Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lip 2014, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 0:33
Posty: 33
Lokalizacja: Tarnów

Witam,
Wybieram się na wakacje do Bułgarii i moje pytanie brzmi: "którędy lepiej jechać...czy krótszą trasą przez Rumunię, czy trochę dookoła przez Serbię?". Za Serbią przemawiają autostrady i szybsza jazda, za Rumunią brak granic i krótsza droga. Co radzicie? Ktoś był, widział, jakieś spostrzeżenia? Z góry dzięki za zainteresowanie tematem ;)
Pzdr

_________________
---------
- A Seszele sąsiad widział?
- Seszele? Seszele Panie to mi z ręki jadły....


Ostatnio zmieniony 24 lip 2014, 9:58 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Maruś - temat przeniesiony do właściwego działu


Post Wysłano: 23 lip 2014, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Witam,
Wybieram się na wakacje do Bułgarii i moje pytanie brzmi: "którędy lepiej jechać...czy krótszą trasą przez Rumunię, czy trochę dookoła przez Serbię?". Za Serbią przemawiają autostrady i szybsza jazda, za Rumunią brak granic i krótsza droga. Co radzicie? Ktoś był, widział, jakieś spostrzeżenia? Z góry dzięki za zainteresowanie tematem ;)
Pzdr

W sumie na jedno wyjdzie, bo te granice to i tak pikuś bo osobówką to przechodzisz od strzała, praktycznie pokazując tylko paszporty. U Serba to i na dowodzie spokojnie przejedziesz.
Nie ma różnicy. :wink:


Post Wysłano: 23 lip 2014, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
W sumie na jedno wyjdzie, bo te granice to i tak pikuś bo osobówką to przechodzisz od strzała, praktycznie pokazując tylko paszporty. U Serba to i na dowodzie spokojnie przejedziesz.
Nie ma różnicy. :wink:
Zależy, o której godzinie. Granicę najlepiej przejeżdżać w nocy. W dzień osobówki stoją po 2-3 godziny. Sama kontrola, to faktycznie tylko pokazanie osobistego, ale najpierw trzeba do tej kontroli odstać swoje.


Post Wysłano: 23 lip 2014, 23:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Cytuj:
W sumie na jedno wyjdzie, bo te granice to i tak pikuś bo osobówką to przechodzisz od strzała, praktycznie pokazując tylko paszporty. U Serba to i na dowodzie spokojnie przejedziesz.
Nie ma różnicy. :wink:
Zależy, o której godzinie. Granicę najlepiej przejeżdżać w nocy. W dzień osobówki stoją po 2-3 godziny. Sama kontrola, to faktycznie tylko pokazanie osobistego, ale najpierw trzeba do tej kontroli odstać swoje.
W sezonie letnim to u Romka na Borsie też potrafi się na chwilkę przytkać, ale co to 2 godziny.
Generalnie autostradą przez SRB mniej nerwów się traci niż przez Rumunię. :wink:


Post Wysłano: 24 lip 2014, 9:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

2 lata temu znajomi jechali na trasie śląsk-słoneczny brzeg i w tamta strone jechali przez rumunie a wracali Serbie to powiedzieli ze niebo a ziemia i różnica ok 3h szybciej przez Serbie,teraz tez jechali w to samo miejsce to nawet nie pomysleli o tej zasranej Rumunii :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 25 lip 2014, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 0:33
Posty: 33
Lokalizacja: Tarnów

Dzięki wszystkim za odpowiedź. A ktoś wie jakie byłyby koszty przejazdu autostradami przez Serbie? No i jak z tymi granicami i staniem na nich jeśli chodzi o czas. Ja będę wjeżdżał do Serbii w niedziele około południa 12-13...Czy w tym czasie mogę się spodziewać dłuższego oczekiwania?
Z góry dzięki.

_________________
---------
- A Seszele sąsiad widział?
- Seszele? Seszele Panie to mi z ręki jadły....


Post Wysłano: 27 lip 2014, 1:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
A ktoś wie jakie byłyby koszty przejazdu autostradami przez Serbie?
Do Belgradu masz 2 bramki na autostradzie, za Belgradem bierzesz bilet i płacisz na zjazdach z autostrady. Ja jechałem do Kragujevac i 50EUR (około 5800 dinarów) wystarczyło w obie strony autokarem (w jedną stronę 990, 740 i niecałe 1100 dinarów), więc osobówką spokojnie przelecisz przez całą Serbię i z powrotem i pewnie jeszcze Ci zostanie. Na bramkach chcą dinarów, więc po przejechaniu przez granicę są chyba 2, albo 3 stacje, na nich wymienisz euro. Na granicy chyba też są kantory.
Na trasie masz też znaki o boxach i elektronicznym pay-tollu, ale się tym nie sugeruj, jeszcze to nie działa, choć znaki są.
Cytuj:
Ja będę wjeżdżał do Serbii w niedziele około południa 12-13...Czy w tym czasie mogę się spodziewać dłuższego oczekiwania?
Zdecydowanie tak. Jak zajmie Ci to mniej, niż 2 godziny, to możesz czuć się zwycięzcą. :) Kibel na granicy kosztuje 1EUR, lub około 130 dinarów. Mowa oczywiście o Szeged-Roszke.

Jak Ci nie zależy, to nie jedź po navi przez Belgrad, tylko obwodnicą (kierunek Niś). Z obwodnicy fajnie widać Belgrad, a jechać przez miasto tranzytem to raczej bez sensu.

Staraj się też nie tankować na Węgrzech. Mnie gdzieś pod Budapesztem skasowali 1,76EUR za litr ropy, złodzieje. W Serbii litr to w przeliczeniu około 5,20zł.


Post Wysłano: 27 lip 2014, 9:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

trzeba zadać sobie pytanie: czy dojazd do Bułgarii ma być tylko dojazdem, czy też chcesz po drodze coś zobaczyć?
jeżeli tak proponuję przez Rumunię trasą transfogaraską - http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Transfogaraska

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 27 lip 2014, 11:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Jeśli przez Rumunie to omiń drogę Oradea - Deva - jest w całości rozkopana, przejazd ok.4h


Post Wysłano: 28 lip 2014, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 0:33
Posty: 33
Lokalizacja: Tarnów

Jednak z moimi współkierowcami ustaliliśmy, że spróbujemy się podenerwować przez Rumunię ;) Jak da nam w kość, to z powrotem jedziemy przez Serbie. Znajomy wrócił tydzien temu i mówił, że 4 godziny stał na serbskiej granicy.
Cytuj:
Jeśli przez Rumunie to omiń drogę Oradea - Deva - jest w całości rozkopana, przejazd ok.4h
Raczej z Oradei będziemy lecieć w kierunku Cluj-Napoca, ale dzięki za cenne info.
Cytuj:
trzeba zadać sobie pytanie: czy dojazd do Bułgarii ma być tylko dojazdem, czy też chcesz po drodze coś zobaczyć?
jeżeli tak proponuję przez Rumunię trasą transfogaraską - http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Transfogaraska
Niby jedziemy z dziećmi i chcemy jak najmniej czasu w aucie spędzić, ale to co polecasz chyba nas skusi. Zdjęcia z wikipedii świetne, więc będąc w pobliżu trzeba by to zobaczyć, tym bardziej, że to może być "po drodze" ;)
No i jeszcze mam pytania, gdzie najtaniej zatankuje Diesla i jak wygląda sprawa z winietami na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii? Czytałem co prawda na stronie PZMotu ale jak to wygląda w praktyce?
Z góry dzięki za wszelkie info :)
Pzdr

_________________
---------
- A Seszele sąsiad widział?
- Seszele? Seszele Panie to mi z ręki jadły....


Post Wysłano: 28 lip 2014, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Jednak z moimi współkierowcami ustaliliśmy, że spróbujemy się podenerwować przez Rumunię ;) Jak da nam w kość, to z powrotem jedziemy przez Serbie. Znajomy wrócił tydzien temu i mówił, że 4 godziny stał na serbskiej granicy.
Cytuj:
Jeśli przez Rumunie to omiń drogę Oradea - Deva - jest w całości rozkopana, przejazd ok.4h
Raczej z Oradei będziemy lecieć w kierunku Cluj-Napoca, ale dzięki za cenne info.
Cytuj:
trzeba zadać sobie pytanie: czy dojazd do Bułgarii ma być tylko dojazdem, czy też chcesz po drodze coś zobaczyć?
jeżeli tak proponuję przez Rumunię trasą transfogaraską - http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Transfogaraska
Niby jedziemy z dziećmi i chcemy jak najmniej czasu w aucie spędzić, ale to co polecasz chyba nas skusi. Zdjęcia z wikipedii świetne, więc będąc w pobliżu trzeba by to zobaczyć, tym bardziej, że to może być "po drodze" ;)
No i jeszcze mam pytania, gdzie najtaniej zatankuje Diesla i jak wygląda sprawa z winietami na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii? Czytałem co prawda na stronie PZMotu ale jak to wygląda w praktyce?
Z góry dzięki za wszelkie info :)
Pzdr

Pewno lecisz przez Barwinek skoro jesteś z Tarnowa, więc spokojnie słowacką winietę kupisz na granicy, nie ma co się martwic. Dalej na Tornyosnemetti(granica SK-H) też bez problemu za granicą masz budynki, gdzie zakupisz winietę. W pierwszej po prawej stronie (taki mały schodem bądź dwa, kraty w oknach) zapłacisz kartą bankową typu visa, mastercard, a w pozostałych restauracjach tylko gotówka. Dalej lecąc na Oradeę też bez problemu, masz dużą granicę Artand/Bors, gdzie po przejechaniu na Rumuńską stronę masz zaraz takie budy z oświetlonymi napisami, na bank nie przeoczysz. Za dosłownie 200 metrów masz stacje paliw, gdzie popłacisz kartami. Aaa no i na Romka w tych budach kupisz winiety na zapas, tj. 2-3-4 dni. Na stacji tylko na bieżący dzień. W Bułgarii nie byłem więc nie podpowiem.

Aha z paliwem to raczej kiepsko, ceny u Madziara wyższe niż u nas, Rumunia porównywalnie. Proponowałbym zalac u nas ile się da, dolac u Słowaka, a później w miarę potrzeb jak się uda. :wink:


Post Wysłano: 29 lip 2014, 6:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...No i jeszcze mam pytania, gdzie najtaniej zatankuje Diesla i jak wygląda sprawa z winietami na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii? Czytałem co prawda na stronie PZMotu ale jak to wygląda w praktyce?...
jeżeli jedziesz w celach turystycznych i chcesz się więcej dowiedzieć o miejscu podróży i drodze, wejdź na forum CamperTeam. tam jest dział podróże i bardzo dokładne informacje.
a zdjęcia jeszcze lepsze.
jest sporo linków do własnych stron uczestników, np.: http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com ... ien-2.html

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 29 lip 2014, 11:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 0:33
Posty: 33
Lokalizacja: Tarnów

Dzięki wielkie...nie omieszkam zajrzeć na to forum. Bo jeszcze miałem pytać o gadżety jakie są wymagane w aucie w konkretnych państwach np kamizelka, apteczka, kpl zapasowych żarówek, ale pewnie tam znajdę. Dzięki i pozdrawiam

_________________
---------
- A Seszele sąsiad widział?
- Seszele? Seszele Panie to mi z ręki jadły....


Post Wysłano: 29 lip 2014, 11:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Aaaa i sprawdź datę ważności apteczki bo Romki się czepiają tego jak chcą parę groszy wyrwac. :wink:


Post Wysłano: 05 sie 2014, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 0:33
Posty: 33
Lokalizacja: Tarnów

Mam jeszcze jedno pytanko: czy za paliwo jest możliwość płacenia Euro czy tylko karta lub "ichniejsza" waluta? Mam na myśli Węgry, Rumunię i Bułgarię. Z góry dzięki ;)

_________________
---------
- A Seszele sąsiad widział?
- Seszele? Seszele Panie to mi z ręki jadły....


Post Wysłano: 05 sie 2014, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Mam jeszcze jedno pytanko: czy za paliwo jest możliwość płacenia Euro czy tylko karta lub "ichniejsza" waluta? Mam na myśli Węgry, Rumunię i Bułgarię. Z góry dzięki ;)
Można, nie wszędzie pewnie, ale w większości tak. Tylko tyle, że przeliczniki mają kosmiczne.
Lepiej już kartą, tam wszędzie popłacisz kartami jak u nas. Także zwykła visa i masterka będą działac.


Post Wysłano: 05 sie 2014, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 0:33
Posty: 33
Lokalizacja: Tarnów

Super dzięki wielkie za info. Czyli najkorzystniej by było jednak "ichniejszą" walutą?

_________________
---------
- A Seszele sąsiad widział?
- Seszele? Seszele Panie to mi z ręki jadły....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: