Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 kwie 2018, 13:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Witam, nadszedl czas na maly awans. Wszystko idzie po kolei jak byc powinno, byl MP2, MP3, to teraz czas na MP4. Niestety w cieniutkiej wersji silnikowej 1842.

Marka: Mercedes-Benz
Model: Actros MP4
Rok produkcji: 2013
Przebieg: 310tys km
Wyposażenie: podstawiowe, z wiekszym radiem, dodatkowo zalozone dobre glosniki zamiast fabrycznych i w sumie golas
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: MAX Trailer platforma mega, 6m rozciagu, ostatnia oska skretna "wiatropedna", poszerzenia
Obsługiwane kierunki: Europa, glownie Anglia, Szkocja, Irlandia

Samochod z 2013r, mimo wszystko z bardzo malym przebiegiem nieco ponad 300tys km. Wzielo sie to z tego, ze samochod kupiony juz jakis czas temu po wypadku, naprawiony dopiero niedawno i zaczal drugie zycie. Podobnie jak moj zolty poprzednik. ;) Samochod dosyc goly trafil do nas, lecz zostal delikatnie doposazony. Wymienione jest tragiczne fabryczne naglosnienie, zalozone poduchy, bo kabina byla poczatkowo na sprezynie, duze radio i w sumie tyle. Z zewnatrz zalozona rurka z halogenami, troche pomaranczowych swiatelek. oprocz kogutow na dachu sa zamontowane stroboskopy w grilu, ktore przyciemnilem by nie bylo ich widac kiedy sa zgaszone. Naczepa rozciagana 6m, nowa, jak narazie sprawuje sie dobrze.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Naczepa:

ObrazekObrazek


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 14:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Eeee blenda, plastiki w kolorze to już nie taka bida. Chyba, że podczas remontu zmienialiście.
Z tą koparką albo podobną z ostatniego zdjęcia mijałem cie na A2 w Komornikach jakiś czas temu bo jeszcze MP3 było mnie akurat z serwisu odbierali osobowym to ani radia ani nic żeby zawołać.


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Dobrze widzę, że naczepą na pojedynczych kołach? Jaki to rozmiar? W takich naczepach częściej widuje się bliźniaki na 17,5" kołach.


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 16:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Eeee blenda, plastiki w kolorze to już nie taka bida. Chyba, że podczas remontu zmienialiście.
Plastiki juz byly w kolorze jak przyszedl, oprocz lusterek. Jednak cale auto i tak bylo malowane, wiec to nie ma wiekszego znaczenia. Swiezo malowana jest cala buda, rama, felgi, piasty, wszystko co mozna pomalowac, poza grilem, ktory sie zachowal. ;) Blenda dokupowana. Mogles mnie wlasnie wtedy widziec, bo lecialem tamtedy.
Cytuj:
Jaki to rozmiar?
To "zwykla" mega. Felgi 19.5" opony bodajze 445/45.


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Przyjemny ten Mieczyk.

Uszy są podpięte pod grzanie luster?

Jakie w atrapie upchnąłeś światełka? Chodzi mi o typ model, i najlepiej wymiary.

Jeśli 420 nie chce jechać to naciągnij starego na zmianę programu. Nie znam się na Mieczysławach, ale pewnie bez problemu zrobi się z niego 460tkę.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
...
Uszy, jak i cala reszta dodatkowego oswietlenia jest podpieta pod osobny klawisz. Podobnie halogeny sa z przelacznikiem, moge miec same dlugie, albo dlugie z halogenami. Auto bylo rozbierane co do srubki, bo kabina byla dosc mocno uszkodzona, wiec porobienie wszystkiego na osobne przelaczniki, podpiecie pod komputer, osobny bezpiecznik itp nie stanowilo wiekszego problemu. Jednak nie robilem tego ja, tylko mechanicy na "naszym" warsztacie.

W atrapie to popularne dwuzarowkowe helle. Bodajze "hella double burner"? Wymiarow nie znam na ta chwile. ;)


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Jakie w atrapie upchnąłeś światełka? Chodzi mi o typ model, i najlepiej wymiary.
link

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Fajny, ale ten, żeby nie było samych ochów i achów. Szkoda, że oryginalnych trąb Fiamma nie ma.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Chciałem zrobić furorę w Łagowie i dokładnie takie nabyłem, po czym wyszło że albo jestem ułomny, albo nijak nie da się ich upchnąć w atrapę do volvo, oczywiście bez jakiejś grubszej rzeźby.

Dlatego zamiast Nl stajl, będzie Suder Led stajl.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 21:26

Kabina mocno potłuczona, malowaliście ramę, opłacało się to szefostwu reanimować? Mocno był poturbowany?

Ale wygląda mega spoko.


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 22:21

Opłaca się w Daleszycach, dlaczego nie ma się opłacać gdy masz własny warsztat?


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 22:43

Daleszyce robią tak, żeby im się opłacało, dla siebie się inaczej robi.

Nie lubię liczyć czyiś pieniędzy i nie mam zamiaru tego robić, z czystej ciekawości się pytam.


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 22:47

Spoko. Godzina swojego warsztatu, nie kosztuje tyle co serwisu. Nawet nie firmowego. A wiesz co masz...


Post Wysłano: 21 kwie 2018, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Jeżeli dół był cały a kabinę miał druga to wychodzi 30/40 tys taniej.


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 0:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
Kabina mocno potłuczona, malowaliście ramę, opłacało się to szefostwu reanimować? Mocno był poturbowany?

Ale wygląda mega spoko.
Raczej mocno skoro był rozebrany do zera i roz.j.ebana kabina i rama. Pewnie z impetem zaparkował w czyjejś naczepie.


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 3:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Kabina mocno potłuczona, malowaliście ramę, opłacało się to szefostwu reanimować? Mocno był poturbowany?
Ogolnie auto kupione na licytacji, do tego w Anglii. Przywiezione wlasnym transportem, wystawione na licytacje w kateogorii z uszkodzonym napedem. Okazalo sie, ze silnik sprawny, samochod jezdzi, a do zrobienia glownie blacharka i przekladka. Wiec zapadla decyzja, ze zostanie na firmie dla nas, bo niewielki przebieg i low deck. Firma w ktorej pracuje w glownej mierze zajmuje sie wlasnie tego typu naprawami oraz sprzedaza ciezarowek, wiec majac swoj warsztat, mechanikow, lakiernie i robiac to od lat, zrobic cos dla siebie w miedzyczasie to niewielki stosunkowo koszt.

Rama byla malowana jedynie ze wzgledow estetycznych, nie byla uszkodzona, podobnie jak silnik i caly uklad napedowy. Auto w stanie uszkodzonym juz pracowalo i jezdzilo o wlasnych silach. ;) Znalazlem jakies fotki przed nparawa.

ObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Tak z ciekawości, skoro to low-deck to czemu tak wysoko stoi na poduszkach? W zasadzie ciągnik poza małymi zbiornikami wygląda jakby był "standardem" a nie low-deckiem :).

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Tak z ciekawości, skoro to low-deck to czemu tak wysoko stoi na poduszkach? W zasadzie ciągnik poza małymi zbiornikami wygląda jakby był "standardem" a nie low-deckiem :).
Mój szefo stwierdził, ze auto stoi za nisko i będę zostawial zderzak na każdej koleinie, po czym ustawil poziom "do jazdy" nieco wyżej. Nie widze w tym większego sensu, bo wjezdzajac na budowy itp. i tak podnoszę auto na poduchach, a do codziennej jazdy przy mojej pracy jest to strasznie upierdliwe. Zakladajac, ze mialbym metr na całej naczepie, to wiecznie mam problem z przekraczaniem wysokości, nawet tej 4.35m jak na obecnych stalych zezwoleniach. Przy obecnym poziomie ciągnika na przodzie mam około 118cm, na samym tyle nieco ponad 90cm...


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Piękna historia auta, normlanie jakbym widział mojego poprzedniego pracodawce i te remonty :) a MP3 jakoś w tym tygodniu na A4 mijalem, łysa i pod zwykła platformą, coś mi nie pasowało juz fest

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

420 to bez rewelacji, ile waży pusty zestaw?

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: