Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 gru 2013, 21:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Witam, chciałbym się przywitać (byłem kiedyś u Was zalogowany, ale brak czasu i życie sprawiło, że nie zaglądałem tu, teraz trzeba to nadrobić)
Teraz chce przedstawić Wam autko którym jeżdze :)

Marka: Iveco
Model: Stralis Active Space
Rok produkcji: 2006
Przebieg: 467 tkm (udokumentowane)
Wyposażenie: Standart dla Stralisa, lodówka "manualna", skrzynia też manualna, ZF :) zbiornik paliwowy 800L, siodło "teflonowe"
Naczepa: Wywrotka CMT Chojnice, 36m3, osie BPW ECO plus, góra alu, dół stalowy, pierwsza oś podnoszona.

Obsługiwane kierunki: Generalnie w koło komina, choć i trafi się tydzień w kabinie, zapuszczam się też na wielkopolskę, śląsk i opolszczyzne.

Autko przedstawie po kolei, od zakupu, po czas teraźniejszy, razem ze zmianami które przeprowadziłem

Tak wyglądał po zakupie (wiosna tego roku)i założeniu chlapaczek na przód, wprowadzeniu się do kabiny i ogarnięciu paru spraw technicznych:
Obrazek
Troszke się pojeździło, doszły "holenderki" na maske, falbana i boczne firanki, na tylną oś doszły kołpaki, oraz na całym składzie nakładki na śruby i tu max usyfiony :] targałem starą i bardzo jarą naczepą piaski po budowach :mrgreen:
Obrazek
W ten sam dzień konkrętne mycie obydwóch naczep, oraz Iveca, przy okazji zdrapałem naklejki z maski i doszły gwiazdki, ot troche czeskiego tuningu
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Przyszedł czas i na naczepę :)
Nowe chlapaczki, bo ori CMT po paru latach nie były już ładne, 2 lampki dodatkowe, czerwone, z czasem doszedł chlapacz pod belke, nr. rejestracyjny nowy i naklejka Iveco na klape (ostatnie foto to pokażę)Zostały też zmostkowane kierunki w lampach, oraz zmianiony układ świateł obrysowych.
Obrazek
W kabinie też się troche działo, dywanik skajowy na tunel, dywaniki welurowe pod nogi, poprzednim moim autem był Eurostar, została mi po nim półka, troszke inwencji twórczej i podeszła do Stralisa, później położyłem na nią dywanik ze skaju :) Zachaczyłem też MS-a i zakupiłem na nim boczne gałążki i naklejki poszły gratisowe pod 430 :]
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Potem była mijanka na DK39 z Dafikiem i wyszło jak wyszło, ale dzwon podstawą tunigu :mrgreen: i zamontowaliśmy blende od Cuba :]
W między czasie zmieniłem układ obrysówek pod zderzakiem (wyleciały w końcu odblaski, doszła tabliczka imienna na diodach :)
ObrazekObrazek
Z czasem pomalowałem jeszcze grill na biało, doszła druga tabliczka, oraz "kontynerki" na tylne spojlery.
Tak auto wygląda na obecny czas, ostatnie fotki robione jakiś tydzień temu, kiedy było jeszcze czyste :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wielu ludzi jak wsiądzie do mnie, dziwi się tym obrazkiem, zero błędów, komputer na zielono...
Obrazek

To na pewno nie koniec zmian, marzy mi się jeszcze pare zmian tj. halogeny i koguty na dachu(nie koniecznie na rurce) oklejenie halogenów w zderzaku na żółto, lusterka i jeszcze pare elementów na biało prysnąć, w środku jakieś ładne pokrowce na fotele i ładny komplecik firanek, w zime planuje malowanie felg i piast w naczepie. Każdą zmiane będe pokazywał :]

A teraz możecie mi pojechać, że modze i dbam o Iveco :mrgreen:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 04 gru 2013, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Krotko i na temat. Odpowiadnie podeście do tematu ;-), bardo ładne i ładnie.

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 05 gru 2013, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

I ktoś mi na parkingu powie, że Iveco to złom i szajs... Jak mówi starosłowiańskie porzekadło: Jak się dba, tak się ma!
Gratuluję podejścia do tematu i dbałości o wygląd auta i jego stan. Może ten czeski tuning nie w mój gust, ale cóż tego Ci nie zabronię :P


Post Wysłano: 05 gru 2013, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2009, 20:58
Posty: 47
GG: 10902472
Samochód: Audi A4
Lokalizacja: Łódź / Antwerpia

no i jest miodzio, a będzie pewnie jeszcze lepiej :D
po zdjęciach widzę, że firma bazuje na IVECO
jednym słowem łamiecie stereotyp, i dobrze bo te nowe IVECA wcale nie są takie złe :>


Post Wysłano: 05 gru 2013, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:11
Posty: 121
GG: 47850762
Samochód: brak
Lokalizacja: skoczów

Widać, że dbasz o auto, którym jeździsz, wielki + dla Ciebie za to, ogólnie Iveco ładnie się prezentuje, ale ten "Czeski tuning" mi nie podchodzi, ale to już Twój wybór.
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 05 gru 2013, 16:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2012, 16:15
Posty: 124
GG: 6498883
Samochód: VW LT z lawetą
Lokalizacja: Szprotawa DK12

wpadło mi w oko, tylko te gwiazdki.. Ale widać że dbasz o autko i na pewno będzie Ci służyć i tego Ci życzę.

_________________
Busiarz
Volkswagen Audi Group


Post Wysłano: 05 gru 2013, 17:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Dzięki za komentarze, wiedziałem że gwiazdki Wam się nie spodobają :mrgreen:
Ale ja jestem człowiekiem upartym, mi sie podobają=zostaje
Zapomniałem dodać, że po kupnie malowaliśmy rame :)

Co do Ivec, tak od 99 roku idziemy na Ivecach, Turbostary, Eurostar i Eurotechy(nieśmiertelne 420 km), były też 2 Maniki 422 i 464 i cały czas pod wywrotkami :twisted:

O sprzęt dbamy jak możemy, auta są na bieżąco przepatrywane, oleje, smary na czas i auta chodzą :)

Poprzednio jeździłem Eurostarem, w wersji Ferrari, jak go oddawaliśmy na turbany miał ponad 200 tys po milionie, bez remontu, czy grzebania przy silniku, jedynie pompa i wtryski....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 05 gru 2013, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2009, 19:48
Posty: 97
GG: 19905821
Samochód: ---
Lokalizacja: Środa Śląska

Widzę na Wilków na kopalnię latasz, dawno tam nie byłem..Zrobili już tam chociaż drogę na całej długości tego podjazdu ?

Ivekiem latasz chyba dosyć często DK 94, bo kilka razy widziałem autko już na pewno, niestety było urypane więc nie oddawało uroku, tylko nie jestem pewny czy na DK 94, czy AOW, bo jakoś nie przywiązywałem do spotkań z autem wagi. Podoba mi się, że tak o to dbasz, bo na wywrocie zimą, zwłaszcza w kabinie jest nieco ciężko utrzymać porządek ( dywaniki itd. )


Post Wysłano: 05 gru 2013, 20:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Siema :)
Tak Wilków, droga jest asfaltowa, nawet coś ją łatali w tym roku
Stralisem byłem mało, ostatnie lata dużo lataliśmy do Wilka, w tym roku mało co.
Na AOW można mnie często spotkać, tylko często siedze na innych kanałach z kumplami, ale jak będziesz widział, to migaj, machaj, bajerka na CB jak najbardziej mile widziana :)

Co do porządku w kabinie to teraz odpuszczam jazde na boso, wiadomo jak wyglądają kopalnie, czy place otaczarni zimą....Poligony :mrgreen:

Na wiosne myje pedały, myje podłogi, welurki wracają i na boso przez świat :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 05 gru 2013, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2008, 15:40
Posty: 172
GG: 13195351
Samochód: Opel Omega Ford Transit 2.4TD Jumbo
Lokalizacja: Kalisz

Iveco ładne konkretne i zadbane :P Najważniejsze że kierowca zadowolony, widac że lubisz to autko i dbasz o nie, mi tam gwiazdki nie przeszkadzają a jak to ktoś zauważył lubię lampeczki więc Twoje obrysówki dodają autku uroku, jeszcze tylko jak dla mnie 4 halogeny na kabinę i będzie full wypas 8)
Szerokości, do zobaczenia na szlaku szczególnie w wielkopolsce i pozdrawiam.


Post Wysłano: 05 gru 2013, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co tu dużo będę pisał Iveco naprawdę zadbane ode mnie wielki plus za to. Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 06 gru 2013, 23:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Co do halogenów jest już pomysł, zobaczymy co się da zrobić z kogutami, mam jeszcze jedno małe lusterko panoramiczne, pójdzie na lewą strone, fajnie to wygląda miałem tak w ES-ie :)

Za bezawaryjne nie dziękuje :)
ES-em stałem tylko raz na drodze, przez pęknięty przewód paliwowy, w 420 lubiały pękać między filtrami a pompą paliwową, u nas w każdym pękał orginalny przewód :twisted:

LisTruck
W tym sezonie latałem trochę na Kalisz i jego okolice, mam nadzieje że w następnym sytuacja się powtórzy :)

Na razie praca klękła całkowicie, więc auta będą wprowadzane na warsztat, przepatrywane i na pewno coś się poprawia w wyglądzie :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 gru 2013, 14:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Pierwsze w polsce albo i w europie Iveco bez pomarnacozwego trójkata na desce, gratuluje bo rekordzisci w firmie potrafili miec po 3 linie błędów :D a żarówka to juz musssowo musiala sie swiecic :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 07 gru 2013, 15:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja podziwiam zapał z jakim tuningujesz, przerabiasz i dbasz o auto. U mnie w firmie każdy tylko czeka żeby jebnąć drzwiami i iść do domu.
Ja poza zmianami praktycznymi jak jebutne diodowe halogeny do cofania, poprawione oświetlenie wnętrza, dobre radio ze sterowaniem subem i sub w żadnym nic nie zmieniam.
A dbać trzeba, jeśli nie zrobi się na bazie, będzie robiło na drodze.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 gru 2013, 17:29
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Pierwsze nieeee :] , drugi stralis ma u nas taką samą sytuacje na desce :)

Największy czar jest z żarówkami, ALE jak masz zadbane, wyskakuje komunikat, wiesz że masz zmienić żaróweczkę i dalej do przodu :)
Największą dyskoteke miałem, jak przetarł mi się kabel w peszli i łączyło nie łączyło po dziurach :]

Kierownik
Ostatnie Twoje zdanie to jest świeta prawda, lepiej porobić na kanale, niż taplać sie w błocie, pare razy się to na mnie zemściło :twisted:

Generalnie dzięki Pany za dobre słowo, motywuje do dalszego działania :)
Wiem też, że zmiany są jakie są, robie tyle na ile nas stać... Marzy się wiele, ale największą blokadą są pieniążki :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 10 gru 2013, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2008, 20:45
Posty: 77
GG: 6687777
Lokalizacja: Rypin

Bardzo zadbany ten twój stralisek, co do modyfikacji, dodatki typu oświetlenie zakabinowe, jak i skromne, ale z gustem te na przodzie, firanki itd zawsze na plus ;). Bezawaryjnych

_________________
Iveco Stralis II 460 ECO viewtopic.php?f=44&t=38336


Post Wysłano: 14 gru 2013, 10:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Pierwsze w polsce albo i w europie Iveco bez pomarnacozwego trójkata na desce, gratuluje bo rekordzisci w firmie potrafili miec po 3 linie błędów :D a żarówka to juz musssowo musiala sie swiecic :D
U mnie w trakkerze jak i tez stralisie rowniez nic sie nie swieci - to nie wina aut,ze cos swieci tylko w 80% kierowcy a 20% szefa.


Fajne iveco :) Ile Ci spala kolo komina ta 430tka jak po budowach jezdzsz??

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 14 gru 2013, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

W tych naszych Stralisach to checi były, obrysy boczne wymieniali, zarówkowe zakladali tak jak oryginal a i tak uj bład swiecił, pozatym bład FFR nie do [wycenzurowano]...komputerami sie wymieniali, cudowali, nie dalo rady obejsc tego, w jednym EBS swieci i tez odpuscili bo koszty napraw wieksze niz wartosc tego padla a najgorsze byly wiązki elektryczne które powoli przestawaly istniec i zaczynalo sie wtedy polowanie na czerowny pazdziernik z roznymi skutkami dlatego jestem pelen podziwu dla tego egzemplarza i wlasciciela :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 gru 2013, 16:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Siema :)

Przed dłuższą chwilką wróciłem z pracy, ten tydzień był słaby więc troszke posiedziałem na warsztacie, troszke pomodziłem, co widać na foto, zrobiłem blache na obudowe akumulatorów, bo do plandekowania musiałem łazić po niej, nowe drążki kierownicze bo były luzy i smarowańko :]
Obrazek
Cytuj:
5eba
Po przeczytaniu posta poszedłem i masz świeżutką fotke, żeby nie było że leje wode, 90% mojej pracy do trasa max 60-7o km kółko pusto pełno, 40dmc, wjazdy z masą na budowe, purkanie pod rozcielaczem itp itd... komp mniej więcej dobrze pokazuje, spalanie kasuje po każdej zmiane oleju, jak widać norma po 20 tkm :)
Obrazek

Kermiter
Iveco ma swój świat, wiązki to standart, ja już obydwa błotniki rozkręcałem, bo kable się normalnie pokruszyły, jak dalej będzie problem, to prowadzi się całe wiązki od lamp do puszki i spokój na pare lat, CAN nie łapie bocznych obrysek i tych na blendzie, jak miałem zerwaną blende to nie było trójkąta, to samo z bocznymi pomarańczkami, w tylnych lampach przychodzą 5W na pozycje i 10W na podświetlenie tablicy, dasz 5W na tablice masz trójkąt,będa zaśniedziałe gniazda lamp, obsadki żarówek, masz błąd( przerobiłem te tamaty :] )

Ogólnie to Iveco poszczędziło na kablach i wiązkach, Eurostar robił podobne problemy, ale po 10 latach użytkowania, najczęściej tylne i przenie lampy, w stralisie ten problem wychodzi po 6 latach, oszczędności :]

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 15 gru 2013, 2:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Kolega z Oleśnicy, a ja mieszkając niedaleko (obecnie we Wrocławiu, prędzej w Jelczu), nigdy nie zwróciłem uwagi albo nie mijałem się z Tobą, choć to pewnie kwestia czasu :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: