Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 mar 2014, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2014, 14:45
Posty: 2

Witam wszystkich.
Może wyda wam się to głupie pytanie ale poszukuje mapy która pomoże mi dobrze zaplanować trasy dla kierowców. Chodzi mi szczególnie o taka mapę która wyznaczając trasę będzie brała pod uwagę ograniczenia tonażowe jak również wysokościowe. Możecie napisać jakich wy używacie, czy km zgadzają się z tymi które wykazują kierowcy i w ogóle wasze spostrzeżenia. Dzięki z góry.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 13 mar 2014, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Tu na WC jest taka mapa uwzględniająca drogi z ograniczeniem tonażowym. Ogólnie TomTom z mapą Truck oferuje ustawienie gabarytów pojazdów w tym wysokości, nacisków itd.


Post Wysłano: 13 mar 2014, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Gdyby kierowcy cięzarówek mieli jezdzić tak jak wskazuje nawigacja, to większość firm transportowych szybko skończyłaby działalność.
U nas w firmie spedytorzy korzystają z google maps i w zupełności to im wystarcza.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 13 mar 2014, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Gdyby kierowcy cięzarówek mieli jezdzić tak jak wskazuje nawigacja, to większość firm transportowych szybko skończyłaby działalność.
U nas w firmie spedytorzy korzystają z google maps i w zupełności to im wystarcza.
Google Maps :)
A potem dzwonią z pytaniem "Dlaczego jest 30km więcej?".
Kiedyś, jak jeździłem w firmie, która była "podpięta" pod LKW Walter dostałem ładunek ze Szwajcarii. Stałem gdzieś na wschód od A81 w Niemczech (nie pamiętam dokładnie). Spedytorka z LKW Walter była szczerze zdziwiona czemu ja muszę jechać przez przejście w Basel, skoro w linii prostej mam 50km do załadunku (przez przejście dla osobówek).

Z autopsji mogę polecić TomToma z opcją dla ciężarówek.
Przez te wszystkie lata za kółkiem wprowadziła mnie na minę z pięć razy, nie więcej.
Do tego (o ile Cię stać :) ) Map & Guide...

Google Maps nadaje się do planowania tras rowerem z opcją przeprawy kajakiem przez cieki wodne.


Post Wysłano: 13 mar 2014, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

A jak oceniacie Auto mape?


Post Wysłano: 14 mar 2014, 3:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Nic do niej nie mialam, ale ostatnio dala ciala koncertowo caaaaly dzien. Kilometry fajnie policzysz, punkty via wygodnie sie ustawia. Na komputerze lepiej mi z niej korzystac jesli chodzi o planowanie itd (m in widocznosc poi jakie tylko sobie zechce czyli parkingi itd). Trzeba umiec z niej korzystac bo kolega jak mial jechac ppd szwajcarska granice to tak sobie AM ustawil ze wyjechal przy drodze na Millau.. a jechal z Le Puy En Velay ;) i w ogole co to sie stalo ze w 6.14 byla A1 z Wloclawka do Torunia a na 6.15 jest nieczynna... :-)

Google uzywam do przejrzenia kilometrow i sprawdzania na street view dojazdu, w komorce non stop w uzytku do podgladania aktualnej pozycji bo bez navi jezdze.

Map guide jest super :-)

Wysłane z Szajsunga

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 14 mar 2014, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2014, 14:45
Posty: 2

A można te mapy stosować na pc?


Post Wysłano: 14 mar 2014, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :)

Jeżeli chodzi o PC, to proponuje używać dwóch map jednocześnie :

1. AutoMapa 6.15 - bardzo dokładna, Polska opisana ok. lecz trzeba częściej jej pomoc , a nie liczyć ze super wykona zadanie za nas. Nie ma takich map, które są idealne, gdyż pracują wg zaprogramowanych algorytmów.

2. Map&Guide - Eu -super , lecz czasami trzeba również pomoc. Polska gorzej, ponieważ nie uaktualnisz tak często jak AM.

Zatem obie b.dobrze się uzupełniają. Generalnie to doświadczenie pozwala zaplanować trasę, każda mapa jest TYLKO pomocą . Jak masz w firmie kierowców z doświadczeniem, to nie wstydź się by spytać ich - jaka trasa - oni by jechali. Potem możesz sobie to przeanalizować, w razie czego zawsze podpytasz dlaczego kierowca pojechałby inaczej jak mapa wytyczyła.
Cytuj:
....... i w ogole co to sie stalo ze w 6.14 byla A1 z Wloclawka do Torunia a na 6.15 jest nieczynna... :-)
Wniosek, jest jeden. Zassałaś ;) nie ta mapę, lub ktoś zrobił to niewłaściwie. U mnie oooo..... dziwo jest OK.


Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 14 mar 2014, 13:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Cytuj:
Google Maps
A potem dzwonią z pytaniem "Dlaczego jest 30km więcej?".
Kiedyś, jak jeździłem w firmie, która była "podpięta" pod LKW Walter dostałem ładunek ze Szwajcarii. Stałem gdzieś na wschód od A81 w Niemczech (nie pamiętam dokładnie). Spedytorka z LKW Walter była szczerze zdziwiona czemu ja muszę jechać przez przejście w Basel, skoro w linii prostej mam 50km do załadunku (przez przejście dla osobówek).
Gdyby u nas spedytor zadawałł takie pytania kierowcom, to długo by nie popracował.
To tak jaby kierowca miał pytać spedytora, gdzie jest klucz do kół.
Mapa, to jak juz wczesniej napisano to tylko pomoc a doświadczony spedytor ma ją tak samo w głowie jak doświadczony kierowca.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 14 mar 2014, 22:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Cytuj:
Map guide jest super
O jakiej dokładnie wersji piszesz?możesz podać dokładną wersje?


Post Wysłano: 14 mar 2014, 23:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) Mapa, to jak juz wczesniej napisano to tylko pomoc a doświadczony spedytor ma ją tak samo w głowie jak doświadczony kierowca.
Zanim doświadczony spedytor stanie się doświadczony, jest niedoświadczony i w głowie ma siano, a nie mapę. Wolę jak niedoświadczony spedytor nie wstydzi się pytać i słuchać doświadczonych kierowców niż jak niedoświadczony spedytor wyznacza trasy.

Od 3 lat jeżdżę na iGO z opcją "Truck", coraz lepiej sobie radzi, wymaga jednak dobrych ustawień. W drugim aucie jeździ TomTom i kierowca dobrze się o nim wyraża ;) Trzeba tylko pilnować aktualizacji map.
Z Automapą rozwiodłem się już jakiś czas temu i co do niej zajrzę z sentymentu, to zaraz wracam do iGO... Kiedyś nawet wrzuciłem tu screenshot z trasy wyznaczonej przez Automapę; dość ciekawa to trasa była :) Na osobówki super, na ciężarówki taka sobie.

Google Maps jest świetne, gdy trzeba na szybko zerknąć na trasę oraz, jak Guciek pisała, do wizualizacji firm i miejsc - tu jest niezastąpione. Wymaga jednak wiedzy o tym, gdzie postawić kropki, by trasa się dla ciężarówek nadawała.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 15 mar 2014, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :)

Panowie zgadzam się , że mapy o których piszecie iGO oraz TomTom są OK. Sam używałem TomTom-a od początku jego powstania. Lecz , kolega zadający pytanie stwierdził, ze ma pracować na PC, a za tym domyślam się , że będzie siedział w biurze ( spedytor ) więc nie bardzo wygodna jest mapa na pocketa lub tym podobne urządzenie ;).
Natomiast wątpliwości o zadane pytania do kierowców rozwiał kastyk. Wywnioskowałem, że pytanie zadał (sorry ) "młody spedytor" , więc poradziłem mu, że lepiej spytać kierowcę który ma doświadczenie niż walnąć jakąś głupotę i się ośmieszać.
Ok kończąc - w biurze na PC - mapy tak jak opisałem , by było dobrze. Fakt , że trzeba czasami AM pomóc , ale nie jest to takie tragiczne . :)
Chciałbym zwrócić uwagę, że : nie mogą to być wersje " za friko - czyt . pirates " . Muszą to być 100% wersje legal. Taki np Map&Guide - trochę kosztuje - myślę tu o wersji naprawdę FULL by dobrze wykonać transport , AM - cenowo - bardziej przystępna.

Przepraszam - zapomniałem napisać o jeszcze jednej mapie.

Dodałbym ( oczywiście do pracy na PC ) - Pc Navigator xxx Truck PL - ta mapa również bardzo dobrze sobie radzi z opcja TRUCK.

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 15 mar 2014, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Cytuj:
Map guide jest super
O jakiej dokładnie wersji piszesz?możesz podać dokładną wersje?
Miałam bodajże 17 (professional v 17), ostatnio zaplątało się gdzieś M&G desktop 2013. Jednak mi to służyło raz na jakiś czas do planowania przejazdu, świetne w obsłudze, przynajmniej dla mnie.

Kiedyś jeszcze z tych PC'owych polecano AutoRoute, jednak nie miałam mozliwości testowania.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 15 mar 2014, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

a ptv to nie jest jakas wersja m&g??


Post Wysłano: 08 lip 2014, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2014, 18:31
Posty: 12
Lokalizacja: Gdańsk

Witam,

czy ktos z Was uzywa Map&Guide? Chcialem ja wyprobowac, sciagnalem, zainstalowalem i niby mial byc trail na 10 dni, ale przy uruchamianiu pyta mnie o haslo i nie wiem co z tym zrobic. Mozecie mi cos doradzic?

ps. sorry, ale chwilowo nie mam polskich znakow :roll:

_________________
Nie ma porażek, jest tylko informacja zwrotna.


Post Wysłano: 11 lip 2014, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Witam,

czy ktos z Was uzywa Map&Guide? Chcialem ja wyprobowac, sciagnalem, zainstalowalem i niby mial byc trail na 10 dni, ale przy uruchamianiu pyta mnie o haslo i nie wiem co z tym zrobic. Mozecie mi cos doradzic?

ps. sorry, ale chwilowo nie mam polskich znakow :roll:
O ile dobrze kojarzę, to na początku pyta o hasło do programu. W sensie, ze Ty je możesz sobie ustawić, żeby nikt inny Ci nie właził do programu i nie podglądał.
Po iluś tam odpaleniach M&G pyta, czy nadal chcesz używać hasła czy tez ma je wyłączyć...
Chyba o to Ci chodzi? Bez screenshoota ciężko wyczuć..


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: