Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 30 z 38 [ Posty: 758 ] Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 3238 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ostatnia jego trasa, niech mu złomowisko będzie lekkie.
Do roboty auto było idealne jeśli chodzi o trasy na wschód własnie takie było specjalnie kupione wtedy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Lowdeck? Specjalnie na wschód?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

No niestety tak low deck specjalnie na wschód gdyż auta na oponach 315/70 z wysokim kontenerem w życiu nie mieszczą się w wysokości 4 metrów
A poco się użerać z inspektorami czy innymi ludkami i płacić za przekroczoną wysokość.
Już nie raz widziałem bez ceny widok inspektora który biegł zmierzyć wysokość kontenera a tu dupa nie udało się kasy wyciągnąć za wysokość.

Co prawda następne auto nie będzie już low deck a zwykłe na 315/70 gdyż na wschód jest roboty jak na płakał a jak już tam jadę to z niską dwudziestką.
W eksploatacji low deck jest tragiczny jeśli chodzi o cenę przednich amortyzatorów około 5 tyś złoty jeden amortyzator oraz gorsze prowadzenie na drodze, miękkie zawieszenie. Z plusów to lepszy konfort jazdy.
Mam do wyboru w tym samym roczniku low decka oraz standard ale przy adblu low deck ma za małe zbiorniki paliwa

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Z tą wysokością to już tak nie przesadzaj, 4 lata latało moje auto na 80 pod chlodnia i maks 2 razy oddał ze 20e.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To jak jeździsz w te kierunki to za pewne wiesz że w pewnych miejscach mają opanowane różne tematy
I jak widzą z daleka auto to już wiedzą gdzie szukać pieniędzy.
Nawet swego czasu czepiali się i kaleczyli kasę za to że tablica rejestracyjna w Dafie zamocowana jest na atrapie a nie na zderzaku.
Czy nawet do świateł przednich obrysowych w naczepach, są takie naczepy kontenerowe że nie mają świateł z przodu tylko dopiero montowane przed biarierką w naczepie przez fabrykę a Ruski czy tam Ukrainiec powie ci Pan to nie prawilne i płac sztraf za światełka.
To samo mają opanowane bialorusini na granicy czy u ruskich na trasie do Woronerza jak widzą kontener czy tamdem tu już wychodzi z miarką

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


MAN przepraszam cie ale chciałem się zapytać z jakiego rocznika masz coś na oku
oraz będzie to automat czy manual jeżeli to nie tajemnica
pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Podstawowym kryterium do kupna auta to automatyczna skrzynia biegów oraz retarder
Mam dwa auta na oku z 2007 roku euro 5, można powiedzieć że zaklepane tylko kwestia finansów.
Na razie muszę się bujać Scanią aby nadrobić kasę jaka poszła w związku z wypadkiem.
Jeszcze trzy kursy na Rosję i powinna się kasa na zbierać na kolejnego mana tga.
Z tego co mi powiedzieli to za kontener mają tylko obciążyć 300 euro jak dostanę rachunek to się okaże czy to prawda.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


MAN aby było z górki :)
szerokości


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

W Scanii co jeździłem miałem z 40HC przy podniesionej osi wspomagającej 4.05 na przednim słupku kontenera, a wtedy tył podnosił się delikatnie do góry. Przy naczepie miałem sworzeń królewski przesunięty bliżej przodu naczepy więc nie wiem ile by wyszło przy drugiej pozycji sworznia. Opony miałem 315/70 a w naczepie 385/65. Nie każda rama ma przesuwany sworzeń z tych z którymi miałem do czynienia. Po nowym roku będzie ciągnik 4x2 i też kontenery to w wolnej chwili zmierzę bo sam jestem ciekaw ile wyjdzie i przy jakich oponach.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To jest proste aby nie przekroczyć 4 metrów płyta siodła musi być maksymalnie wysoko od ziemi 110 cm..
Przy ciagniku na standardowych oponach jest ciężko uzyskać te 110 centymetrów a żeby było dobrze to powinno być nie więcej niż 105 cm gdyż nawet tunel kontenera nie zrównuje się z płytą siodła tylko jest kilka cm wyżej od płyty siodła.
W low decku miałem wysokość 3,95 z przodu i z tyłu naczepy na oponach 385/55 w naczepie, tyle że miałem pod siodło zamontowaną dodatkowo płytę o grubości 5 cm aby naczepa stała prosto

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
To jak jeździsz w te kierunki to za pewne wiesz że w pewnych miejscach mają opanowane różne tematy
I jak widzą z daleka auto to już wiedzą gdzie szukać pieniędzy.
Nawet swego czasu czepiali się i kaleczyli kasę za to że tablica rejestracyjna w Dafie zamocowana jest na atrapie a nie na zderzaku.
Czy nawet do świateł przednich obrysowych w naczepach, są takie naczepy kontenerowe że nie mają świateł z przodu tylko dopiero montowane przed biarierką w naczepie przez fabrykę a Ruski czy tam Ukrainiec powie ci Pan to nie prawilne i płac sztraf za światełka.
To samo mają opanowane bialorusini na granicy czy u ruskich na trasie do Woronerza jak widzą kontener czy tamdem tu już wychodzi z miarką
To, że się czepiał to nie znaczy że może i mu coś dam. Wg mnie najgorzej to Wołożyn przejechać, reszta bajki.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Współczuje, przerabiałem ostatnio podobną akcję.

_________________
Moja flota


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

No dobra jedno takie zdjęcie mojego przyszłego tga, które mam odebrać w tym tygodniu

Obrazek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Biało Zielone kolory w Gdyni to nie jest najlepszy pomysł :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

który rocznik, jaki przebieg i silnik?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 gru 2017, 0:31
Posty: 5
GG: 1503805
Samochód: tak

Był niebieski teraz będzie biały z osłoną z przodu....


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Rocznik 2007, silnik 480 euro 4, skrzynia biegów automatyczna z retarderem, co do przebiegu to sam muszę zweryfikować czy się zgadza z tym co pakazuje licznik.
Tak to jest 6x2

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 gru 2017, 0:31
Posty: 5
GG: 1503805
Samochód: tak

Pierwsza trasa i pierwszy test nowego auta.Wtedy zobaczymy czy zakup się udał.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

[quote="MAN"]No dobra jedno takie zdjęcie mojego przyszłego tga, które mam odebrać w tym tygodniu

No widzisz, to nie spojrzałem najpierw tutaj :oops: i wysłałem ci PW. Skoro sprawa zakupu już załatwiona, to wyrzuć do kosza mojego meila.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 30 z 38 [ Posty: 758 ] Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 3238 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: