Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lut 2014, 11:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Witam,

Mam mały problem z moją Rką.

Przecieka dach, we wtorek z okolic panelu z tacho i CB wylało się 2 litry wody. Uszczelka szyby jest szczelna, więc zostaje tylko: anteny, dach i relingi. Na tapicerce zero przebarwień itp znaków.
Na tel, mechanik z serwisu polecił rozbierać tapicerke, choć zaznaczył, że dużo z tym [wycenzurowano].
No i pytanie rozbierał ktoś kiedyś, od czego zacząć na co zwrócić uwage, żeby nie pourywać nic i ładnie zamonotować?

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 16 lut 2014, 12:06

A skąd masz pewność, że to nieszczelność w dachu? Może to para wodna skrapla się na dachu i później przy nadarzającej się okazji spływa. Ja tak miałem właśnie u siebie w DAFie. Od kiedy mam rozszczelniony szyberdach (szpara na 1, 2 cm) na weekend uchylone szyby (w czasie jazdy też) to problemu nie mam.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 12:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Jester jeśli było by tak jak piszesz to można by przelecieć trasę na klimie i wnętrze by się wysuszyło.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Nie ma szans zeby zebralo sie 2 litry wody z parowania w tak krotkim czasie, ja w swojej rce mialem problem z szyba wlasnie ale to woda szla bezposrednio z gornej krawedzi po falbanie na podszybie, anteny pewnie masz w oryginalnych miejscach czyli na boku kabiny to albo po kablu by musiala isc zeby wyladowac w okolicach tacho albo szyberdach przepuszcza, moze jeszcze masz toll collecta ? antena pewnie jest nad lampka w suficie i tam tez moze puszczac wode a latwo to sprawdzic wyciagajac lampke

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 16 lut 2014, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Cytuj:
A skąd masz pewność, że to nieszczelność w dachu? Może to para wodna skrapla się na dachu i później przy nadarzającej się okazji spływa. Ja tak miałem właśnie u siebie w DAFie. Od kiedy mam rozszczelniony szyberdach (szpara na 1, 2 cm) na weekend uchylone szyby (w czasie jazdy też) to problemu nie mam.
No właśnie zawsze staram się, żeby wnętrze nie "kisło", rzadko gotuje w kabinie, ubrań nie susze i jeżdże już tym autem jakiś czas i niegdy takie zdarzenie nie miało miejsca.

@Kermiter
Żadnych dodatkowych anten nie posiadam, antena radio i Cb zamontowane tam gdzie fabryka przewiduje.

Stopki relingów są amelinowe i znając życie to woda je przeżarła i przeszła do otworów.

Prosze o rade w jakiej kolejności zacząć rozbieranie tapicerki.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 16 lut 2014, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeszcze sprawdź odpływy z szyberdachu czy nie są zamykane np liściami lub igłami z drzew

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 19 lut 2014, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Forumowy zwyczaj nakazuje wyjaśnić mi przyczyne nieszczęścia: uchwyt anteny CB był tak mocno skręcony, że pękło ucho trzymające uchwyt na dachu.
Efekt taki, że woda wdzierała się do kabiny podczas postoju.
Ucho zmienione, skręcone i zaizolowane klejem do szyb.

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: