Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 cze 2013, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

Witam sprawa ma się tak wjeżdżam do miasteczka a tam park i ten park w koło obiechać chce jak by rondo i nie ma znaku droga z pierwszeństwem ani rondo o tak mniej wiecej wygląda:

http://i39.tinypic.com/jzxjzt.jpg

i ten z naprzeciwka też nie ma znaku żadnego więc zgodnie z zasadami jeśli on z jego strony w prawo a ja z mojej w lewo to jemu ustepuje temu z góry i potem ja ale objechałem z drugiej strony nie ma tego na tym ala ryskunku i z drugiej strony z ''całkiem innej'' jak dojeżdża się do tego to jest ustąp i znak ronda i tu jest dziwne w takim razie ja poruszając się i skręcając w lewo niby ja bym miał pierwszeństwo bo to niby rondo lecz z mojej strony nie ma oznakowania ze rondo


Post Wysłano: 12 cze 2013, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

gdybyś ten rysunek powiesiłbyś na wystawie abstrakcjonistów obok Kandinsky'go lub Klee, to pewnie by poszedł za jakieś skromne parę mln $.

dla mnie wyjaśnienie podobne do obrazka, może ma walory artystyczne, ale za diabła nie mogę zrozumieć o co chodzi.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 12 cze 2013, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

Czyli tak chodzi oto

http://i42.tinypic.com/33bmn84.jpg

ja to kreska czerwona lecz dojeżdżam do centrum rynku i nie mam znaku ani droga z pierwszeństwem ani rondo ok i chce w lewo jako,że objechać rynek w koło ale z naprzeciwka koleś też tam chce i tez nie ma znaku wydawało by się,że on ma pierwszeństwo w tą drogę co ja chce ale tam gdzie strzałka zielona to ja potem pojechałem i w tamtym miejscu stoi znak ustąp pierwszeństwa i rondo i dla tego pytam jeśli tam znak jest,że niby ten park w koło to rondo a tu gdzie ja(czerwona kreska) nie ma znaku rondo to jak to traktować jako,ze jestem na tym rondzie czy nie(bo pojechałem specjalnie tam gdzie zielona strzałka by tamtędy wyjechać i tam jest znak rondo a z mojej nie ma wiec jak to?


Post Wysłano: 12 cze 2013, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Chaotycznie opisałeś, nie wiadomo o co chodzi. Jeśli skrzyżowanie jest oznaczone jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym, to jest po prostu rondem.
Jeśli taki znak jest ustawiony tylko na jednym wjeździe to po prostu skrzyżowanie jest źle oznaczone bo skrzyżowanie albo jest o ruchu okrężnym albo nie. Nie ma przecież "pół-rond" - chyba że mnie coś ominęło.
Nie ma co tu się zastanawiać kto ma pierwszeństwo a kto nie, trzeba przejechać bezpiecznie i tyle. I w miarę możliwości poinformować odpowiednich leniów aby się wzięli za robotę i oznaczyli.

Skoro nie ma tam znaku skrzyżowanie o ruchu okrężnym, to co jest? Nakaz jazdy w prawo? Przecież gdyby nic nie było, to teoretycznie byś mógł "legalnie" wjechać pod prąd.

Coś takiego? http://i41.tinypic.com/35241tk.png

Ja osobiście bym ustępował.


Post Wysłano: 12 cze 2013, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

właśnie coś takiego tylko,że nie ma znaków nakaz jazdy tylko po prostu ta droga prowadzi,że można jechać na prosto i też odbić w prawo jak i w lewo(na rynek)


Post Wysłano: 12 cze 2013, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Może ktoś inny się wypowie, dla mnie źle skonstruowane skrzyżowanie / źle oznaczone. Choć możliwe, że po prostu źle Cię zrozumiałem.

Aha i na rysunku niepotrzebnie dałem nakaz jazdy w lewo patrząc na drogę z dołu do góry. "Powinien" być zakaz skrętu w lewo przed skrzyżowaniem. A najbardziej powinien powinien to być znak ronda przy każdym wjeździe.


Post Wysłano: 12 cze 2013, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
ja to kreska czerwona lecz dojeżdżam do centrum rynku i nie mam znaku ani droga z pierwszeństwem ani rondo ok i chce w lewo jako,że objechać rynek w koło ale z naprzeciwka koleś też tam chce i tez nie ma znaku wydawało by się,że on ma pierwszeństwo w tą drogę co ja chce ale tam gdzie strzałka zielona to ja potem pojechałem i w tamtym miejscu stoi znak ustąp pierwszeństwa i rondo i dla tego pytam jeśli tam znak jest,że niby ten park w koło to rondo a tu gdzie ja(czerwona kreska) nie ma znaku rondo to jak to traktować jako,ze jestem na tym rondzie czy nie(bo pojechałem specjalnie tam gdzie zielona strzałka by tamtędy wyjechać i tam jest znak rondo a z mojej nie ma wiec jak to?
Aaahahahaha, :lol:
powinieneś pracować jako nauczyciel.

A powiedz mi co ma w tym momencie piernik do wiatraka? Kolejny absurd drogowy w Polsce, ale jeśli nie masz na skrzyżowaniu na którym wykonujecie manewr żadnych znaków, to jak w świetle przepisów traktujemy to skrzyżowanie?
Odpowiedz na pytanie i problem się rozwiąże.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: