Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2018, 17:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Witam, po dłuższym przestoju prezentuję aktualny wóz :)


Marka: Scania
Model: R500 Highline
Rok produkcji: 2013
Przebieg: 446 000
Wyposażenie: Elektryczne szyby, elektryczne i podgrzewane lusterka, duże radio z nawigacją, zestaw głośnomówiący bluetooth, aux, usb, skórzana kierownica w pełni multimedialna, pneumatyczny i podgrzewany fotel z oparciem łamanym w dwóch miejscach, lodówka, kilka wstawek z logiem V8 w środku jak i chromowane pedały, automatyczna skrzynia i zajebiście mocny retarder :) itd..
Naczepa: Benalu Optiliner 2018 rok, Osie JOST, skrzynka robocza, drzwi tylne z szybrem, dwie drabiny, komputerek pokładowy, cała lakierowana w kolor szary metalik.
Kierunki: Polska, Czechy, Niemcy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Autem jeżdżę niespełna miesiąc, wcześniej jeździłem tutaj "lokalnie" po miejscu manuelem z wywrotką i czasem z plandeką. Maniuś został niedawno sprzedany. Jako ciekawostka to był on pierwszym autem w firmie i na dodatek używanym, reszta pojazdów była autami nowymi, salonowymi. Fałka jest drugim używanym wozem :)

Obrazek


Post Wysłano: 11 lut 2018, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Panie kolego, wiesz może ile sama naczepa waży? Żebrowane Benalu są lżejsze, ale moim zdaniem wyglądają mniej korzystnie. Przymierzam się do Benalu, i cały czas się zastanawiam czy patrzeć na wygląd czy na wagę :D

I ile wynosi waga całego zestawu?

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 11 lut 2018, 19:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
Panie kolego, wiesz może ile sama naczepa waży? Żebrowane Benalu są lżejsze, ale moim zdaniem wyglądają mniej korzystnie. Przymierzam się do Benalu, i cały czas się zastanawiam czy patrzeć na wygląd czy na wagę :D

I ile wynosi waga całego zestawu?
Panie Adamie w dowodzie naczepa ma masę własną 6020 kg :D Tara z pełnymi kotłami 1500 L i kołem zapasowym wynosi 15500, dość ciężko, ale to wina auta :) Będę miał chwilę to odepnę naczepę na wadze i zweryfikuje jej wagę z dowodu :D Ogólnie bardzo fajna naczepa, ładnie idzie za samochodem i nie gnie się jakoś tragicznie przy kiprowaniu. Z tyłu zapinasz wygodną drabinkę i wchodzisz zamiatać, nie musisz wchodzić górą, ale tu pojawia się wg mnie największy minus... Do załadunku czasem trzeba ściągnąć belki, a później je założyć a drzwi już się z tyłu nie otworzy... Brak schodków na przedniej ścianie.. ;)


Post Wysłano: 11 lut 2018, 21:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2014, 17:48
Posty: 58

Ile metrów ma ta naczepka ? Zestaw kozacki , jak pojeździsz dłużej przedstawisz spalanie tej v-ki ? :D
Zestaw kozacki. Z czym aktualnie latacie ? Jakaś spedycja czy stała robota?


Post Wysłano: 11 lut 2018, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Panie Adamie w dowodzie naczepa ma masę własną 6020 kg :D Tara z pełnymi kotłami 1500 L i kołem zapasowym wynosi 15500, dość ciężko, ale to wina auta :) Będę miał chwilę to odepnę naczepę na wadze i zweryfikuje jej wagę z dowodu :D Ogólnie bardzo fajna naczepa, ładnie idzie za samochodem i nie gnie się jakoś tragicznie przy kiprowaniu. Z tyłu zapinasz wygodną drabinkę i wchodzisz zamiatać, nie musisz wchodzić górą, ale tu pojawia się wg mnie największy minus... Do załadunku czasem trzeba ściągnąć belki, a później je założyć a drzwi już się z tyłu nie otworzy... Brak schodków na przedniej ścianie.. ;)
Rety, to ja ze Stasem ważę z pełnymi 15000 kg, i to jest już bardzo dużo, z tym że ja mam kotły 1100 litrów.

N nic będę wypatrywał na szlaku, bo z tego co mi wiadomo z kolegami ze spedycji już było migane :D

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 11 lut 2018, 23:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 paź 2011, 22:24
Posty: 54
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Lubin

Ładny, schludny zestaw. Scania ex PTZ Stefan Dynerowicz? :>


Post Wysłano: 12 lut 2018, 0:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Bedzie z tyłu jakis chlapacz z hasłem przewodnim jak u inglotów? :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 12 lut 2018, 0:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ładne, ładne toczydło Nietoperzu. No to może gdzieś u knedla będziemy się mijać.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 12 lut 2018, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2018, 21:28
Posty: 2
Lokalizacja: DWR

Ładna Scania często widywałem tego maniusia z tego co kojarzę to też macie ładne iveca pod valkingfloorem.


Post Wysłano: 23 lut 2018, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Rogalozo naczepa ma 60m, aktualnie to z tym co się trafi ale jak najbliżej okolicy Drezna Chemnitz albo Hofu aby szybko przeskoczyć do Czecha. Jesteśmy przedstawicielem firmy Liapor na całą Polskę i zajmujemy się sprzedażą keramzytu budowlanego także jest to tak jakby transport na potrzeby własne ;) Spalanie powoli się normuje, ale już wiem że poniżej 30tu z tygodnia raczej nie uda się przywieźć. Realny przedział spalania to 30-33 na setkę, większość pełny tonaż i mało płaskiego. Rzędówki wychodzą troszkę mniej w granicach 27-31 przy podobnej pracy :)

Kuba zgadza się jest to scania ex PTZ :) Jeździ ich jeszcze kilka w PTZcie i jedna nawet ciąga wywrotkę, ale czerwoną. Mijałem się z nim w Szczecinie :)

Michale chlapacz owszem planuję, ale nie taki twórczy jak woziciele z Twojej ex firmy, oni to mają fantazję albo... No nie skomentuje :lol:

Damian Iveca u nas zostały tylko dwa wcześniej było ich troszkę więcej, ale to już przeszłość. U nas firmie ta marka nie jest już mile widzana. Teraz wszystko to już praktycznie scania i w tym roku będzie to już 100 % floty :)


Post Wysłano: 27 lut 2018, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2018, 21:28
Posty: 2
Lokalizacja: DWR

Widziałem chyba oferte pracy u was ale nie jestem pewien czy to o was chodziło bo właśnie się zastanawiam nad zmiana.


Post Wysłano: 23 maja 2018, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Mieliśmy okazję się już kilka razy mijać, ogólnie Scania mi się podoba. Widziałem lampki dodatkowe co tez mi się podoba, doczepka pasuje i fajnie się to prezentuje. Ogólnie tak troszku zazdraszczam i mam nadzieję że kiedyś się spikniemy na spota. Jutro i pojutrze znowu ćwiczę kierunki na Bolesławiec. :mrgreen:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 13 cze 2018, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

A mijane było mijane, Twoje ajweko poznaję z daleka :D Nie ma czego zazdraszczać.. Używana fałka trochę już zmęczona życiem, ale powoli doprowadzana do ładu. Dzisiaj niestety wylądowała w warsztacie na awarie skrzyni, rozleciał się synchronizator i z Czech wracałem na pełnych biegach. Naczepa dostała okleiny, pomysł fajny, ale wykonanie dość mierne niestety... Wróci mi telefon z gwarancji i pstrykne kilka fot na odświeżenie :) Do zobaczenia na trasie ! :D


Post Wysłano: 24 lis 2018, 14:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Mały aktual ;)

Na naczepie wylądowała okleina firmowa, teraz prawie wszystkie auta mają taką reklamę.


Obrazek

Podczas letnich, długich pauz podziałałem chwilkę przy aucie i dołożyłem kilka fantów przyciągających miłych panów z BAG, ale to nie koniec, na wiosnę wpadnie jeszcze więcej ;) Doczekałem się również aluminiowych felg, niestety szerokiego koła na przód nie udało się wyszarpać, ale i tak efekt jest zadowalający :) Zniknęła tabliczka z ksywą, a zastąpiły ją dwie imienne, które towarzyszyły mi przy pewnej akcji, którą opisałem niżej :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trafił się też mały epizod w postaci wesela mojego przyjaciela, na którym moja scania robiła za jego auto do ślubu :) Towarzyszyły mu w tym dwie nowe generację, które niedawno zasiliły szeregi naszej firmy.

Obrazek

Korzystając z okazji ja również poczyniłem krok na przód i oświadczyłem się swojej kobiecie w okolicznościach jakich chciałem to zrobić, znajomi i ciężarówki... Nie miała wyjścia.. Zgodziła się :D

Obrazek

To na razie tyle. Zdjęcia kiepskiej jakości, ponieważ użytkuje leciwy telefon z pękniętym aparatem. Cieszę się autem póki mogę bo prędzej czy później na pewno się z nim pożegnam... Nie będzie to już raczej kolejne V8, ale walczę równo.. Nadzieja umiera ostatnia :)


Post Wysłano: 24 lis 2018, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Obrazek
Tak mi się te tabliczki kojarzą :)


Post Wysłano: 24 lis 2018, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
Obrazek
Tak mi się te tabliczki kojarzą :)
Mnie też rozbawiły, ale to nie ja decydowałem :D


Post Wysłano: 24 lis 2018, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Na Czechach masz szacunek za te tabliczki, też mi sie z tym skojarzyły jak zobaczyłem :D
Co to ,zaraziłes reszte firmy hellami na masce itp ? :shock:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 24 lis 2018, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Tamte tabliczki były znajomego podczas ślubu także na Czechach nigdy nie były :) Helle juz były jak przyszedłem do firmy, ja tylko powiekszyłem grono ;)


Post Wysłano: 25 lis 2018, 14:04
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Sprawa z tabliczkami to była na pewno wasza WSPÓLNA decyzja. :P

Gratulacje. Teraz wesle, dom, syn i drzewo. :D

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 lis 2018, 19:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Maszyna i narzeczona bardzo ładna, ale tego nie bardzo rozumiem.
Cytuj:
Cieszę się autem póki mogę bo prędzej czy później na pewno się z nim pożegnam... Nie będzie to już raczej kolejne V8, ale walczę równo.. Nadzieja umiera ostatnia :)[/b][/center]
Jeśli już wiesz że ta Scania za jakiś czas zmieni właściciela to jaki ma sens doposażania go w różne gadżety :?: Od siebie życzę samych bezawaryjnych kilometrów 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: