Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 maja 2014, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2014, 19:56
Posty: 5
Samochód: MAN M2000

Witam.
Potrzebuje pomocy :!:

Kupiłem zestaw naprawczy do w/w zaczepu i mam pytanie jak zdemontować tuleje górną i dolną?
Trzeba grzać palnikiem? Dodam że obudowa która jest na dwóch sprężynach też jest zpieczona i stoi w miejscu.
Odkręciłem całą górę czyli mechanizm podnoszenia i zamykania sworznia i z dołu trzy sruby i dekiel trzymający spreżyny.

Prosze o pomoc. :/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

od spodu zaczepu masz 2 sprężyny i podkładkę przykręconą na 2 śruby, zdejmij sprężyny i odkręć śruby podkładka trzyma tylko kielich zaczepu by nie spadł do dołu, a sprężyny powodują że kielich wraca na swoje miejsce po skręcie oraz podczas spinania jest 'sztywny" i umożliwia nakierowanie końcówki dyszla przyczepy we właściwe miejsce.
ten kielich możesz lekko namoczyć jakimś "szuwaksem" powinien sam zsunąć się choć czasami może być problem jak zaczep długo nieużywany.
górę czyli mechanizm zapięcia udało ci się zdjąć więc problem z głowy.
wymień tylko sworzeń i sprawdź sprężyny zabezpieczające znajdujące się w środku mechanizmu.
tulejkę górną i dolną wyciskasz do góry ja używałem takiej sprytnej śruby stosowanej przy wyciskaniu tulei np. resora. najpierw dolna tuleja potem górna.
wciśnięcie następuje w odwrotnej kolejności tym samym przyrządem - pamiętaj że na tulei dolnej masz kołek ustalający położenie względem zaczepu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 25 maja 2014, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2014, 19:56
Posty: 5
Samochód: MAN M2000

No właśnie problem jest z kielichem już, tak jak napisałeś zaczep nie był długo używany.
Odkreciłem podkładkę ale kielich nie rusza sie nawet breczką.
O grzaniu palnikiem myślałem ale troche sie boję, to w końcu zaczep i chodzi tu o bezpieczeństwo.


Post Wysłano: 25 maja 2014, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
No właśnie problem jest z kielichem już, tak jak napisałeś zaczep nie był długo używany.
Odkreciłem podkładkę ale kielich nie rusza sie nawet breczką.
O grzaniu palnikiem myślałem ale troche sie boję, to w końcu zaczep i chodzi tu o bezpieczeństwo.
od dołu kielich zamocowany jest do tulei którą wyrzucasz więc bez problemu od góry podgrzej sam kielich i stuknij młotkiem tylko 'delikatnie' by nie pękł.
kielich musi zejść do dołu

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 26 maja 2014, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2014, 19:56
Posty: 5
Samochód: MAN M2000

Kielich trzymał na dolnej tulei ale dokokła wbijałem śrubokręty z końcówkami do pobijania i poszło.
Wybiłem kołki od dołu co ustalają tą płytke co jest na tulei dolnej i zdemontowałem ją.
Teraz problem z tuleją dolną jest dość mocno skorodowana i ani drgnie.
Nie wiem czy bez palnika sie obędzie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2014, 19:56
Posty: 5
Samochód: MAN M2000

Palnikiem wypaliłem od środka tuleje dolną a reszte wybiłem.
Innej rady nie było. :/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: