Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 kwie 2013, 8:25

Cześć mam do Was zapytanie: otóż wczoraj wlatywałem do Wrocławia od strony Poznania i napotkała mnie waga kontrolna ;) na tablicy wyświetliły się moje NR Rejestracyjne, oraz narysowana oś i 11,7t. Oznacza to że byłem przeładowany... ale pytanie moje jest następujące czy podczas ważenia kontrolnego podczas przeładowania firma moja dostanie jakieś zdjęcie albo coś podobnego ? czy jest tak jak ja myślę czyli kawałek za wagą powinno stać ITD i łapać na ważenie prawidłowe/dokładne ?


Post Wysłano: 19 kwie 2013, 14:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Jeżeli nikt Cie nie zatrzymał to nic nie powinno przyjść z tego co mi wiadomo, kilka razy wyświetliło mi numer rejestracyjny i zwolnij.
W łodzi raz wyskoczyło mi pojazd przeważony chociaż miałem tylko 12ton na całym kontenerze.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 19 kwie 2013, 15:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Czasami jadąc na pusto wyświetla mi że jestem przeładowany.To waga poglądowa,aby wszystko miało moc prawną ITD musi zatrzymać i dokonać prawidłowego ważenia.Jak pojedziesz osobówką za szybko,też wyświetli numer i komunikat,że jedziesz za szybko.Mandatu też z tego nie będzie,bo to nie fotoradar.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 19 kwie 2013, 15:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Mnie we Wrocławiu ze trzy razy wyświetliło to co Tobie, ostatnio w zeszłym roku i nic na firmę nie przyszło.


Post Wysłano: 19 kwie 2013, 19:06

Dzięki Panowie za odpowiedź !!!
Cytuj:
Mnie we Wrocławiu ze trzy razy wyświetliło to co Tobie, ostatnio w zeszłym roku i nic na firmę nie przyszło.

Właśnie to chciałem usłyszeć. Dzięki ! :U


Post Wysłano: 20 kwie 2013, 0:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Dodam, że oprócz przewalonej ośki, jak wjeżdżałem do miasta na pusto, ale w godzinach zakazu godzinowego, na tablicy też wyświetliło zakaz i mój numer rejestracyjny.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 14:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Post pod postem, ale muszę odświeżyć temat.
Potrzebuje informacji jak teraz ominąć te wagi na 8 przy wlocie od strony Oleśnicy. Mam rozładunek na Zakrzowskiej.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 15:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Wag na wlotach do Wrocka się nie bójcie, jeżeli oczywiście nie ma ITD, bo się w nie wpinają :wink:
Mówi Wam to człowiek, który 8 lat praktycznie co dzień robił Wrocław 2-3 razy dziennie :twisted:

To że wyświetli, niech wyświetla :wink: mi kiedyś o 2 w nocy na pusto pokozało 55 ton na ciągnącej :wink:

Co do objazdu od DOL, to na końcu Mirkowa, za światłami na lewoskręt, przecinasz starą DK8, na wiadukt i masz Bierutowską, idziesz do końca prosto, ze 3-4 km, za Lidlem masz rondo, na rondzie w prawo, na wiadukt, z wiaduktu, śmieszne rondo i to jest początek Zakrzowskiej :)

Co do tego objazdu, w sezonie tak jak teraz, nie polecam, bo po Bierutowskiej i koło właśnie tego ronda przy lidlu, bardzo często i gęsto od rana stoją na motorach, lub prywatne ITD i zawijają na wage :twisted:

Jak Cię sciągną z DK8 masz liczone 40 DMC, jak Cię drapną na bocznej, masz liczone 38 DMC, bp tam jest już powiat :mrgreen:

Już nie jeden psiewowowoźnik tam popłynoł :wink:
Oczywiście pilnują jak z wagą stoją, choć już słyszałem, że jak stoi inspekcja to też lubią latać i ściągać od boków, najlepiej iść na pewnika :wink:

Jednego roku byłem 6 razy ważony i żyje, raz na właśnie biedronce, 5 razy na wlocie od A4/DK8/DK35, ale to za czasów jak nie było AOW :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 15:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
najlepiej iść na pewnika :wink:
Na pewnika to wiem że mam ponad 12 ton na ciągnącej.
Tak myślałem właśnie o Bierutowskiej, ale ostatnio (ze dwa lata temu) tam było porozkopywanie i nie wiedziałem czy zakazów nie powstwiali.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 15:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Nie ma tam nic :)
Spokojnie sobie lecisz

Miało być pewniaka, ale jak zawsze literówka mi na kompie się zrobiła :]

Jeżeli nie ma nikogo na wlocie nie bój się, latałem po tych wagach 8 lat wywrotką, dalej chyba nie musze tłumaczyć :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 lip 2014, 10:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2014, 9:09
Posty: 2

Często jeżdżę tą trasą i kilka razy też mi wyświetliło, że jestem przeładowany i nic do firmy nie przyszło. Musieli by cię wtedy zatrzymać i dać mandat. A tak to przecież nie fotoradar :)


Post Wysłano: 22 lip 2014, 13:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Wag na wlotach do Wrocka się nie bójcie, jeżeli oczywiście nie ma ITD, bo się w nie wpinają...
nie jest tak do końca. w czasie budowy AOW czasami zdarzyło się, że ITD było na rozładunku szybciej niż ciężarówka przyjechała. oczywiście były to rzadkie przypadki - raz na miesiąc bardziej dwa, co przy 800 rozładunkach dziennie stanowiło praktycznie margines.
ale się zdarzało.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: