Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2015, 20:52
Posty: 4

Witam wszystkich ! Mam do was pytanie.Niedługo zdaje prawo jazdy na kat.C w Zielonej Górze na aucie STAR 12-185(akurat na to auto pasuje mnie termin) ale uczyłem się na Man TGL 240.Chodzi mi mianowicie o to jak ustawia się tam fotel kierowcy (znaczy się którym przełącznikiem mogę go opuścić w dół lub podnieść do góry) i czy trzeba mieć przekręcony zapłon aby użyć sygnału dźwiękowego ? Niestety na kursie nie miałem okazji siedzieć za sterami tego stara(man'a) i nie chciałbym zdawać egzaminu praktycznego w niekomfortowo ustawionym fotelu.I jeszcze jedno czy ten star ma elektryczne lusterka czy trzeba je ustawiać ręcznie ? Byłbym wdzięczny za szybkie i szczegółowe odpowiedzi.Pozdrawiam !


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Kolego a może zapytaj instruktora w OSK oni siedzą w temacie samochodów egzaminacyjnych. Mi wszystko instruktor opowiedział na czym będę zdawał i czego mam się spodziewać. Jest jeszcze jedna możliwość sprawdź na stronie swojego WORDu czy nie ma tam instrukcji wnętrza tego pojazdu, gdyż we Wrocławiu takie coś było jak zdawałem w lipcu.

Wystukane z Tapatalk

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2015, 20:52
Posty: 4

No witam ponownie.Jestem już po egzaminie którego niestety nie zdałem (nerwy zrobiły swoje) ale i większość rzeczy na szczęście wyniosłem na plus.Problem dalej zostaje z ustawieniem fotela kierowcy.Na włączonym silniku próbowałem ustawić sobie fotel.Pierwszy przełącznik od lewej ze znakiem trójkąta prostokątnego no na logikę to jest to podnoszenie lub opuszczanie fotela(chyba,że regulacja fotela pod wagę kierowcy) i nic przełącznik w górę w dół żadnej reakcji.Następnie duży prostokątny przełącznik do indywidualnego pompowania fotela ( i jakie moje zdziwienie) działa tylko do podnoszenia a nie opuszczenia fotela.Reszta to regulacje oparcia.I stąd moje pytanie jak można opuścić ten fotel trochę w dół bo gdy siadałem to fotel był zbyt za wysoko.W manie był przycisk który dostosowywał ten fotel pod kierowcę(włączony,wyłączony zapłon bez różnicy) a tutaj to tak nie za bardzo to działa (ale sprawne musi być).Może ktoś z was jeździł kiedyś takim starem w straży w ZGM'ie czy gdzieś i mógłby doradzić co z tym fotelem.Szukałem po internecie wszelkich informacji na temat tego stara ale nic nie znalazłem.
A co do kolegi mrc to ja jestem z natury tak uparty,że staram się rozwiązywać problemy sam m.in. przez forum.A to o takiego stara mnie chodzi jakby ktoś nie kojarzył Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

chyba słabo szukałeś - fotele mają wprawdzie kilka typów, ale z opisu wynika że ten twój fotel tak wygląda:
wordjg.pl/pub/MAN.pdf

w tym pliku masz opis wszystkich przycisków i juz od razu widac że źle opisałęś lub źle ich używałeś.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2015, 20:52
Posty: 4

zzx to nie jest odpowiedni pdf do tego modelu auta,niestety to co kolego podałeś w linku jest do nowszej wersji man'a (ma nawet skrzynie biegów z przełożeniem góra i dół na takim się uczyłem) i tam oczywiście był taki fotel a w tym starze to jest coś innego.Po drugie star nie ma otwieranej maski bo wszystkie płyny eksploatacyjne są za kabiną po stronie kierowcy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
zzx to nie jest odpowiedni pdf do tego modelu auta,niestety to co kolego podałeś w linku jest do nowszej wersji man'a (ma nawet skrzynie biegów z przełożeniem góra i dół na takim się uczyłem) i tam oczywiście był taki fotel a w tym starze to jest coś innego.Po drugie star nie ma otwieranej maski bo wszystkie płyny eksploatacyjne są za kabiną po stronie kierowcy.
wiesz co popatrzyłem już wczoraj na stronie word zielona góra i w ich opisie nie mają star-mana tylko regularnego MAN-a, a by opisac fotel jak jest w tym konkretnym samochodzie trzeba znać jego nazwę.
modeli foteli jakie wystepowały w tych pojazdach jest co najmniej 2-3, a co wkładali do stara to tylko wie mechanik montażysta.
nie zmienia to jednak faktu, że oznaczenia na klawiszach są jednakowe inne może byc tylko rozmieszczenie klawiszy.
jak ustalisz typ fotela napisz na pewno ktoś pomoże.

skontaktuj się z tą firmą:
http://czescidofoteli.pl/
mają pojęcie jakie fotele były w tych pojazdach montowane i wytłumaczą ci jak je regulować.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2015, 20:52
Posty: 4

zzx dzięki kolego za pomoc.A co do word'u w ZG to prawda na stronie mają tgl'a ale normalnie posiadają też stara.Jeśli dostanę info na temat fotela to wkleję je tutaj może komuś się przyda kiedyś.Pozdrawiam !


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: