Strona 43 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 141 42 43 44 4550 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 paź 2018, 18:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Cytuj:
jesteś gołodupcem
Bo jest. Piznie mu most, stanie w przekroju na krajówce z płaczem i kończy zabawę w minutę z kupą siana w plecy.
Cytuj:
Zostaw,nie ruszaj,nie nadajesz się
Nie wiem kto tutaj napisał, by zostawić i nie ruszać się. No nadawać się typ się ze wstępnej oceny merytorycznej oraz wykształcenia nie nadaje, nie każdy musi.
Cytuj:
to,że ty demolujesz komuś podwórko szambowozem
Po tym widać, że ty raczej w ogóle tutaj nie jesteś do rozmowy potrzebny, bo w interesie nie siedzisz. XD Dziadek pokazuje, by stanąć tu, bo tu jest ok, wjeżdżasz no i jest ok, a później po wybraniu, gdzie auto dostaje na ponad 25 ton masy, idziesz do auta, a te zapadnięte po mosty i dziadek ma rozpieprzone po prostu całe podwórko, a ty pół dnia i kupa siana(którą albo od dziadka wywalczysz, albo jeszcze ci będzie morde darł, że mu podwórko zniszczyłeś) na gruby sprzęt specjalistyczny, by cie wyciągnąć z tego syfu. Tak wygląda ta robota.
Cytuj:
Rozumiem,że jak zaczynałeś to miałeś hiper polisę OC na 10 milionów i i tyle samo w gotówce na czarną godzinę?
Tak i nie tylko gotówkę na czarną godzinę, a po prostu duże biznesy, które pozwoliły mi mieć w dupie, że przez pierwszy rok miałem po kilkaset złotych zysku, bo zusu nie płaciłem specjalnie pod ten interes. Była szambiarka i raz na jakiś czas się nią przejechałem, jak motocyklem. Kula śnieżna, która pozwoliła cokolwiek mieć z tego interesu jest ciężką sprawą i nie wyobrażam sobie, by gołodupiec wszedł w ten interes bez szwanku. Mam też za darmo miejsce garażowania, maszyny do ewentualnych napraw beczki, malowania auta, przemysłowy kanał, gdzie mogę auto zrobić za pół darmo lub robi mi je mój pracownik, dźwig, wózki widłowe.
Cytuj:
Udało ci się dlatego,że wszystko wiedziałeś od a do z czy dlatego,że miałeś....szczęście?
Wiele bym dał, by mi ktoś przed założeniem interesu tak pocisnął, jak ja pocisnąłem tamtemu gołodupcowi. Ale ogólnie dobre 80% spraw można ogarnąć samemu, stając przy aucie na 30 minut i planując, przewidując dlaczego tak, a nie inaczej oraz czytając prawo, wyroki sądowe i ogólnie legislację w branży. Interes jest prosty dla kogoś kto kuma, a ktoś kto kuma i jest inteligentny, to sam domyśli się dziesiątek różnych trików jakie trzeba stosować, by nie mieć problemów w tej branży w różnych przypadkach.


Post Wysłano: 29 paź 2018, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Prawda jest taka, że osób które prowadzą TYLKO asenizacje jest może 5%. Niemalże każdy ma inny interes :wink:
Cytuj:
A z kąd ty jesteś z Polski jaki region zarobas ?to może bym przyjechał zobaczył jak Ci tak super się ułożyło..dał byś mi wskazówek w realu zobaczył bym z bliska tą twoją flotę i byś podpowiedział jak Ci nie szkoda ?Bartsen
Kolego nie obraź się... Ale badałeś się ostatnio? Dobrze się czujesz?


Cały czas oczekujesz od nas Bóg wie czego, najlepiej gdybyśmy Ci założyli Ci zabudowę, dali klienów, a najlepiej sami jeździli i dawali Ci twój zarobek. Jeb .. nij się w łeb zaczym wyślesz post. Chcesz wiarygodnych informacji to je dostajesz, a później naskakujesz na każdego, kto ci odpisuje. Dostałeś bana od asenizatora, to teraz tu sie mądrzysz?

Nie masz zielonego pojęcia, klepiesz posty byle klepać. Gdybyś przeczytał ten temat od początku, połowy durnych pytań byś nie zadawał.

Prawda jest taka, że doskonale wiesz ze wje..ałeś się z tym samochodem, kupiłeś jakiegoś parcha, i nie masz pojęcia co z nim teraz zrobić. Zaczołeś kumać, że hajs ci ucieka przez palce, ponieważ nie potrafisz nim efektywnie zarządzać, i palisz głupa na forum.


Post Wysłano: 30 paź 2018, 8:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Przyzwyczajaj się. Myślisz że twoja konkurencja będzie na rozładunku witać Cię kwiatami, chlebem i solą?

Prowadzenie działalności to nie tylko pisanie na Facebooku scanio je najlepszo, oglądanie celebrytów którzy biorą banke leasingu bez pewnej roboty i wyzwanie szefa od dziadów.

W tym temacie masz realne podejście do tematu, więc skoro nie możesz tu się odnaleźć to dobrze ci radzę siedz za tą granicą dalej, i jeździj sobie w spokoju. Masz spokojna głowę zero stresu, opłat, biurokracji, kar, więc tego się trzymaj


Post Wysłano: 01 lis 2018, 1:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Witaj.Ja nie wiem czym się naraziłeś przedmówcą ale miej ich głęboko w kiju.Być moźe chcesz operować na ich terenie i próbują cię od tego odwieść.Kolega Bartsen też od czegoś zaczynał i wątpliwą rzeczą jest żeby był taki mądry od początku.Kolega Kiepski sam się radził parę lat temu na temat szambiarstwa,a teraz robi w roli experta(przynajmniej próbuje).Masz pomysł próbuj a takim doradcom podziękuj.Mamy 21 Wiek a niektórzy zachowują się,jakby wszystkie rozumy pozjadali.Wy nigdy nie zaczynaliście?Co do oceny wielkości beczek sam musisz ocenić czy daleko masz na zlewnię?Jakie wjazdy?4 ośka według mnie za duża i za ciężka.3 ośka ok.18-20m3 rozstaw osi 3.8-4 m(średnica beczki 2 metry będzie ok.)3.6 rozstaw osi(średnica 220cm) super zwrotne z ostatnią skrętną osią.I żeby nie było że się wychwalam.Mam beczkę 12m3,2 osiową od 15 lat i żyje(myślę że mogłem kupić jezcze ze dwie ale czy ja jestem dla pieniędzy czy one są dla mnie?????.Jak ja bym trafił takich doradców to chyba powiesił bym się przed rozpoczęciem działalności.Reasumując życie masz tylko jedno,także warto próbować(po moim przykładzie wiem,że warto).Powodzenia.


Post Wysłano: 01 lis 2018, 1:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Part II.Jak już mi się tak dobrze pisze,to masz jeszczę rady gratis.Jak nie masz o tym pojęcia,oddaj komuś kto ma.Stelaż z ceownika,siodło z przodu,tył może być sztywny,pompa Jurop 84(alternatywne MEC 8000) do beczki 12m3.Powyżej modele wyższe.Beczka 20m3(Jurop 155 przekrój węży min.80mm-optymalnie 100mm).Zawór boczny skierowany na dół beczki(a to po to żebyś nie musiał wygarniać co miesiąc tony piachu).Do tego zawór na górze beczki(żeby ci się nie ulało)+zbiornik przelewowy(z kulkami).W 99% przypadków nikomu nic złego nie zrobisz.Za Mercedesa S-klase nie gwarantuję:)Rynny drewniane polecam,metalowe gniją.I w tym momencie kolega Bartsen zacznie prawić swoje wywody,za którę jesteśmy wdzięczni ale bez nich też sobie poradzimy.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 01 lis 2018, 9:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Może trochę racji masz, ale musisz przyznać, że oni też. Zaczął od złej strony, kupił samochód, a nie ma kasy ani pomysłu jak go zabudować. Takie rzeczy jak rozstaw osi są kluczowe, a jak kupił auto spod plandeki, chłodni czy innego bdfu, to rozstaw ma 4,3-4,8m.
Po prostu trzeba zacząć od rozeznania tematu, planów, jakiegoś biznesplanu, zrobić i wysłać jak najszybciej na robotę. Kupił auto, nie wiadomo po co i teraz stoi, a on może kupi teraz drugie kompletne, żeby zarobić na to pierwsze. Co za absurd.


Post Wysłano: 01 lis 2018, 11:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Większość przewoźników z tego stąd działa w branży dłużej, niż nie jeden z tego forum po świecie chodzi, więc proszę szanuj siebie, swój czas i swoje doświadczenie.
Nie dyskutuj z gościem który jest intelektualnym dnem, i nawet nie potrafi poprawić słów które mu podkreśla na czerwono.

Szukam czwartego auta dobre pół roku, bo nie ma nic sensownego. Jak mam kupić scanie bez drzwi po jakimś bdfie, które sami wiemy jakie kręcą przebiegi i później mam się żalić, że mi sie psuje to wole sobie darować taki interes.
Jaki sens kupić auto, i wozić miedzy kabiną a beczką powietrze?

Cytuj:
Być moźe chcesz operować na ich terenie i próbują cię od tego odwieść.
Mam gdzieś skąd jest, może być i odemnie z chęcią oddam mu kilku "ciekawych" klientów :lol:
Cytuj:
3 ośka ok.18-20m3
Powodzenia na wadze. Przy 20m3 na jakieś 3ośce będziesz ważył ok 33ton. 1 oś 10t i napęd ponad 13... Zatrzyma go inspekcja, sprzeda to auto i dalej nie spłaci mandatu.
Każde 18m3 na 3ośce będzie przeładowane, nawet gdybyś zrobił beczkę z laminatu.
Cytuj:
Mam beczkę 12m3,2 osiową
To samo, nie realne jest abyś wyszedł z wagą.
Cytuj:
Rynny drewniane polecam,metalowe gniją.
Jakie? :shock: :shock: :shock:

Mam na każdym aucie z blachy ryflowanej. Lekkie, ładne, estetyczne i zero problemu z czystością. Pod bieżącą wodą cały syf zlatuje z beczki, a drewno nasiąknie i zgnije również.


Post Wysłano: 05 lis 2018, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

<t>Szukam czwartego auta dobre pół roku, bo nie ma nic sensownego. Jak mam kupić scanie bez drzwi po jakimś bdfie, które sami wiemy jakie kręcą przebiegi i później mam się żalić, że mi sie psuje to wole sobie darować taki interes.<br/>
Jaki sens kupić auto, i wozić miedzy kabiną a beczką powietrze?<br/>
Być może takiego auta jak ty szukasz jeszcze nie wyprodukowano?Przecież można kupić pasujące auto i przerobić go na pasujący wymiar(podejrzewam że chciałbyś auto z odpowiednim rozstawem osi).</t>Mam gdzieś skąd jest, może być i odemnie z chęcią oddam mu kilku "ciekawych" klientów.
Takich ciekawych klientów to ma każdy a że chłopak zaczyna takimi też nie pogardzi.
Powodzenia na wadze. Przy 20m3 na jakieś 3ośce będziesz ważył ok 33ton. 1 oś 10t i napęd ponad 13... Zatrzyma go inspekcja, sprzeda to auto i dalej nie spłaci mandatu.
Każde 18m3 na 3ośce będzie przeładowane, nawet gdybyś zrobił beczkę z laminatu.
O proszę umiesz liczyć.Czyżbyś miał 2 ośkę z beczką 8m3?A może 3 ośkę z beczką 14m3?A może 4 ośkę z beczką 20m3?Proponuję żeby każdy się toczył tym co ma a do odważnych świat należy.Trafiłeś kiedyś na wagę?
To samo, nie realne jest abyś wyszedł z wagą.
Przecież mogę wozić po 9m3.Kto biednemu zabroni bogato żyć?
Mam na każdym aucie z blachy ryflowanej. Lekkie, ładne, estetyczne i zero problemu z czystością. Pod bieżącą wodą cały syf zlatuje z beczki, a drewno nasiąknie i zgnije również.
I tu masz rację.Ja kiedyś miałem drewniane nie szczelne i oprócz tego że samoczynnie się czyściły to były ok.Teraz mam metalowe szczelne z zaworami do odpływu tego co się w nich zgromadzi.Nie polecam.Rdzewieją na potęgę.Zapomniałem o blasze ryflowanej a w następnym modelu będą z kwasówki.
Być może mój wpis był za impulsywny ale przedstawiliście to tak,jakbyście mieli monopol na wywóz nieczystości.Każdy niech próbuję a życie pokaże jak to będzie.Też kiedyś trafiłem na dobrą kontrolę.6 tysięcy w plecy ale już jestem mądrzejszy.Nauka kosztuje.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 05 lis 2018, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Być może takiego auta jak ty szukasz jeszcze nie wyprodukowano?Przecież można kupić pasujące auto i przerobić go na pasujący wymiar(podejrzewam że chciałbyś auto z odpowiednim rozstawem osi)
Każdemu logicznie myślącemu szambiarzowi marzy się auto jak najkrótsze, z jak najmniejszym rozstawem osi, lecz nie uważam przesuwania osi za dobrą praktykę. A dokładniej jestem na taki atrakcje za cienki ;)
Ale spokojnie, znajdzie się coś ciekawego :)
Cytuj:
O proszę umiesz liczyć.Czyżbyś miał 2 ośkę z beczką 8m3?
Miałem ;)
Cytuj:
A może 3 ośkę z beczką 14m3?
Mam ;)
Cytuj:
Trafiłeś kiedyś na wagę?
Nie wiem jak w waszych okolicach, ale u nas po przebudowie głównych dróg mam w okolicy 35km od bazy 5 miejsc gdzie regularnie waży ITD. A kary za przeładowaną oś są jakie są... :roll:
Cytuj:
Też kiedyś trafiłem na dobrą kontrolę.6 tysięcy w plecy ale już jestem mądrzejszy.Nauka kosztuje.Pozdrawiam.
O tym mówię. 14m3 na 3oś to jest max


Post Wysłano: 06 lis 2018, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Masz jakąś nieszczęśliwą lokalizację.Co by się nie rozpisywać teraz każdy idzie w ilość jaką można jednorazowo przewieźć.Małych aut ubywa a dużym nie wszędzie się wjedzie a targaniem 30 metrowego węża nikt nie jest zainteresowany poza szefem bo przecież pracownik da radę.Ale dzisiejsze czasy gdzie pracownik który robi za tzw. czapkę gruszek mineły.


Post Wysłano: 07 lis 2018, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2018, 20:07
Posty: 4

Dzień dobry.
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad dodatkowym Biznesem, po odkryciu tego forum i przeczytaniu kilkudziesięciu stron odnośnie usług asenizacyjnych, postanowiłem wejść w ten "pachnący" BIZNES:)

Wiec tak, samochód został kupiony, czekam około tygodnia na odbiór, MAN F2000 rocznik 2000. Beczka 12 tys. l.
Nowa zabudowa , do tego Pompa MAC 8000 itp.
Wraz z samochodem dostałem w gratisie w dość dobrym stanie 10 M. Węża o średnicy 90MM, Co myślicie o takiej średnicy, zostać przy tym, czy przejść na 100?
Według sprzedającego, waz o takiej średnicy w zupełności wystarczy.
Druga kwestia, czy aby wykonywać usługi asenizacyjne wystarczy mi Licencja na przewoź rzeczy na potrzeby własne?
I w razie czego gdzie mogę się o takie cos starac?
I czy od tego mam zacząć całe formalności związane z założeniem tej działalności> Bo firmę już mam założoną i odpowiedni wpis w PKD będzie zrobiony.
Z góry dziękuje za odpowiedz.


Post Wysłano: 07 lis 2018, 15:08

chyba raczej nie na potrzeby własne, jak będziesz świadczył usługę to chyba nie bardzo.


Post Wysłano: 07 lis 2018, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak będziesz swoje szambo woził, wtedy na potrzeby własne. W twoim przypadku licencja.


Post Wysłano: 07 lis 2018, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2018, 20:07
Posty: 4

Czyli mam rozumieć, ze wszyscy tu obecni zajmujący się usługami Asenizacyjnymi posiadają Licencje na wykonywanie transportu drogowego?>


Post Wysłano: 07 lis 2018, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Jaka licencja... :shock: :shock: :shock:

A chcesz żeby Cię tacho obowiązywało? A drogowe chcesz płacić? A zakazy wjazdu i tonaże chcesz omijać?

Przypadek nr 1:
- Odbierasz ścieki z gospodarstw domowych (baaaaaardzo precyzyjne określenie) nie potrzebujesz licencji.
Jeździmy pod ustawią o zachowaniu porządku i czystości gmin, a nie o transporcie drogowym.
Tobie jest potrzebna koncesja na każdą gminę na której chcesz wykonywać usługi + umowa z oczyszczalnia + umowa na codzienne mycie i dezynfekcje (nie każda gmina tego wymaga).

Przypadek nr 2:
- Licencję potrzebujesz wtedy gdy będziesz woził jakieś specjalne odpady, przemysłowe, myjnie, separatory itd.
Wtedy nie jedziesz pod ustawią o zachowaniu porządku i czystości w gminach tylko pod ustawią o transporcie drogowym i wtedy płacisz drogowe, obowiązuje Cię tacho i musisz mieć licencję.


Post Wysłano: 07 lis 2018, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2018, 20:07
Posty: 4

Dzięki Kiepski.
Czyli jak np. Kolega będzie chciał, żebym mu wybrał szambo w myjni to sorry ale nie? Czy poprostu jak nie będzie chciał FV to spoko no problem?


Post Wysłano: 08 lis 2018, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Jak już wcześniej pisałem jeden kraj wiele możliwości.Kolega Kiepski dobrze to opisał,ja też tak działam.Co do mycia i dezynfekcji u nas wystarcza umowa i raz na kwartał fv na wykonaną usługę.Co do tej myjni do póki kolega nie chce karty przekazania odpadu,ja traktował bym to jako zwykły ściek.Podejrzewam że tam w układzie powinien być separator który powinien być czyszczony przez firmę która po wyczyszczeniu tego separatora zutylizuje zawartość i wystawi kartę przekazania odpadu.Kosztuje to odpowiednio drożej ale to już nie twoja sprawa tylko właściciela myjni.


Post Wysłano: 11 lis 2018, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Co do tej myjni do póki kolega nie chce karty przekazania odpadu,ja traktował bym to jako zwykły ściek.Podejrzewam że tam w układzie powinien być separator który powinien być czyszczony przez firmę która po wyczyszczeniu tego separatora zutylizuje zawartość i wystawi kartę przekazania odpadu.Kosztuje to odpowiednio drożej ale to już nie twoja sprawa tylko właściciela myjni.
Ja wożę z myjni ścieki które są za separatorem i wpisuję w listę jako przemysłowe i tyle. Lecz znów rozbieżność ponieważ jedna gmina traktuje to tak, że listę wpisujemy przemysłowe, oni liczą to drożej i tyle, a w innej gminie myjnia musi mieć umowę z oczyszczalnią i oni rozliczają sie między sobą, a ja jestem tylko przewoźnikiem.

Co do separatorów, kart przekazania odpadu itd, nie zajmuję sie tym, gdyż nie mam gdzie te wozić, w promieniu 120km od mojej bazy nikt tego nie przyjmuje. Jedna firma to wozi za 400-500zł/m3.


Choć oczywiście jak to w polsce... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Typ od nas z konkurencji, średnio grzeszący inteligencją, lecz zawsze najmądrzejszy, zawsze najlepiej wie wyebał sobie na pół auta napis "SEPARATORY, SZAMBA EKOLOGICZNE". I nawija mi, że karty przekazania odpadu wypisuje i bierze za to jak za normalną beczkę, ponieważ.... Szambo to szambo :mrgreen:

Cóż... Biorąc ścieki stajemy się ich właścicielem i to w naszym interesie jest je zutylizować więc... :roll: Życzę mu jak najlepiej... :wink:


Post Wysłano: 11 gru 2018, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Cześć, pytanko do kolegów czy Wy też w grudniu macie duży spadek zamówień? Jeśli tak to jak myślicie czym to jest spowodowane? Mówię o osobach prywatnych bez umów.


Post Wysłano: 12 gru 2018, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

U mnie zawsze w lutym kryzys ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 43 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 141 42 43 44 4550 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: