Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 maja 2016, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Dzień dobry,

ja znów z prośbą o pomoc. Madryt w podwójnej jakoś się udał, teraz mam lecieć do Londynu tym razem sam.

Wiem pewnie dla wielu z Was to nic wielkiego, my jednak mamy transport na potrzeby własne i rzadko mamy takie trasy.

Rok temu Bruksela, niedawno Madryt, teraz Londyn.

Jadę solówką MAN TGL 12 ton.
O ile Niemcy to nie problem,, wykupie myto na stacji i w drogę :)

Ale co dalej?

Holandia? niby powyżej 12 ton (Man ma w D.R. jakies 19960 czy jakoś tak) więc spokój

w Belgii wprowadzili tą śmieszną skrzyneczkę na 12 volt ? Piszą coś o 'regionach w których obowiązują opłaty' czy jadąc zahaczam o te regiony? czy tak czy owak trzeba mieć tą skrzynkę?
Jeśli muszę ją mieć, gdzie to najlepiej załatwić? Ile kasy wpłacić na 'w tą i z powrotem' na 12 tonowego MAN`a Euro4? Jak wygląda sprawa oddania tego i odzyskania kaucji?
Raczej mało prawdopodobne żebym jechał w tamtą stronę w najbliższym czasie.....

Przez Francję jechałem :) są bramki więc spoko :D to rozwiązania przysparza chyba najmniej problemów.

Teraz Pytanie - transport do UK?
Gdzie spokojniej? Calais czy Dunkierka? Zabudowe mam a`la chłodnie, boczne drzwi na kluczyk, tylne też + winda, niestety winda nie ma wyłącznika. Będąc w Norymberdze usłyszałem że lepiej zapłacić trochę więcej i pociągiem? Sam już nie wiem, pomóżcie proszę!

No i teraz opłaty w UK? też dopiero powyżej 12 ton, więc mam spokój? Zgłoszenie do samego Londynu do Low Emission Zone wysłane...

jeśli o czymś zapomniałem proszę podpowiedzcie...

liczę na Waszą pomóc

pozdrawiam
soko

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 26 maja 2016, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Nie ma takiego miasta jak Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój!




Ten kawałek Francji masz za friko. We dwóch to lepiej. Wpadnijcie sobie do Holandii, po pauzie z marszu na prom czy też pociąg. Nie pamiętam jak z winietO na GB. Czy już się zalapiecie czy nie.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 26 maja 2016, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

mam lecieć tym razem sam... na ile razy brać tą trasę?

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 26 maja 2016, 20:32

Jeśli będziesz jechał z Venlo przez Eindhoven na Antwerpię to ostatni parking u Holendra (z boku autostrady, Dalem) do Calais dolatujesz na 3:40 spokojnie. A na parkingu cisza, spokój i bezpiecznie.


Post Wysłano: 26 maja 2016, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
mam lecieć tym razem sam... na ile razy brać tą trasę?
Nie wiem ile z Osielska do Świecka polecisz, ale ze Świecka do Venlo masz jakieś 8h samej jazdy (bez korków oczywiście).


Post Wysłano: 27 maja 2016, 2:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Z bydgoszczy nie dojdzie do Venla. Robisz pauze jeszcze u niemca i z tamtąd na strzała jesteś w Londynie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 28 maja 2016, 9:14

Wiem, wiem że nie doleci. Miałem "lajtową" robotę i z Katowic dojeżdżałem na Michendorfa, stamtąd do Dalem i następnym strzałem do Birmingham.


Post Wysłano: 28 maja 2016, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jest jeszcze pytanie, gdzie zrzutka w Londynie, bo jak gdzieś w okolicach Heatrow, to może czasu zbraknąć żeby dojechać, a co dopiero rozładować.


Post Wysłano: 28 maja 2016, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

do Świecka dolatuje w ok. 4-4,5 godziny...

jade docelowo do Excel London - centrum wystawienniczo-konferencyjne w Londynie, położone na terenie biznesowej dzielnicy Docklands, w gminie London Borough of Newham.

nie wiem czy jednak w podwójnej nie polece... a co z tym pudełkiem do opłat w Belgii? i co z opłatami w UK?

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 28 maja 2016, 20:42

Opłaty na GB to HGV Levy, do ogarnięcia przez internet, 10 funtow za dnia.

Jak nie chcesz się bawić w boy na Belgie, to pomyśl o płynięciu z Hoek w Holandi do Harwich, masz 2 promy dziennie, 14 i 22, z Harwich do Londynu masz 100 km.


Post Wysłano: 29 maja 2016, 2:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Box na Belgię kosztuje 135 euro. musisz mieć dowód rejestracyjny i papier emisji spalin. Doładowanie za minimum 20 euro, ale to nie wystarcza na przejazd przez Belgię. Doładuj najlepiej za 70 euro i będziesz miał na powrót od razu.
Oprócz winiety na uk w kwocie 10 funtów dziennie, tak jak pisał kolega wyżej. Jadąc do Excel London będziesz potrzebował jeszcze opłacić przejazd mostem Dartford. Koszt 6 funtów za przejazd w jedną stronę. Opłacić możesz na necie, do północy dnia następnego od momentu przejazdu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: