Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 cze 2012, 17:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2009, 12:08
Posty: 23
Samochód: Scania R420 White Lady
Lokalizacja: DE - PL - UA

Skonczyla mi sie kasa na toll-u i szef uzupelnil dzisiaj konto, zapewne do nich jeszcze niedoszlo.
Dioda swieci mi na czerwono, lece wlasnie na niemcy i pytanie z mojej strony
Wylaczyc urzadzenie i wykupic na cpn-ie czy jechac i pozniej oni odlicza - niebedzie jakis problemow?
Niechce zeby tak wyszlo ze wykupie i mi pozniej 2 raz pobiora z toll-a
Prosze o Pomoc


Post Wysłano: 11 cze 2012, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Możesz przełączyć pobór opłat na "manualny" i wykupić bilet.


Post Wysłano: 11 cze 2012, 17:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2009, 12:08
Posty: 23
Samochód: Scania R420 White Lady
Lokalizacja: DE - PL - UA

Niemoge nic na urzadzeniu zrobic, wyskakuje komunikat Menu - Nieaktywne


Post Wysłano: 11 cze 2012, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Urządzenie zazwyczaj odblokowuje się na następny dzień po południu od wpłaty pieniędzy, lub dwa dni później parę minut po siódmej. W tym czasie musisz wykupić autostradę ręcznie. Jeżeli urządzenie odblokuje się podczas jazdy na autostradzie (długie pikniecie) to nie będzie pobierać opłaty do momentu zgaszenia samochodu. Jak włączy się ponownie, to jeżeli będziesz miał zapłacone za dany odcinek, musisz z poziomu menu wyłączyć pobór automatyczny. W razie gdybyś zapomniał, to po pewnym czasie TC zwróciłby pieniądze na Twoje konto.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 11:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2011, 16:33
Posty: 14
GG: 0
Samochód: http://all4money.pl/
Lokalizacja: Szczecin

Menu nieaktywne jest podczas jazdy, jeżeli chcesz przełączyć pobór opłaty zrób to na samym zapłonie przed ruszeniem. Jeżeli w dalszym ciągu to się nie uda na wyłączonym zapłonie przytrzymaj przycisk OK do momentu włączenia urządzenia i wtedy przestaw poboru opłaty.


Post Wysłano: 15 cze 2013, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Siemanko.

Panowie głupi błąd popełniłem, nie było mnie na Niemczech ponad miesiąc, więc toll collect wywalił komunikat dane systemu nieważne i dioda na czerwono, wystarczyło zgasić samochód i zapalić przed granicą i byłoby po problemie, jednak że jechałem w podwójnej nie zrobiłem tego i tak z czerwoną diodą przejechaliśmy 350km po czym się zorientowałem że collect nie pika i od razu zjechałem na stację wykupić ten odcinek który przejechałem ręcznie.

Teraz pytanie czy u Niemca są jakieś bramki robiące zdjęcia itp. :?:
Wiem że jak BAG by zdjęło to mandat, kiedyś przejechałem 50km też bez collecta i wykupiłem tak jak teraz i nic nie przyszło.


Post Wysłano: 16 cze 2013, 8:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Są bramki z fotografami podobnie jak w PL, ale tez kiedys mialem problem jak jeszcze jezdzilem na ticketach i wyjezdzajac z hamburga dopiero po kilkunastu/dziesieciu km byla pompa z Tollkiem i tez wykupilem ten odcinek wstecz, spokoj do dzis...na szczescie niemiecki system poboru oplat nie jest az tak nastawiony na tępienie użytkowników jak polski.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 16 cze 2013, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Nigdy nie miałem styczności z niemieckimi służbami, ale po przeczytaniu tego postu Drivera: viewtopic.php?p=546211#p546211 mam wrażenie, że gdyby coś przyszło, odwołałbyś się opisując przyczynę i dołączając kopię potwierdzenia wykupienia ręcznego odcinka, który przejechałeś, powinni odpuścić.

W Polsce takie coś by nie przeszło, ale nie skoro tam są zwroty od mandatów, to nie sądzę, żeby Cię za wykupienie ręczne zamiast automatycznego chcieli zamknąć.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: