Strona 83 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 181 82 83 84 8588 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lut 2018, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Koło DCT czy w Gdyni? DCT jest w Gdańsku.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 28 lut 2018, 9:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2011, 18:43
Posty: 18
GG: 0

Pomyłka, chodziło mi o okolice GCT w Gdyni :oops:


Post Wysłano: 28 lut 2018, 10:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Możesz spróbować do Contexu zadzwonić, ewentualnie z dużych to masz Balticon, Ref-Con i Radunie.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 28 lut 2018, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Na Hutniczej w Gdyni, na terenie urzędu celnego, tam gdzie jest Hartwig jest firma co ma stackera i powinni Ci przełożyć, tylko już jakiś czas tam nie byłem :) No i http://gtt.net.pl oni też opanują temat :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 lut 2018, 13:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Co do pociągów to właśnie wydawało mi się ze metrans ciąga na PL. I oni są chyba częścią niemieckiego HHLA tak jak był Polzug już od jakiegoś czasu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 28 lut 2018, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Obie to spółki córki HHLA, nawet loga mają identyko :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 lut 2018, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2011, 18:43
Posty: 18
GG: 0

Dzięki za pomoc, temat ogarnięty blisko miejsca rozładunku, na ul. Budowlanych koło lotniska w Gdańsku


Post Wysłano: 16 mar 2018, 5:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Hit tygodnia jak nie miesiąca w naszej spedycji. Braliśmy 20" z DCT do Ostrowa Wlkp. i kładliśmy je na środek ramy bo ważyły 24 tony, ale jechaliśmy przez Kalisz i na terenie spedycji przerzucaliśmy je na tył ramy, aby dało się je rozładować u klienta. Łącznik z rocznym doświadczeniem i tylko na puszkach nie mógł zsunąć tyłu ramy, gdzie w porcie na biedę nie było to potrzebne, ale stwierdził, że inaczej się nie da i położył puszkę zaraz za kabiną. :shock: Bym nie uwierzył gdybym nie widział na własne oczy jak tak przyjechał z Gdańska do Kalisza... :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 16 mar 2018, 6:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

No to mógł już sobie kulturalnie druga dołożyć z tylu a nie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 16 mar 2018, 9:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Patryk jak Ty bystry jesteś. A jakby spedycja zadzwoniła, że drugi temat do ogarnięcia jest? Ciesz się, że nie wsadził na sam tył tej rozsuniętej ramy. Jak pracowałem w Eco to ze Skarżyska jeden tak przyjechał do Kutna gdzie dopiero po konsultacji z kierownikiem transportu co się nawywijało przełożyli Mu pudło na środek.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 19 mar 2018, 14:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Spoko. Ja widziałem na Chińczyku delikwenta, który podjął 2x20 i na wyjeździe się zdziwił, że oba są drzwiami do środka :O


Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A ja na żywca pociągnąłem 18 ton na rozciągniętej dupie, z przodu pusto ze Świnoujścia do Poznania i żyję :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Jak dobrze wiemy znane są przypadki ze niektórzy z ciężkim tematem na rozciągniętym tyle nie dojechali dalej niż do płoni z Eurogate Szczecin :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 31 mar 2018, 14:44

Cytuj:
Z portu z Gdańska planują pociągi do Sławkowa, a na miejscu mają jakąś firmę odpowiedzialną za rozdzielenie między auta i rozwózkę tego po okolicy.
Poczekaj, poczekaj - w Dębicy i Kolbuszowej też się mini-terminale otwierają. Coraz częściej widzę "KaLIfornię" i inne południowe tuzy transportu kombinowanego ;) na logistyce w Mokrzcu pod Pilznem. I nie powiem, bo rzadko można spotkać "czterdziestkę", w 9 na 10 przypadków przyjeżdżają z jedną "dwudziestką" Maersk-a, i parę godzin później widzę ich z następną puszką.
Widać, że kolej chyba jednak się "obudziła" i wkracza w rynek przewozu kontenerów. Zatem można spodziewać się spadku stawek, a co za tym idzie, robota będzie coraz mniej atrakcyjna finansowo...
Cytuj:
Spoko. Ja widziałem na Chińczyku delikwenta, który podjął 2x20 i na wyjeździe się zdziwił, że oba są drzwiami do środka :O
Ot jebnąłsa ;)

Miałem kiedyś możliwość transportu nowych "dwudziestek" chłodniczych spod Poznania do Nowej Dęby. Klientem było Wojsko Polskie. Jak się pewien gość gorączkował, żebym odpowiednio te dwudziestki na ramie postawił, to głowa mała. No ale cóż, załadowca miał swoje widzi-mi-się i postawił tak, a nie inaczej (drzwi pierwszego były do agregatu drugiego). Co było gadania, że źle postawiłem, że co ja zrobię jak będzie trzeba te kontenery załadować jakimś towarem... No głowa mała. Do pewnego jegomościa nie przemawiał fakt, że kontenery były plombowane i nie można było w nich nic przewieźć, bo miały być dopiero zdjęte w N. Dębie. Eeeech, niektórzy nie umieją patrzeć z różnych perspektyw. Najlepiej obsobaczyć i tyle ;)


Post Wysłano: 31 mar 2018, 15:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Miałbyś spory problem, gdyby Służba Celna czy coś w jej podobie chciałaby zobaczyć czy ten kontener na pewno jest pusty :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 31 mar 2018, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Zatem można spodziewać się spadku stawek, a co za tym idzie, robota będzie coraz mniej atrakcyjna finansowo...
Robota może stać się mniej atrakcyjna finansowo ale nie przez stawki. Będziesz robił mniej kilometrów i więcej stał bo zamiast jednej puchy dwa dni będziesz robił 2 puchy na dzień. Więcej puch to więcej stania na dworcu, więcej załadunków i rozładunków. Większość firm nie ma swoich bocznic więc nie da się wyeliminować przewozu drogowego.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 31 mar 2018, 17:10

Cytuj:
Miałbyś spory problem, gdyby Służba Celna czy coś w jej podobie chciałaby zobaczyć czy ten kontener na pewno jest pusty :)
Kto jak kto, ale więcej ode mnie możesz powiedzieć w temacie kontenerów. Podejrzewam, że z tego, co Ty wiesz, ja może mam pojęcie no może w 40%... I piszę to całkiem poważnie, bez żadnych "personalnych wycieczek" :)


Post Wysłano: 31 mar 2018, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Młody jest, w dupie był i g**** widział pewnikiem :>

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 31 mar 2018, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Większość firm nie ma swoich bocznic więc nie da się wyeliminować przewozu drogowego.
Ale da się go wydatnie skrócić budując coś na kształt terminala przeładunkowego. Kontenery będą przyjeżdżały pociagami, i na 100 czy 200kn jeździć do klienta, zamiast na 500 czy 600km.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 31 mar 2018, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Miałbyś spory problem, gdyby Służba Celna czy coś w jej podobie chciałaby zobaczyć czy ten kontener na pewno jest pusty :)
A jakis paragraf na to masz czy tak przy weekendzie domysly snujesz. Moim zdaniem to moje widzimisie jak to zaladuje i nic celnej do tego. Chca zagladac niech zalatwiaja sprzet do przestawiania

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 83 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 181 82 83 84 8588 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: