Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lis 2015, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2015, 18:12
Posty: 3
Samochód: Skoda

Witam.

Mam 23 lata, ale prawo jazdy dopiero 1,5 roku. Z powodu wady wzroku nie mam możliwości uzyskania uprawnień zawodowego kierowcy (taxi oraz kategorie c, c+e itp) Zaciekawiły mnie oferty pracy związane z kierowcą międzynarodowym prowadząc dostawczaka z DMC do 3,5t. Pytanie z mojej strony brzmi: czy na kierowcę międzynarodowego kat B trzeba posiadać uprawnienia zawodowego kierowcy czy wystarczy prawo jazdy kat b plus doświadczenie w prowadzeniu aut dostawczych?

Pozdrawiam


Post Wysłano: 18 lis 2015, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

Wystarczy samo prawo jazdy kategorii B.


Post Wysłano: 18 lis 2015, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
Wystarczy samo prawo jazdy kategorii B.
I cierpienie na bezsenność :twisted:


Post Wysłano: 18 lis 2015, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2015, 18:12
Posty: 3
Samochód: Skoda

Cytuj:
I cierpienie na bezsenność :twisted:
Na szczęście nie lubię dużo spać.

Dziękuje za odpowiedź


Post Wysłano: 18 lis 2015, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Wystarczy samo prawo jazdy kategorii B.
Mój brat musiał mieć badania lekarskie od lekarza orzecznika jak do prawa jazdy.


Post Wysłano: 19 lis 2015, 15:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

Ale to chyba tylko po to aby mógł prawo jazdy robić. Bo żeby prowadzić busa do 3,5t DMC jak już masz kategorie B to nie musisz żadnych dodatkowych badań robić. Jak ja robiłem prawko na B to były jakieś tam badania podczas robienia kursu.


Post Wysłano: 19 lis 2015, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Ale to chyba tylko po to aby mógł prawo jazdy robić. Bo żeby prowadzić busa do 3,5t DMC jak już masz kategorie B to nie musisz żadnych dodatkowych badań robić. Jak ja robiłem prawko na B to były jakieś tam badania podczas robienia kursu.
Szedł do pracy i musiał mieć badania dla pracodawcy


Post Wysłano: 19 lis 2015, 18:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Sprawa wygląda tak powinieneś mieć oczywiscie prawo jazdy kat b, pracodawca wysyła Cie na badania lekarski takie same jak w każdej pracy czyli jedna wielka ściema(szef załatwia Ci jeszcze szkolenie BHP). Jeśli wszystko ma być tak jak powinno, to musiał byś mieć jeszcze psychotesty, jednak tylko porządne firmy wymagają ich reszta je sobie odpuszcza.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 19 lis 2015, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2015, 18:12
Posty: 3
Samochód: Skoda

Mam ważne psychotesty do 2018 roku (zrobiłem przy próbie uzyskania licencji na taxi) Czy w przypadku wykonywania badań lekarskich przymykają oko na wadę czy szykować się "na kopertę?" :roll:


Post Wysłano: 19 lis 2015, 20:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Jak wysyłałem kierowców na badania to wymagali 4 rząd od góry na tej ich tablicy, każda prywatna przychodnia przyłoży Ci pieczątkę bo inaczej nie zarobi. Niejednokrotnie badania z opowieści pracowników wyglądały tak, że wchodzili do gabinetu odebrać dokumenty, to Polska jak jeden Ci nie podbiję to znajdzie się inny. Tak z ciekawości jaką masz wadę wzroku.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 20 lis 2015, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Kolego ja miałem lekarza okuliste na C i C+E co sprawdzał mi wzrok na urzadzeniach komputerowych, wiec zalezy na kogo sie trafi.

Wystukane z Tapatalk

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 07 gru 2015, 18:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2015, 14:15
Posty: 2
Lokalizacja: Nowy Targ

Jeśli jesteś zatrudniony jako kierowca to są wymagane badania lekarskie oraz psychotesty oczywiście prawo jazdy kat. B. Firmy wysyłają na badania, gdyż mają takie wymogi ustawowe. Jeżeli kierowca jest zatrudniony a nie ma badań, do tego spowoduje wypadek, firma ponosi odpowiedzialność, tak więc jest to w interesie firmy wysyłać na badania. Dodatkowo firma pokrywa koszty badań (powinna pokryć). Orzeczenie psychologiczne teoretycznie jest ważne, ale to też zależy- ponieważ badania psychologiczne, które wykonuje się "do pracy" są tylko pomocnicze dla lekarza medycyny pracy. Może i raczej tak zrobi, że skieruje na badania psychologiczne jeszcze raz. Będą to badania w formie konsultacyjnej a nie orzeczniczej i bez względu na wynik, lekarz może wydać pozytywne orzeczenie, bo to on ponosi odpowiedzialność za badania.


Post Wysłano: 07 gru 2015, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jeżeli lekarz stwierdził, że wada wzorku dyskwalifikuje pacjenta w zawodzie kierowcy to raczej miał ku temu podstawy i ubytek widzenia musi być poważny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: