Strona 2328 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12326 2327 2328 2329 23303471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 wrz 2018, 22:30

Jakiż ja tam utytułowany. Ot zwykły kierowca. No może jeden tytuł mam - ten z podpisu :mrgreen:
Jak to wiele osób z Forum zacytowałoby Ci moje wypowiedzi: Ruszać z jedynki bez gazu :D

A jak jeździć Volvem? Chyba jak każdym innym autem. Może bardziej delikatnie traktować gaz, obserwować wskaźnik doładowania (starać się utrzymać w zielonym polu, nie zamykać skali), pozwolić zejść silnikowi nisko z obrotów. Na tyle ile to możliwe zostawać na "górnej skrzyni" i operować w zakresie 4L - 6H. Samo "przebicie się" z 3H na 4L, 4H jest dość "kosztowne" jeśli idzie o paliwo.

Od razu zastrzegam się - to są moje obserwacje, mój styl jazdy.


Post Wysłano: 13 wrz 2018, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wynil z oceny 100% a średnia 28,5. Ja poliftowa 106 mialem około 72% z oceny a średnia 25,5.
Jak dla mnie to moj wynik bardziej wymierny bo przekłada się na $$$ w kieszeni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 13 wrz 2018, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ja u siebie w Actrosie nie patrzę na gwiazdki,a wyniki od 24-28l są bez specjalnego wysilania.Co prawda na ADR-ach 80km/h,na neutralach 82km/h,ale PPC mam zawsze ustawione z górki od +3 do + 7,zjazdy od -3 do -5,oprócz tego nieraz wyłączę tempomat i leci na luzie ile chce,jak znam dany odcinek trasy.Mi się raczej rzadko gdzieś śpieszy,więc Eco roll często używam,a we Francji gdzie najwięcej teraz jeżdżę,większość wyprzedzających znów spotykam na bramkach...

Co do charakterystyki obecnych ciężarówek to mają dużo mocniejszy dół niż,chociażby 10lat temu,poza tym obroty spadły często o 500obr/min na odcięciu.Ponadto w tamtym aucie poniżej 1200obr to już trzeba było redukować bo nie jechało.Pamiętam jak w 2006r jeździłem FH420 XL to przy 90km/h miało 1600obr!Dziś większość przy tej prędkości ma 1000-1100obr,przez co jest i lepsze spalanie i trochę ciszej w kabinie.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 13 wrz 2018, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Nie wiem jak w Dafie, bo kiedy jeździłem to nie zwracałem uwagi na gwiazdki.
Teraz jeżdżę scania i zrobić wynik z przewidywania i hamowania na 100% nie jest aż tak trudno.
Wiadomo, że jak się depnie ostro hamulec i mając włączony tempomat to gwiazdki lecą w dół dość szybko.
Wszystko kwestia przyzwyczajenia i podejścia do sprawy.
Mamy jednego kierowcę, co jeździ non stop 89 i tylko but i hamulec.
Jak przyszło rozliczenie na koniec miesiąca i ja z kolegą do wypłaty dostaliśmy 350 złotych za styl jazdy, a on nic. Nagle doszedł do wniosku, że już mu się nie spieszy tak bardzo, bo zawsze jakiś pieniądz można dostać.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 14 wrz 2018, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Cytuj:
Jak to wiele osób z Forum zacytowałoby Ci moje wypowiedzi: Ruszać z jedynki bez gazu :D

A jak jeździć Volvem? Chyba jak każdym innym autem. Może bardziej delikatnie traktować gaz, obserwować wskaźnik doładowania (starać się utrzymać w zielonym polu, nie zamykać skali), pozwolić zejść silnikowi nisko z obrotów. Na tyle ile to możliwe zostawać na "górnej skrzyni" i operować w zakresie 4L - 6H. Samo "przebicie się" z 3H na 4L, 4H jest dość "kosztowne" jeśli idzie o paliwo.

Od razu zastrzegam się - to są moje obserwacje, mój styl jazdy.
ech typowa odpowiedź parkingowa, "taki mądry, taki mądry wygadany a jak co do czego to ogródkiem, zero konkretow" :lol: :lol: nic nowego to żeś nie powiedział ani tajemniczego ale ubierać w słowa i koloryzować to potrafi Pan

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 0:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
A może po prostu chodzi tu nie o co innego jak tylko o łatanie budżetu państwa, bo rozdawnictwo partii rządzącej sięga zenitu?
Coś mi "śmierdzi", że problemy z kierowcami to dopiero się zaczną.
Odnośnie Twojej wypowiedzi Marcinku wszak nie od dziś wiadomo że jak włodarzą brakuje pieniędzy to sięgają do kieszeni szarych obywateli. I ta zasada tyczy się każdego kraju (z całą unią na czele), a że w zasadzie środowisko jest rozbite (co widać gołym okiem) to łatwo z niego ściągać pieniądze w imię wyimaginowanego bezpieczeństwa obywatela poruszającego się na drodze. Mało tego przy przyzwoleniu i poklasku innych środowisk społecznych (akcja ważenia pojazdów i szukanie na siłę przeładowań, a stonogi; akcja z tamowaniem ruchu przez wyprzedzające się ciężarówki etc.). Co do rachunku na koniec miesiąca zgadzać się musi choć w tym roku przez akcję protestacyjną naszych niebieskich służb w białych czapkach zostało wystawionych mniej mandatów niż w tym samym okresie wakacji z zeszłego roku to ilość wypadków zmalała (odsyłam do statystyk z tego okresu). Pytanie moje czy to przypadek :?: Więc naciska się inne służby zielone żeby wyrównały rachunek i zaczyna się nagonka na czarownicę co by ten 'Tygrys Europy" (Polski Transport) stracił ząbki, był kulawy ,a może coś więcej (ale nadal przynosił zyski). A kierowcami jeleniami wyrobnikami (przepraszam nie chodzi mi o wszystkich) to się nikt nie przejmuje bo jeśli braknie to wstawi się propagandowe artykuły o mitycznych zarobkach, a jak to nie pomoże to sprowadzi się ich z Bangladeszu itp krajów lub na siłę wprowadzi się pojazdy autonomiczne .
Za to nikt z Was nie widzi jak cała unia wprowadza nam kolejne obostrzenia w korzystaniu z internetu do tego pod tym podpisują się ludzie których społeczeństwo wybrało (to szkoda to komentować kim są ci politikiery) :( .
Kolego ciucma102 solenizancie życzę Ci szerokości na drodze i 102 lata co byś był zadowolony z siebie i bliskich
Na koniec napisze nie liczcie tych gwiazdek procentów itp. pier...ół bo to wszystko jest tylko tworzone dla ludzi mało rozgarniętych, a nie fachowców w danych dziedzinach. Po drugie jeśli się Wam coś nie przelicza na zysk widoczny na koniec miesiąca to jest warty tylko tyle co nic i można go o kant du...rozbić.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 0:15

Ale się dotknięty poczułeś... Wiedza kosztuje ;)

A kluczem do sukcesu w ekonomii jazdy jest połączenie kilku składowych. Techniki rozpędzania, pokonywania wzniesień, doboru tempa jazdy i coś, co ogólnie określane jest mianem jazdy defensywnej.

Podałem Ci fundamenty. A co z nimi zrobisz to już Twoja sprawa. X-lat wstecz podałem Edlerowi w podobny sposób co zrobić w DAFie. Jakoś nie pamiętam, żeby strzelił focha i wspominał coś o parkingach.


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 2:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

@Użytkownik toć to ja focha nie strzelił tylko "ironicznie" odpisal :mrgreen: ale że jak coś to sorry że uraziłęm :D

na ten tydzień zamykam dziś i tak 2,6tys km zrobione, korek od adblue ktoś mi zaper i to na firmowym parkingu w cz :D

ale mam dwa pytanka oprocz tego wszystkiego pewnie do Pana @Kierownik bo on praktyk obeznany życiowo...
otóż coś mi skacze ostatnio wskazówka od temp wody na wzniesieniach ale jak szybko podskoczy tak szybko spadnie (temp oleju pokazuje wtedy ponad 120st) i tak termostat niedawno wymienialem na nowy bo ze starego mi cieklo ale po tym miałem przygodę z on w ukladzie wodnym... albo coś mnie wisko ostatnio słabo "słychać" można je jakoś sprawdzić czy napewno jest oki?

drugie pytanko czym zalać układ chłodzenia co by mi tulejek miedzianych znów nie zjadło pod pompowtryskami? bo jak ostatnio robiłem dolewke to potem miałem robote właśnie :/
gość co mi to składał wspominał coś o orginalnym koncentracie żółtym jakimś ale pewnie to drogie jest? :>

oczywiście mowa o tym moim dziadowskim parchu fh

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 6:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Wynil z oceny 100% a średnia 28,5. Ja poliftowa 106 mialem około 72% z oceny a średnia 25,5.
Jak dla mnie to moj wynik bardziej wymierny bo przekłada się na $$$ w kieszeni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odlicz 45l na 3 rozladunki to i norma spadnie.
Nie podniecam sie w tamtym tygodniu na tym kolku mialem mniej.
W firmie nikt nie zwraca uwagi na spalanie wiec mam wysprzeglone aczkolwiek jak na silos jest calkiem spoko

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 6:47

Cytuj:
@Użytkownik toć to ja focha nie strzelił tylko "ironicznie" odpisal :mrgreen: ale że jak coś to sorry że uraziłęm :D

na ten tydzień zamykam dziś i tak 2,6tys km zrobione, korek od adblue ktoś mi zaper i to na firmowym parkingu w cz :D
A to przepraszam, źle odczytałem intencje. Biję się w nagie cycki :D mea culpa.

Nic nie chcę mówić, ale do Kierasa po porady to już się kolejki ustawiają


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 11:05
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1901
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Obrazek

wynik z zeszłego tygodnia, wystarczy raz nacisnąć za mocna hamulec i średnia idzie się kochać :?

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 11:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Pierwszy porażka na dziś to wypadek na A72 i zamknięta autostrada. Drezno też stoi :( Chyba przyjdzie zrobić pauze 9h, bo może jazdy zbraknąć na powrót.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 14 wrz 2018, 16:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Oj tam eco i eco Ja mam takie dni ze za 11h idzie 400 l :lol:


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 17:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Scanie Streamline mozna oszukać i miec 100% hamowania jak podczas jazdy zamiast pedału bedziesz używac ręcznego :D u Gomoli podobno talenty sie zabijały o te statystyki i takie techniki jazdy wprowadzali w życie...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

@Kermiter
Mijaliśmy się dzisiaj znowu w Katowicach. Albo z Twoim zmiennikiem.


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 17:11

Na powrocie do Polski nie ma czegoś takiego jak Eco. :D


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Zostanę za to pojechany i w sumie w dupie to mam, ale zawsze mi się wydawało, że po pierwsze ma być robota zrobiona jak się należy przy rozsądnej normie, a tu kurva jakieś przechwałki na procenty i gwiazdki. Ja pier.ole.


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 18:27

Bald100% racji.
A jak ktoś robi u dziada i dziad go gnębi za procenty na komputerze to już jego problem.

Na szczęście w firmie w , której pracuje szef jest zadowolony z mojej roboty.I chooj go obchodzi , że komputer odejmnie mi kilka procent za to , że załadowany po górkach idę na manualu , A nie w trybie eco.


Post Wysłano: 14 wrz 2018, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Przecież w tym wszystkim musi być kompromis i zdrowy rozsądek, bo inaczej chooj z tego będzie.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 14 wrz 2018, 18:59

Cytuj:
Przecież w tym wszystkim musi być kompromis i zdrowy rozsądek, bo inaczej chooj z tego będzie.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Bibor dokładnie.
Nie można katować sprzętu jak traktorzysta , ale też nie można obchodzić się z nim jak z dziewicą :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2328 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12326 2327 2328 2329 23303471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: