkrótszy(najlepiej 3.6m) nie większy niż 4.2m.To że on ma umowy z gminą to pewnie dotyczy szkół,przedszkoli itp.Zgłaszasz działalność do urzędu CEIDG,podążasz do spółki która zajmuje się zlewnią ścieków tam składasz prośbę o przyjęcię nieczystości płynnych do stacji zlewnej która powinna wydać ci pismo że będzie przyjmowała od ciebie ścieki które przywieziesz.Z tym podążasz do swojego urzędu który na tej podstawie wyda ci zezwolenie na podstawie którego będziesz mógł podpisywać umowy oraz wystawiać rachunki(opłata 108zł za każdą gminę na terenie której chcesz operować).Dodatkowo dokumenty gdzie auto będzie garażowane,gdzie będzie myte,dezynfekowane(POTRZEBNE UMOWY,PÓŹNIEJ RACHUNKI).Jak przez to przebrniesz to później z górki.Powodzenia.


Post Wysłano: 13 lut 2020, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2020, 19:23
Posty: 5

Myślałem i mam okazję kupić MAN f2000 3 osie ostatnia skrętna 16m3 z 2001r. Czy takie auto może być na początek ? Czy auto mogę parkować pod domem przy bramie na ulicy czy jest to nie dozwolone, może jest jakiś przepis na to ? Dzięki za podpowiedzi :D


Post Wysłano: 14 lut 2020, 6:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Krzyżak - ty o całym biznasie transportowym (nawet gów..a) nie masz zielonego popjęcia.
zanim zaczniesz wybierać pojazd poczytaj przepisy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2020, 10:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2020, 19:23
Posty: 5

Tak tu masz racje kolego. Chodzilo mi o parkowanie na moim terenie pod bramą a pytam bo mam strasznych sąsiadów ktorym wszystko przeszkadza i nie zagłębialem sie w przepisy. Zaraz poczytam zobacze. Lecz moja niewiedza nie jest powodem do tego aby pisać w taki sposób jak Ty.Pozdro


Post Wysłano: 14 lut 2020, 11:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

mogłem napisać bardzie dosadnie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2020, 12:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

To jak masz takich dobrych sąsiadów to raczej odpada garażowanie u siebie na posesji. Jak będziesz się starał o pozwolenie z gminy to tam będziesz musiał podać gdzie pojazd będzie garażowany i nie każde miejsce się do tego nadaje. U nas teren powinienem być utwardzony i posiadać studzienkę do której spłyną ewentualne nieczystości. Jak wpiszesz swoją nieruchomość to być może tą lokalizacja nie spełni warunków gminy i zezwolenia nie dostaniesz i wtedy będziesz musiał podpisać z kimś umowę że jego teren spełnia warunki. Ja trzymam auta na parkingu dozorowany w naszej dzielnicy przemysłowej. Pamiętaj żeby zakupić auto które w papierach ma wpis że jest pojazdem specjalnym. Płacisz wtedy małe OC i nie płacisz podatku drogowego do gminy. Później jeszcze w starostwie trzeba wykupić zezwolenie na potrzeby własne koszt ok.600zł.Tak że długa droga przed tobą. Powodzenia.


Post Wysłano: 14 lut 2020, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

dlaczego ma wykupić zezwolenie na potrzeby własne?
chyba świadczy usługę transportową ?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 44 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 142 43 44 45 4650 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: