Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Witajcie,
w następny piątek 20.03 mam wyjazd do Brukseli jak w temacie - Brussels Expo - Targi.

Solówką 12 tonową.

Kwestia wygląda tak, że w czwartek najprawdopodobniej zjadę z 3-miasta i będę ładował się w piątek do południa (transport na potrzeby własne).

Zapewne wyjadę ok. 15 plus minus 2-3 godzinki

Jeździmy bardzo rzadko zagramanice, a pierwszy raz w tę stronę. Ponieważ w poniedziałek rano muszę już być w Brukseli na zabudowie, wyjeżdżam w piątek (niemiecki zakaz w ND) chcę w sobotę do wieczora opuścić Niemcy.

Jakieś wskazówki, sugestie jak to rozegrać? Jadąc z firmy na 4,5 godziny dojeżdżam mniej więcej do Świecka. Pewnie tam zjem, wykręcę 45 min i polecę dalej ile dam radę. Jak z parkingami w nocy? (nie wiem jak daleko zajadę?) Nocka i dalej w drogę aby do Belgii.

Jak wyglądają parkingi w Belgii? Będę się musiał przespać i w ND dolecieć do Brukseli. Mam nadzieję że tam żadnego ograniczenia nie ma? Cel to okolice ul. Belgiëplein 1, 1020 Brussel, Belgia

Z góry dziękuję za wskazówki pomoc i wyrozumiałość.

P.S. Niemcy wiadomo myto. a jak sprawa Belgii wygląda?

Pozdrawiam
soko

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Belgia - winieta, kupisz przed granicą. W Belgii problemów z parkingami raczej nie ma, solówką tam zawsze gdzieś przytulisz.

W piątek w nocy nie powinieneś mieć problemu z parkingiem w Niemczech, bo raczej wszystko wtedy jedzie w drugą stronę.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

czyli tak jak do Austrii pod granicą na stacjach w DE, tak i tutaj pod granicą belgijską tak ?

znalazłem taryfy na 2013 rok 20 euro za tydzień +- się zgadza?

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 22:49 przez soko, łącznie zmieniany 1 raz.

Opłatę na Beneluks sugeruję kupić w Niemczech, na Resser Mark. Nie pamiętam, czy na granicy D-NL kupisz w niedzielę. Jazda przez D od Świecka: A-12, A-10, A-2, A-3, A-40. Na Venlo przechodzisz granicę, dalej na Eindhoven, Antwerpię i stamtąd na Brukselę. Ewentualnie z Venlo możesz kierować się w kierunku (via A-73) Maastricht i stamtąd (A-2) na Brukselę.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

myślałem że nie dopisałem. Jadę TGL`em DMC 12 t.

czy info jakie znalazłem
Cytuj:
EUROWINIETA - DANIA, SZWECJA, HOLANDIA, BELGIA I LUKSEMBURG

Eurowinieta - wymagana jest dla każdego pojazdu o masie powyżej 12t, który korzysta z autostrad w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii i Szwecji.
czyli mnie nie obowiązuje czy się coś zmieniło?

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
myślałem że nie dopisałem. Jadę TGL`em DMC 12 t.

czy info jakie znalazłem
Cytuj:
EUROWINIETA - DANIA, SZWECJA, HOLANDIA, BELGIA I LUKSEMBURG

Eurowinieta - wymagana jest dla każdego pojazdu o masie powyżej 12t, który korzysta z autostrad w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii i Szwecji.
czyli mnie nie obowiązuje czy się coś zmieniło?
Tak, nie doczytałem, sorry. Ciebie winieta na Benelux nie obowiązuje, także Niemcy i Belgie jedziesz za darmo.


Dane zaczerpnięte bezpośrednio ze strony: https://www.eurovignettes.eu/portal/pl/ ... reset=true

Eurowinieta jest opłatą za korzystanie z dróg. Zasadniczo eurowinietę muszą wykupić samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton przed korzystaniem z autostrad i płatnych dróg ekspresowych w krajach objętych systemem eurowiniet.

W związku z powyższym daruj sobie zakup Eurowiniety.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Cytuj:
W piątek w nocy nie powinieneś mieć problemu z parkingiem w Niemczech, bo raczej wszystko wtedy jedzie w drugą stronę.
powrót będę miał, wyjazd z Brukseli pewnie w piątek tydzień później, późny wieczór, ujadę ile się da i znów kima. W stronę Świecka... tylko że tu Pauza wyjdzie mi pewnie nad ranem, będzie problem? czy skoro będę szedł spać jak wszyscy wstaną to będzie luzik :) ?

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Problem z parkingiem w stronę domu to możesz mieć we czwartek wieczorem tak ok. 19, 20. Rano 5, 6 to już się robio luźno na parkingach. Nawet, gdyby "na dupach" było zajęte, to zawsze możesz wjechać w rajkę tyłem. A solówką to trochę zgrabniej można zrobić niźli zestawem z naczepą :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

dziękuje kolego.
o 17 wyjazd :)

pozdrawiam i szerokości

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: