Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2014, 17:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2014, 17:01
Posty: 13
GG: 6524735
Samochód: MAN 8x4

Witam panowie potrzebuje pomocy, dorady Man 41-414 2001r w moim posiadaniu jest od 2 lat ale dopiero od jakiegoś czasu postanowiłem wziąć się za klimatyzacje pojechałem do serwisu klimatyzacji założyli pasek na sprężarkę(ponieważ był ściągnięty ) nabili klimę posprawdzali wszystko ok ,sprężarka sprawna nic nie ucieka , ale w kabinie zamiast zimnego powietrza auto puszcza tylko ciepłe został wymieniony zawór nagrzewnicy (z dobrego na dobry jak się później okazało) Gość rozkłada ręce i nie wie co zrobić mówi ze dość skomplikowana klimatyzacja, ze nie ma komputera zęby wpisać się w klimę . Z tego co mi powiedział układ tej klimatyzacji jest oparty na 3 czujnikach + na silniczku krokowym Regulacja cieple zimne nie reaguje, ciągle wali ciepłem , po spięciu klimy na krótko przewody robią się zimne


Post Wysłano: 02 mar 2014, 11:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Jeżeli przewody od klimy robią się zimnę więc klima działa dobrze problem jest w sterowaniu nagrzewnicą :wink:
Ten zawór jest chyba sterowany masą kiedyś się tym bawiłem bo u mnie było to samo ale za cholerę nie szło zmierzyć kiedy i jak jest prąd miernik pokazywał ciągle jakieś wachania napięcia tak jakby dostawał jakieś impulsy. zaślep przewody wodne idące do nagrzewnicy grzać na pewno nie będzie :mrgreen:
A tak na poważnie sprawdził bym potencjometr czyli te pokrętło od regulacji temperatury :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 02 mar 2014, 14:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak pokrótce to masz moduł sterujący koło nagrzewnicy, trzy czujniki temperatury jeden na zewnątrz drugi w nagrzewnicy i trzeci w kabinie pod tą kratka na środku, regulacja temperatury i obrotów wentylatora
Działa tobie dmuchawa w automacie?
Sprawdź też bezpieczniki
Najprościej auto podłączyć pod MANCAT i zdiagnozować układ sterujący ogrzewaniem

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 29 mar 2014, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2014, 17:01
Posty: 13
GG: 6524735
Samochód: MAN 8x4

Panowie okazało się ze podobno z auta jest wyciągnięty "sterownik-komputer-kaseta" klimatyzacji tak stwierdził elektryk ze nie ma co sterować klimatyzacja Moze ki ktos cos podpowiedziec na ten temat ile bedzie kosztowal taki sterownik nowy , uzywany i jak go dobrac bo raczej to nie bedzie takie proste , w serwisie mana raczej mysle ze by nie bylo problemu z doborem ale chyba kupek kasy by to kosztowało


Post Wysłano: 29 mar 2014, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Pierwszy lepszy sterownik z f2000 z automatyczną klimatyzacją z okrągłymi pokretłami od regulacji nawiewów. Sterownik jak dobrze pamiętam znajduje się po prawej stronie nagrzewnicy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 29 mar 2014, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2014, 17:01
Posty: 13
GG: 6524735
Samochód: MAN 8x4

Kolego mozesz zerknac na sterownik w zamieszcoznym zdj ?? jak myslisz spasuje do mojego?? http://allegro.pl/sterownik-klimatyzacj ... 33301.html ,


Post Wysłano: 29 mar 2014, 17:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wizualnie to jest ten sterownik
Podaje ci numer manowski tego sterownika 81.25935-6660

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: