Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sty 2015, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2015, 17:02
Posty: 2

Witam,
w związku z tym, że szukając odpowiedzi na pytanie czytałem różne opinie i nie natrafiłem na jednoznaczną odpowiedź, zwracam się z prośbą o odpowiedź w następującej kwestii:
do tej pory nie miałem "wbitego" kodu 95 w prawo jazdy, po skończeniu szkolenia okresowego, przejściu badań złożyłem dzisiaj w wydziale komunikacji wniosek o potwierdzenie kwalifikacji.
Czy jest w stanie ktoś jednoznacznie odpowiedzieć (ew. podać przepisy, gdzie jasno jest to napisane) jak wygląda kwestia wpisania kodu 95 -wiadomo, powinni wpisać ważność 5 lat w kolumnie 12 do kwestii ważności uprawnień (wszystkie kategorie B, C, CE w kolumnie 11 jako bezterminowe).
Zastanawiam się, bo w wydziale komunikacji powiedzieli, że przy wymianie prawa jazdy (dopisanie kodu 95 do C, CE) w kolumnie 11 i 12 będę miał wpis z 5 letnim terminem a w kat. B. 15 letni i jakoś nie bardzo mi to pasuje. Jak mogą mi ważność uprawnień "bezterminowe" zmienić na terminowe we wszystkich kategoriach.
Czy nie powinno być tak, że B zostaje bez zmian i dalej nie ma daty w kol. 11 a przy C, CE w kol.11 też nie ma wpisu tylko w kol. 12 wpisany kod95 i data (5 lat)
Z góry dziękuję za odpowiedzi


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Zmieniły się przepisy i teraz kategorie praw jazd są terminowe.
Jeśli wymieniasz swój plastik, to nowy będzie wydane według obowiązujących przepisów.

Wysłane z mojego GT-I9300


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

może inaczej:
wpis kodu 95 oznacza, że jesteś dopuszczony do wykonywania zawodu kierowcy w transporcie.
więc jeżeli dzisiaj zrobisz kat. C na 15 lat, a kod 95 będzie ważny 5 lat, to po 2020 roku w razie nie zrobienia KO i dopuszczenia przez lekarza (w to wchodzą badania psychotechniczne), nie tracisz samego prawa jazdy.
gdy kupisz sobie kampera o DMC np. 10t lub ciężarówki zabytkowej będziesz mógł spokojnie jeździć tą ciężarówką na zloty lub kamperem gdzie tylko chcesz.
lub jeżeli staniesz się rolnikiem to od 2020 roku do 2030 roku będziesz mógł swoją ciężarówką wywieźć gnój na pole, przywieźć nawozy z GS-u itp.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
może inaczej:
wpis kodu 95 oznacza, że jesteś dopuszczony do wykonywania zawodu kierowcy w transporcie.
więc jeżeli dzisiaj zrobisz kat. C na 15 lat, a kod 95 będzie ważny 5 lat, to po 2020 roku w razie nie zrobienia KO i dopuszczenia przez lekarza (w to wchodzą badania psychotechniczne), nie tracisz samego prawa jazdy.
Cyryl to co napisałeś zrozumiałem. Mam tylko jedno pyt. W prawko wbite daty i kod 95 do grudnia 2016 roku. Potem nie robię badań, KO itp. Czy po tym terminie muszę zmieniać plastik?Jak to jest?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2015, 12:21
Posty: 24

ale prawo nie dziala wstecz wiec jak ktos mial kat b bezterminową to czemu teraz ma miec terminową??? to samo kat C i CE?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

No niby nie działa wstecz ale wiadomo ze chodzi o $$$


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5935

Cytuj:
ale prawo nie dziala wstecz wiec jak ktos mial kat b bezterminową to czemu teraz ma miec terminową??? to samo kat C i CE?
Tak działa polskie prawo - w każdą stronę.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2015, 12:21
Posty: 24

no to jak nie dziala wstecz to czemu odbierają im prawka? jak dostal do xxxxxxxxxxx to czemu ma teraz miec 25lat?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
ale prawo nie dziala wstecz wiec jak ktos mial kat b bezterminową to czemu teraz ma miec terminową??? to samo kat C i CE?
prawo jazdy nawet te wydane bezterminowo nie całkiem takim.
powiedzmy, że stracisz oko, a dostaniesz zakaz prwadzenia pojazdów na rok (okres adaptacyjny w medycynie przyjmuje się na pół roku). zostaniesz sparaliżowany będziesz miał wbite w prawko "tylko pojazdem przystosowanym".
natomiast z racji takiej, że społeczeństwo się starzeje, szczególnie to posiadające prawo jazdy co nie było tak powszechne w poprzednim pokoleniu, kierowcy w bardzo zaawansowanym wieku z bardzo obniżona sprawnością stają się codziennością na drogach wprowadzono czasowe prawo jazdy. dla wszystkich 15 lat, a kierowcy wykonujący zawodowo transport maksymalnie co 5 lat.

czlowiek jest najbardziej zawodym elementem pojazdu, jego zdrowie zmienia się i to trzeba wziąć pod uwagę mając na względzie bezpieczeństwo innych i samego zainteresowanego.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: