Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lis 2016, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Jestem od paru dni szczęśliwym użytkownikiem DAF 106
-jak włączyć samopoziomowanie podczas rozładunku, wychodzę z samochodu i zamykam go i nie chciał bym aby po rozładunku naczepy nie wywaliło poduszek ciągnika do samej góry (w MAN był klawisz) ?
-jak zdemontować dolną półkę tą z gniazdami, chciał bym wymienić to nietypowe gniazdo (od wycieraczki C-360)24V na typowe od zapaliczki ?


Post Wysłano: 26 lis 2016, 23:44

Odpowiadając na pierwsze Twoje pytanie:
Niezależnie od tego, czy silnik pracuje, czy też kluczyk jest tylko w pozycji "Zapłon" chcąc aktywować funkcję "Stala wysokość ramy" wciskasz na pilocie klawisz "STOP" i nie zwalniając go przekręcasz kluczyk w stacyjce do pozycji bądź to "Garaż" lub "Radio". Puszczasz klawisz "STOP" i funkcja jest aktywna przez ok. godzinę. Oczywiście warunek jest taki, że musi znajdować się odpowiednia ilość powietrza w układzie pneumatycznym.
To tyle, co pamiętam z instrukcji.

Z demontażem półki to nie bardzo Ci pomogę, bo nie pamiętam, czy podobny sposób mocowania był w "stopiątce", czy też zmienili. W 105 były dwie lub trzy śruby do odkręcenia i wyjmowało się górną część (z gniazdami zapalniczki). Śruby były "ukryte" pod gumową wyściółką półki.
A tak z ciekawości - po co chcesz zmieniać gniazda? Te gniazda, jak je nazwałeś "ursusowskie", przenoszą większe moce, więc wydaje mi się, że warto jednak to zostawić.


Post Wysłano: 26 lis 2016, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:01
Posty: 23
GG: 0

O samopoziomawaniu nie wiem/nie ma takiej opcji, co do półki to wyjmij tą gumę i są 4 torxy, pasujący klucz powinien być w komplecie narzędziowym od auta.


Post Wysłano: 27 lis 2016, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Ok,jeszcze pytanie odnośnie RO.
Na wyposażeniu jest radioodtwarzacz Bosch.
-zauważyłem że głośniki na głową kierowcy i pasażera "nie grają", jak je aktywować ?
-w kierownicy jest klawisz "odbieranie i kończenia rozm.tel." jak go integrować z smartfonem ?


Post Wysłano: 27 lis 2016, 0:33

Jesteś pewien, że masz zamontowane głośniki, czy tylko same kratki? Jeśli są głośniki to są dwie opcje:
- nie są podłączone do radia
- radio nie ma opcji na więcej jak dwa głośniki (te w drzwiach)

Samo zaś włączenie głośników w radiu powinno być dostępne z poziomu ustawienia które mają grać ("balance" oraz "front/rear"). Zakładam (tak przynajmniej miałem w XF 460 Euro 6), że kanał lewy/prawy "front" był w drzwiach. Te (nad głową) mogą mogą być zdefiniowane jako "rear". Jest tylko kwestią ustawienia parametrów (zrównoważenia).

[EDIT]
Co się tyczy odbierania/kończenia rozmów, to odsyłam Cię do instrukcji. Nie jestem pewien (pamięć lubi płatać figle), ale gdy naciskałem na kole kierownicy którykolwiek z klawiszy odpowiedzialny za obsługę telefonu, wyświetlany był komunikat o braku karty SIM.


Post Wysłano: 27 lis 2016, 2:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
O-zauważyłem że głośniki na głową kierowcy i pasażera "nie grają", jak je aktywować ?
Oryginalnie na pewno nie są podłączone do radia, z tego co wiem to tam podłączają głośnik z CB radia i/lub z zestawu głośnomówiącego do telefonu
Cytuj:
-w kierownicy jest klawisz "odbieranie i kończenia rozm.tel." jak go integrować z smartfonem ?
Musisz mieć moduł bluetooth: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... 1mBaP8INmg


Post Wysłano: 27 lis 2016, 14:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
chciał bym wymienić to nietypowe gniazdo (od wycieraczki C-360)24V na typowe od zapaliczki ?
Kup redukcję za 8-10zł. Po co rzeźbić?


Post Wysłano: 02 gru 2016, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Za fotelem kierowcy jest przyłącze pneumatyczne do pistoletu do dmuchania, jaka tam pasuje końcówka ?


Post Wysłano: 02 gru 2016, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Za fotelem kierowcy jest przyłącze pneumatyczne do pistoletu do dmuchania, jaka tam pasuje końcówka ?
taka jak jest na końcu przewodu przy pistolecie nabytym u nich :)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 02 gru 2016, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Rozumiem, nowo nabyty pistolet wyrzucić a kupić w serwisie za 160zł.


Post Wysłano: 02 gru 2016, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Kup sobie szybkozłączke na trójniku i podłącz ten pistolet co masz. Szukałem kiedyś przejściówki, która pasowałaby do oryginalnego wejścia dafowskiego, ale nie znalazłem.


Post Wysłano: 02 gru 2016, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

A ja znalazłem pistolet z końcówką pasującą do oryginalnego wejścia. Na porcie Radomsko. Za 40zł.


Post Wysłano: 02 gru 2016, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Cytuj:
Kup sobie szybkozłączke na trójniku i podłącz ten pistolet co masz. Szukałem kiedyś przejściówki, która pasowałaby do oryginalnego wejścia dafowskiego, ale nie znalazłem.
Auto na gwarancji to nie za bardzo.Może szef zasponsoruje nowy za te 40zł.


Post Wysłano: 03 gru 2016, 0:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Kup sobie szybkozłączke na trójniku i podłącz ten pistolet co masz. Szukałem kiedyś przejściówki, która pasowałaby do oryginalnego wejścia dafowskiego, ale nie znalazłem.
Auto na gwarancji to nie za bardzo.Może szef zasponsoruje nowy za te 40zł.
jak nie to chyba kierowce stać na taki wydatek ? a demontaż jest błyskawiczny wiec w razie co to sobie zabierzesz :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 03 gru 2016, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

I co z tego ze na gwarancji? Tekalana nie przetniesz ? Bez przesady...


Post Wysłano: 03 gru 2016, 15:57

Fakt faktem, trochę przesadza. Tym bardziej, ze może przeciąć tekalan pod fotelem, wstawić trójnik i wyprowadzić z boku. Miałem tak zrobione, nikt się nie czepiał. A gdy przyszło do wyprowadzki to szybki demontaż, szybkozłączka, po sprawie.


Post Wysłano: 03 gru 2016, 18:37

Trochę dziwne, że nie masz pistoletu bo oryginalne gniazdko na pistolet przy fotelu jest opcja extra (30E).


Post Wysłano: 03 gru 2016, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Trochę dziwne, że nie masz pistoletu bo oryginalne gniazdko na pistolet przy fotelu jest opcja extra (30E).
przy fotelu comfort (trzy komory powietrzne do regulacji podparcia + dwustopniowe grzanie ) gniazdo jest standardem

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 04 gru 2016, 11:31

No właśnie nie jest.
Obrazek


Post Wysłano: 04 gru 2016, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

za dealerami nie trafisz :D jak się nie targujesz to doliczają za każdy szczegół ale z doświadczenia wiem że u nas nikt gniazda powietrznego nie zamawiał a jest (może była to jakaś edycja? może wtedy był to pakiet? nie wiem) chcieli dopłaty za oklejenie auta - odmówiliśmy a auto dostaliśmy oklejone :D i w dobrej cenie jak na tamten czas bo był to chudy okres i nawet były dyskusje w firmie że rezygnujemy chwilowo z zakupu i takie też stanowisko otrzymał dealer

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: