Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2015, 16:24
Posty: 2

Witam, przyszedłem na forum z pytaniem. Mianowicie po miesiącach jazdy dostawczakiem, przemyśleniach postanowiłem zostać kierowcą większego zestawu. Poczytałem na temat kroków jakie muszę poczynić aby nie zadawać zbędnych pytań lecz jedna sprawa spędza mi sen z powiek. Na jednej stronie znalazłem takie informacje:
Jeśli masz mniej niż 21 lat możesz skończyć kwalifikację wstępną przyspieszoną ale wówczas do ukończenia 21 roku życia będziesz mógł prowadzić jedynie pojazdy, dla których wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat. C1 (jeśli masz kat. C) lub C1+E (jeśli masz C+E). Twoje uprawnienia będą zatem ograniczone do prowadzenia pojazdów o DMC do 7,5 tony (przy C) lub zespołu o DMC do 12 ton (przy C+E). Jeśli nie chcesz mieć tak ograniczonych uprawnień, musisz skończyć pełną kwalifikację wstępną - 280 godzin.
Dzwoniłem już do jednego ośrodka na którego stronie znalazłem takie same informacje i istnieje taka możliwość u nich.
Chciałbym jeszcze dopytać czy ktoś obecny na forum robił w taki sposób tzn kwalifikacje wstępną przyśpieszoną a później c i c+e oczywiście z ograniczeniami tonażowymi do 21 lat. W rozmowie z OSK dostałem informacje że później należy zrobić dodatkowe badania po 21 roku życia i można się cieszyć pełnymi uprawnieniami.
Przed 21 rokiem życia nie zamierzam jeździć z racji tego że zostało mi parę miesięcy w których to byłbym w stanie wyrobić wszystkie uprawnienia do kierowania wraz z dokumentami.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 paź 2015, 12:53
Posty: 21
Lokalizacja: Olsztyn

Dziwna mieszanka to powiem inaczej w moim przypadku jaki miałem zdawałem Kwalifikacje wstępna 280h. Ale mniej więcej powiem jak to wygląda jeśli nie ukończyłeś 21 lat to musisz pierw zdać kwalifikację wstępna potem dopiero możesz przystępować do zdawania prawo jazdy kat C i potem C+E, a po skończonym wieku 21 lat możesz pierw zrobić sobie C i C+E i potem kwalifikacje przyspieszoną 160h. Ogólnie czy Kwalifikacja wstępna czy przyspieszona to egzamin na końcu jest taki sam w obu przypadkach różnią się tylko cenowo i kolejnością możliwości zdawania. A jeśli chodzi o badania psychologiczne jak i lekarza to w obu przypadkach tak samo.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2015, 16:24
Posty: 2

Wiem, wiem jak to wygląda z kwalifikacją pełną. Tak jak napisałem powyżej nie ma najmniejszych szans abym wsiadł przed 21 rokiem życia do samochodu ciężarowego więc nie widzę najmniejszego sensu siedzenia dwa razy tyle na KW i dodatkowo płacenia większej kasy. Oczywiście gdy by się tak dało zrobić


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2015, 19:01
Posty: 10
Lokalizacja: RMI

Witaj.
Zdanie KW C i CE zejdzie około 3/4 miesięcy.
Może poczekaj do 21(z tego co wiem kurs można zacząć 3 miesiące wcześniej), a przy robieniu C i C+E zrobiłbyś w tym samym czasie KW i KK. i nie będziesz miał problemów w urzędach..

_________________
B 03.2014
C 29.07.15
C+E 29.09.15
KW 12.06.15


Kolego, Kartę Kierowcy możesz zrobić dopiero wtedy, gdy masz w ręku prawo jazdy conajmniej kategorii C, więc nie wprowadzaj w błąd. Bo między Bogiem a prawdą to Karta Kierowcy jest dokumentem, który w tej całej zabawie najszybciej (jeśli idzie o czas realizacji) się uzyskuje więc to może robić na samym końcu, bo Karta ma też swoj okres ważności (maks. 5 lat, nie dłużej jednak niż ważność prawa jazdy).


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2015, 19:01
Posty: 10
Lokalizacja: RMI

Można przecież złożyć wniosek o KK posiadając samo B. Najważniejsze żeby tylko proces wyrabiania KK i dobijania kategorii do PJ nie pokrył się w czasie, bo może im wyskoczyć błąd.


INFOLINIA: (0 22) 332 92 90

_________________
B 03.2014
C 29.07.15
C+E 29.09.15
KW 12.06.15


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 paź 2015, 12:53
Posty: 21
Lokalizacja: Olsztyn

Tak :!: , Kolega Kępes ma rację można śmiało składać wniosek o kartę kierowcy nie mając jeszcze prawa jazdy ponieważ potem jeśli złożysz wniosek na kartę kierowcy i na prawko może wyskoczyć im błąd i to wtedy odwlecze się w czasie. Czyli najlepiej tak zdałeś C nie odbierasz prawka bo robisz C+E czyli składasz wniosek o kartę karta się robi ty zdajesz C+E składasz wniosek o wydanie prawa jazdy karta jest w trakcie robienia czyli nie zajdzie żaden błąd.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: