Strona 2360 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12358 2359 2360 2361 23623468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 paź 2018, 16:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Pisałem wcześniej o awarii we Volvie - brakiem prądu w kabinie, brak możliwości odpalenia, masa błędów itp. Okazało się to też pisałem wcześniej, że padła centralka sterująca przednimi światłami. Idąc dalej tym tropem zjechałem do Tarnowa Podgórnego bo w Gdańsku nie mieli na miejscu tego i musiałbym czekać 2 dni minimum to jakoś to porobili, że udało się zjechać. Na miejscu po wymienieniu owego modułu błędy wróciły, znów brak możliwości odpalenia no kurła cuda na kiju. :D Przyszedł elektryk, popatrzył na ledy i ich intensywność świecenia i co się okazało? Że przez pier*olonego leda w prawej lampie to wszystko się działo. Jakieś styki się odlutowały i jak było dobrze to dobrze, coś mu [wycenzurowano] i wywalało wszystko co się dało. :mrgreen:
Wincy elektroniki. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 11 paź 2018, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Zalety to oczywiscie waga i nie ma się co zapsuc
Nie dalej jak wczoraj na drodze widziałem fragment który na 99% pochodził z takich łap, lezał ten kawałek w kształcie lutery U który ucieło mniej wiecej na wysokosci otworu w łapie..

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 11 paź 2018, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Miałem podobne łapy, tyle że stalowe i powiem nigdy takich wynalazków. Strzeli poducha w ciągniku-problem, trzeba przepiąć ciągnik w razie awarii, z innym siodłem-problem, na miękkim-problem. Moje zdrowie jest warte więcej niż parę kilo.


Post Wysłano: 11 paź 2018, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Mam styczność z dwoma Bodexami które mają takie łapy. Wypinane są bardzo często- z ładunkiem jak i bez i nie ma z żadnych problemów :wink: Strzeliła raz poduszka w Actrosie kiedy był spięty z tą wanną :D Kierowca najpierw maksymalnie podniósł naczepę na poduszkach, rozłożył stopy, wypuścił powietrze z poduch i bez problemu koniem wyjechał i nic nie ucierpiało :) Dodam, że załadowany był konkretnie :lol:

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 11 paź 2018, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Cytuj:
Zalety to oczywiscie waga i nie ma się co zapsuc
Nie dalej jak wczoraj na drodze widziałem fragment który na 99% pochodził z takich łap, lezał ten kawałek w kształcie lutery U który ucieło mniej wiecej na wysokosci otworu w łapie..
No i w sumie z zalety kolejna wada bo pomimo iz sie nie popsuje to mozna lapy pogubić XD


Post Wysłano: 11 paź 2018, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Czyli wynika, że poza niższą waga, to same problemy. No cóż. Trzeba będzie się przyzwyczaić, haha :D


Post Wysłano: 11 paź 2018, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Jak ktoś głowy nie używa przy rozczepianiu zestawu to i tradycyjne podpory z korbotronikiem rozdupczy.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 11 paź 2018, 21:58

Niestety nie mogę oglądać tej padaki , ale mam pytanie: co znów te orły nieloty [wycenzurowano]?


Post Wysłano: 11 paź 2018, 21:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Ja to bym się jednak kurła bał instalować takie do patelni. Przy swojej handlowiec truł dupę o nich i o plandece na tej rurce a nie na ściągane na pasach. Nie posłuchałem


Wysłane z Nokii 3310 za pomocą Tapatalk

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 11 paź 2018, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

W podkontenerówkach Wieltona też to montują i nie słyszałem jakichś większych narzekań na ten system.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 12 paź 2018, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
o plandece na tej rurce a nie na ściągane na pasach
Plandeka na rurce? O co chodzi?

Szukam opon średniej klasy do osobówki na zimę. Na lato pewnie wezmę uniroyala rainsporta albo rainexperta. Co wziąć na zimę? Też uniroyala? Czy może np. BFGoodrich g-Force Winter 2? Ktoś coś może polecić?

Druga sprawa, muszę wymienić wkładki zamków w ciężarówce i zastanawiam się nad wygłuszeniem drzwi skoro będę miał zdjęte oba boczki. Warto? Takie coś się nada? Ile tego musi być i jakie grube?
https://allegro.pl/mata-wygluszajaca-pi ... 38893.html


Post Wysłano: 12 paź 2018, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Budżetowa zima to Kormoran :D
Sprawdzona jakość.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 paź 2018, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W jednym aucie była dębica w drugim kormoran i w obydwu było bicie na kierownicy przy prędkościach autostradowych. Szukam raczej czegoś trochę lepszego.


Post Wysłano: 12 paź 2018, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Na zimę Nokian. Ceny przystępne, a to właściwie klasa pemium.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 12 paź 2018, 23:00
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:

Plandeka na rurce? O co chodzi?
sorry, zbyt ogólnie napisałem
Obrazek
chodziło mi o sposób naciągania plandeki, zaciągasz rurę na takich uchwytach - słaba opcja wg mnie bo nie załadujesz nic ponad burty bo zwyczajnie nie zakryjesz tego plandeką
Obrazek

a tu już normalne rozwiązanie

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 12 paź 2018, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
o plandece na tej rurce a nie na ściągane na pasach
Plandeka na rurce? O co chodzi?

Szukam opon średniej klasy do osobówki na zimę. Na lato pewnie wezmę uniroyala rainsporta albo rainexperta. Co wziąć na zimę? Też uniroyala? Czy może np. BFGoodrich g-Force Winter 2? Ktoś coś może polecić?

Druga sprawa, muszę wymienić wkładki zamków w ciężarówce i zastanawiam się nad wygłuszeniem drzwi skoro będę miał zdjęte oba boczki. Warto? Takie coś się nada? Ile tego musi być i jakie grube?
https://allegro.pl/mata-wygluszajaca-pi ... 38893.html
Hankook.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 13 paź 2018, 10:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Zapodałem na zimę nowe Kormorany Snow 225/45/17 zobaczy się czy jakieś bicie będzie...


Post Wysłano: 13 paź 2018, 10:53

Cytuj:
Cytuj:

Plandeka na rurce? O co chodzi?
sorry, zbyt ogólnie napisałem
Obrazek
chodziło mi o sposób naciągania plandeki, zaciągasz rurę na takich uchwytach - słaba opcja wg mnie bo nie załadujesz nic ponad burty bo zwyczajnie nie zakryjesz tego plandeką
Obrazek

a tu już normalne rozwiązanie
mam u siebie to rozwiązanie bez pasów, nie ma problemu z załadowaniem ponad burty. dla mnie lepsze rozwiązanie, szybciej zaciągasz plandekę


Post Wysłano: 13 paź 2018, 11:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Settler, załadujesz zaladujesz wiecej, plandeki jest pewien nadmiar i dawało rade jak woziłem koks, odpada problem naciagania pasków,telepania w czasie jazdy no i bok jest "czysty", Repiński do Walking floorów to bierze jak ma Dywizjon 303 ,robi robote bo pomarańczowy pasek który idzie przez srodek Spitfire to byłby cios :D

Co do zimówek to też polecam Nokiany, przytulilem kiedyś takie i byłem pod mega wrażeniem tego co robiły na sniegu.


Luka drzwi wygłuszysz 1 warstwa takiej maty, efekt na pewno bedzie zauważalny no i zrobią sie cieższe-masywniejsze, jezeli siadły na zawiasie i było widac po zamku ze haczą to będzie sie to szybciej pogłębiać

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 13 paź 2018, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Widziałem wczoraj ciekawe połączenie-ciągnik Volvo z łotewskiego Kreissa,z 2 osiową izotermą TNT... :shock: Pierwszy raz w życiu widziałem,by ich ciągnik miał podpiętą inną naczepę niż z ich floty.Czyżby też wzięli się za podwykonywanie?

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2360 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12358 2359 2360 2361 23623468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: