Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Począwszy od dnia 1 lipca 2013 r., na Węgrzech ruszy elektroniczny system poboru opłat.

Opłata za przejazd proporcjonalna do rzeczywiście przebytej odległości wprowadzona zostanie na wyznaczonych odcinkach sieci drogowej (autostrady, drogi szybkiego ruchu, drogi główne) o długości w sumie 6,513 km.

Opłaty drogowe obowiązkowe będą dla pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony. Stawka opłaty zależeć będzie od rodzaju drogi oraz od kategorii pojazdu silnikowego (J2, J3, J4) i klasy jego wpływu na środowisko. Sieć dróg wciągnięta w system HU-GO praktycznie obejmuje wszystkie trasy nadające się do przewozu ładunku, dlatego niemożliwe jest jej ominięcie.

System HU-GO zastąpi funkcjonujące do dziś e-winiety. Obowiązywać będzie pojazdy o masie powyżej 3,5 tony. Wyjątek stanowić będą autobusy i samochody dysponujące dziewięcioma siedzeniami, które nadal będą mogły wykupywać e-winiety.

W systemie HU-GO opłatę drogową można zgłosić w dwojaki sposób:
1. za pomocą urządzenia pokładowego (za pośrednictwem podmiotu działającego na Węgrzech)
2. wykupionym z góry biletem na określoną trasę.

_________________
==========================================


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

bylem dzis w nocy na Sahach, masakra jednym słowem. Czekałem 2h zeby kupic sobie tiketa na przejazd. Cale przejście było zablokowane praktycznie do południa i te zbójeckie ceny. Ja za przejazd z granicy do budapesztu euro2 zapłaciłem prawie 30euro w jedna strone.

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Zapłaciłem 40 euro za solówkę euro 3, przejazd Rajka-Redics. Tępa idiotka przypisała mnie do j4, a kolejny tępy idiota (czytaj ja) nie pomyślał, że mogła się nie znać.

O 5 rano poszło sprawnie, 17 minut i dalej w drogę.
Ale auta z poprzedniego dnia pauzowały na marginesie około 8 km od terminala, także prawdopodobnie taki korek był wieczorem.

Zamieszanie jest konkretne, ale 3/4 tych problemów tworzą sobie sami kierowcy wymyślając jakieś niestworzone historie. Dla przykładu gość twierdził, że z przejazd tranzytem płacił 85 euro kaucji dodatkowo. Jutro prawdopodobnie będę wracał tą samą trasą z tym, że przez punkt w którym mam załadunek, zobaczymy ile euro będzie potrzebne.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Młyn jest,chociaż chyba powoli sie to uspokaja,z naciskiem na powoli.Stoje 90km przed Budapesztem na M-7 czyli wjazd od Słoweni i jakies 3godz temu załatwiałem pierwszy raz tą nowa opłate...Po słoweńskiej stronie granicy,na ostatniej stacji benzynowej terminal nie działa.500m przed granicą,na zatoczce stoją dwa busy w których można zrobic rejestracje i zadeklarować trase przejazdu,potem na pierwszej stacji (jakieś 50km dalej) można zapłacić.Jedyna dobra nowość w całym systemie to że opłata jest ważna do 24.00 dnia następnego.

Urządzenia do montowania w kabinie,wg.tego sprzedawcy z którym miałem do czynienia,będą za dwa...może trzy miesiące i będą na zasadzie niemieckiego Toll Collect,czyli kierowca sam sobie tego przy wjeździe nie załatwi.

_________________
==========================================


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Są już dostępne BOXy za szybę. Troche mniejsze od naszego viatolla. Kaucja za urządzenie 180E :mrgreen: .
Zniknęły za to kolejki na granicach - tydzień temu w poniedziałek stałem 1h40min za ticketem, teraz nie zdążyłem wykręcić nawet 15min pauzy.
Ceny astronomiczne - wcześniej winieta za 15E/doba teraz za odcinek Rajka-Komarom-Dorog-Rajka zestawem 40t E5 zapłaciłem 76Euro.
Co ciekawe, przejeżdżając pod bramownicą w okolicach Komarom Boxy: polski, czeski i austriacki zadzwoniły aż miło :shock:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Cytuj:
Urządzenia do montowania w kabinie,wg.tego sprzedawcy z którym miałem do czynienia,będą za dwa...może trzy miesiące i będą na zasadzie niemieckiego Toll Collect,czyli kierowca sam sobie tego przy wjeździe nie załatwi.
Czyli tą część można między bajki włożyć...

Pytanie czy to jest urządzenie z baterią czy zasilane jak słowacki "telewizor"???

_________________
==========================================


Cytuj:
Są już dostępne BOXy za szybę. Troche mniejsze od naszego viatolla. Kaucja za urządzenie 180E
[...]
Co ciekawe, przejeżdżając pod bramownicą w okolicach Komarom Boxy: polski, czeski i austriacki zadzwoniły aż miło :shock:
To się nazywa "umieć zarobić".
Jeszcze chwila a nie zdziwi mnie sytuacja, w której trzeba będzie pakować wszystkie OBU w folię aluminiową. A na szybie zostanie tylko z kraju, do którego wjeżdżamy...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2013, 7:59
Posty: 1

Cytuj:
Cytuj:
Są już dostępne BOXy za szybę. Troche mniejsze od naszego viatolla. Kaucja za urządzenie 180E
[...]
Co ciekawe, przejeżdżając pod bramownicą w okolicach Komarom Boxy: polski, czeski i austriacki zadzwoniły aż miło :shock:
To się nazywa "umieć zarobić".
Jeszcze chwila a nie zdziwi mnie sytuacja, w której trzeba będzie pakować wszystkie OBU w folię aluminiową. A na szybie zostanie tylko z kraju, do którego wjeżdżamy...
Umieją zdzierać tylko kase.

_________________
http://www.restauracjekrakow.com/kuchnia/Wloska - Kuchnia Włoska - Zapraszamy


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2013, 13:11
Posty: 2
GG: 12211
Samochód: Star

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Są już dostępne BOXy za szybę. Troche mniejsze od naszego viatolla. Kaucja za urządzenie 180E
[...]
Co ciekawe, przejeżdżając pod bramownicą w okolicach Komarom Boxy: polski, czeski i austriacki zadzwoniły aż miło :shock:
To się nazywa "umieć zarobić".
Jeszcze chwila a nie zdziwi mnie sytuacja, w której trzeba będzie pakować wszystkie OBU w folię aluminiową. A na szybie zostanie tylko z kraju, do którego wjeżdżamy...
Umieją zdzierać tylko kase.
heh kasa kasa i nie ma kasy


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Będą i pudełka na szybę i urządzenia do auta jak toll collect. Pudełka już są podobno, ale ja się nie spotkałem jeszcze. Póki co jeżdżę na tiketach.
Wczoraj przykładowo odcinek Nagykanizsa-Sahy zapłaciłem prawie 10 000 Huf, a więc około 140-150 zł. Auto J2 euro 3.

W tym tygodniu, jeżdżąc 2 dni po H wydałem na to ich myto około 350 zł.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Ja w niedzielę wracałem z Włocha. Na Ridiczu Pani spytała czy tranzyt do rajki przez Gyor czy Csornom i wszystko trwało 3min. Trasa Ridics-Rajka 5osi E5 33E wiec 21E więcej niż na winiecie. Poniewaz jeżdżę przez H tylko tranzytem nie będę wykupował urządzenia.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Cytuj:
Będą i pudełka na szybę i urządzenia do auta jak toll collect. Pudełka już są podobno, ale ja się nie spotkałem jeszcze. Póki co jeżdżę na tiketach.
Wczoraj przykładowo odcinek Nagykanizsa-Sahy zapłaciłem prawie 10 000 Huf, a więc około 140-150 zł. Auto J2 euro 3.

W tym tygodniu, jeżdżąc 2 dni po H wydałem na to ich myto około 350 zł.
coś czuje,że sporo ładunków będzie szło busami 3,5t :D
Ty masz ładowność 5 ton wiec 3 busy.

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Orientuje się ktoś ile zapłacę za trasę Rajka - Budapeszt i z powrotem ?
Zestaw 40 ton, Euro 5.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Trzeba znać przynajmniej orientacyjnie km i kategorie drogi,wtedy można pokusić się o obliczenie za pomocą tej tabeli:

http://budapeszt.msz.gov.pl/pl/informac ... tMode=true

_________________
==========================================


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

W czwartek na Redicsu auta 40t nie mogły wykupić trasy do Rajki jak dawniej, która wiodła cały czas drogą 86. Sam słyszałem jak na Redicsu ten gość z obsługi wciskał Polakowi kit, że tam droga zamknięta dla wszystkich aut. Ja na 12 ton dmc wykupiłem jak dawniej cały czas 86 i żadnych trudnień, nowych znaków czy zakazów. System nie pozwala przy dmc 40t polecieć tamtędy. Zwykłe oszukaństwo i wyciąganie kasy, bo przy euro III i 5 osiach wychodziło przez Gyor podobno 12 euro drożej. Rozbój w biały dzień. W sumie to przez Austrię niebawem będzie taniej wychodziło, tylko te wagi...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

https://www.youtube.com/watch?v=uRims4d ... e=youtu.be

Kolega Tomek nagrał przejazd pod wspomnianą bramownicą w okolicy Komarom :)
Na pokładzie brak boxa węgierskiego, dzwonią za to czeski,polski i austriacki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: