Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Witam, niedługo przychodzi kierowca, że będzie to pierwszy kierowca chiałbym się dowiedzić co mi jest potrzebne w firmie.

Wiem że urządzenie do sczytywania, gdzie taki kupić( co polecacie), wynająć?.

Jak to jest z kartą przetsiębiorcy, podobno coś takowego trzeba mieć, gdzie mogę złoscyć najlepiej wniosek żebym jak najszybciej to dostał?.

Nie che popełnić jakiegoś błędu, jestem w tym temacie jak dziecko we mgle, wiec proszę o wyrozumiałosć.

_________________
" Home is where the heart is "


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Wiem że urządzenie do sczytywania, gdzie taki kupić( co polecacie), wynająć?.
wg mnie to zbędny wydatek, będziesz rozliczał sam ewidencję czasu pracy? Wątpię, znajdz kogoś kto się tym zajmuje, ludzie od tego mają czytniki.
Cytuj:
Jak to jest z kartą przetsiębiorcy, podobno coś takowego trzeba mieć, gdzie mogę złoscyć najlepiej wniosek żebym jak najszybciej to dostał?.
Na tej samej stronie co kartę kierowcy, tylko wybierasz zakładkę kartę przedsiębiorstwa, max co 90 dni trzeba sczytywać dane z tachografu. Czeka się tyle mniej więcej co na kartę kierowcy. PWPW jak byś nie wiedział.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Poprzednie świadectwo pracy, ksero dowodu os i prawka, badania, kwestionariusz osobowy, daj mu do podpisania że przeszedł szkolenie BHP, i że wie co to AETR i będzie się stosował.

I pal głupa, że już 20 tego kierowcę masz. I nie wierz w piękne słowa, bierz pod uwagę 3 rzeczy:
- ile wóz pali,
- jak po miesiącu wygląda,
- jak ogólnie układa się współpraca (ilość telefonów, problemów itp).
Piękną gadkę i wymówki olej ciepłym moczem. Liczy się robota, paliwo i stan wozu.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Witam, niedługo przychodzi kierowca, że będzie to pierwszy kierowca chiałbym się dowiedzić co mi jest potrzebne w firmie.

Wiem że urządzenie do sczytywania, gdzie taki kupić( co polecacie), wynająć?.

Jak to jest z kartą przetsiębiorcy, podobno coś takowego trzeba mieć, gdzie mogę złoscyć najlepiej wniosek żebym jak najszybciej to dostał?.

Nie che popełnić jakiegoś błędu, jestem w tym temacie jak dziecko we mgle, wiec proszę o wyrozumiałosć.

Ja urządzenie do kart kierowcy mam swoje. Dałem 350 złotych w Kaliszu. Małe zgrabne i ma program który od razu robi mi raport z całą aktywnością z karty. Wszelkie przegięcia czas jazdy, pauzy itd. Karty przedsiębiorstwa nie mam a jak jadę na odczyt tacho to gość wkłada kartę warsztatową i po robocie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przechodziliśmy przez to niedawno, nie ma źle, aczkolwiek parę rzeczy trzeba ogarnąć.

Ostatecznie korzystam z usług firmy, która rozlicza kierowcę. Bo trzeba rozliczać "dla ITD i dla PIPu" - programy, które to robią mają osobne muduły do analizy danych, jak i wyliczeń płacy, godzin nadliczbowych itp. Do tego przygotowali i przygotowują mi na bieżąco wszystkie wymagane dokumenty, wraz z ich aktualizacją. Ogólnie papiery muszą być na tip-top.

U mnie w okolicy sczytanie karty to ok 35 zł brutto(raz na 28 dni) i ok 50-60 za tachograf (raz na 90 dni)
Czytniki są albo do samych kart, albo do kart i tachografów. Te, co czytają jedno i drugie kosztują ok 1000 zł i średnio się opłaca przy jednym samochodzie. Natomiast czytnik kart kosztuje ok 120 zł (a można znacznie taniej) i zwraca się tak jak mi, dla 3 KK, w ciągu miesiąca.
Prócz czytnika potrzebujesz program, który Ci pobierze te dane i odpowiednio zapisze. Teraz wiem, że są małe programiki, które to robią i dane możesz przesyłać dalej np. do firmy rozliczającej. Ja kupiłem Tachospeeda. Nie powiem, że się nie przydaje, ale nie wiem, czy teraz nie szukałbym czegoś co tylko sczytuje dane z KK.
Ja zrobiłem mały błąd i kupiłem ten czytnik:
http://tachospeed.pl/sklep/urzadzenia/s ... ytnik-usb/
A wystarczy zajrzeć na allegro:
http://allegro.pl/smart-card-czytnik-us ... 37531.html
:roll:
Ale to z rozpędu, jak zamawiałem Tachospeeda, to zamówiłem też ten czytnik od nich. Nie miałem czasu zgłębić tematu i byłem przekonany, że te czytniki są jakieś specyficzne - nie są i normalnie kosztują niewiele.

Mi radzili, żeby na pierwszy tydzień, czy dwa tygodnie podpisać umowę zlecenie, żeby nie ponosić kosztów badań lekarskich i szkolenia bhp, w razie jakby kierowca się rozmyślił. Po tym czasie powinien zobaczyć czy robota mu pasuje i wtedy umowa o pracę, albo niech szuka dalej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Ostatecznie korzystam z usług firmy, która rozlicza kierowcę. Bo trzeba rozliczać "dla ITD i dla PIPu" - programy, które to robią mają osobne muduły do analizy danych, jak i wyliczeń płacy, godzin nadliczbowych itp. Do tego przygotowali i przygotowują mi na bieżąco wszystkie wymagane dokumenty, wraz z ich aktualizacją. Ogólnie papiery muszą być na tip-top.

U mnie w okolicy sczytanie karty to ok 35 zł brutto(raz na 28 dni) i ok 50-60 za tachograf (raz na 90 dni)
Czytniki są albo do samych kart, albo do kart i tachografów. Te, co czytają jedno i drugie kosztują ok 1000 zł i średnio się opłaca przy jednym samochodzie. Natomiast czytnik kart kosztuje ok 120 zł (a można znacznie taniej) i zwraca się tak jak mi, dla 3 KK, w ciągu miesiąca.
Prócz czytnika potrzebujesz program, który Ci pobierze te dane i odpowiednio zapisze. Teraz wiem, że są małe programiki, które to robią i dane możesz przesyłać dalej np. do firmy rozliczającej. Ja kupiłem Tachospeeda. Nie powiem, że się nie przydaje, ale nie wiem, czy teraz nie szukałbym czegoś co tylko sczytuje dane z KK.
miałem na myśli to droższe urządzenie,
ja się w to nie bawię, daję 100 na miesiąc i dostaje pełne rozliczenie, do PiP i ITD, w tym mam sczytywanie kart i tacho, plus jakieś pisemka w razie odwołania czy kontakt telefoniczny w razie kontroli co zrobić, jak i na bieżąco wszelkie nowiny, zmiany itp. ale każdy robi jak mu pasuje


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Dorzucam pytanie związane z tematem. Czy zatrudniając kierowcę jestem zobowiązany wysłać go na badania do lekarza medycyny pracy, czy może wystarczy data ważnych uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy wbita w pj? Znając nasze prawo domyślam się że pierwsza opcja jest poprawna, ale słyszę podzielone opinie na ten temat, więc wolę się dowiedzieć. Pozdrawiam 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Musisz wysłać, z tym, że:
Cytuj:
Na podstawie nowego § 11 ww. normy, wstępnym badaniom lekarskim:
nie będą podlegały osoby przyjmowane do pracy u innego pracodawcy na dane stanowisko w ciągu 30 dni po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniego stosunku pracy, jeżeli przedstawią pracodawcy aktualne orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy w warunkach pracy opisanych w skierowaniu na badania lekarskie, a pracodawca ten stwierdzi, że warunki te odpowiadają warunkom występującym na danym stanowisku pracy, z wyłączeniem osób przyjmowanych do wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych.
http://www.gofin.pl/prawo-pracy/17,1,10 ... -nowe.html


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Dzięki wielkie! Udałem się do kadrowej i dowiedziałem się że jeśli badania były robione przed kwietniem 2015 to i tak muszę wysłać kierowcę na badania bo była niby jakaś zmiana. Pani z PIPu powiedziała mi że ZAWSZE trzeba wysyłać na takie badania... I bądź mądry :roll:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Zatrudniając się do brata również muszę zrobić badania lekarskie mimo faktu ze ostatnie badania był robione w lipcu 2015.Dzwonił pytał i taką dostał odpowiedź w PIPie i u swojej księgowej która się wszystkim zajmuje.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: