Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 cze 2013, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

Witam panowie od dłuższego czasu zastanawiałem sie nad rozszerzeniem obecnej działalności swojej firmy i podjąłem decyzje ze chce sie zabrać za transport krajowy solówka.Firma która posiadam jest zarejestrowana na moja narzeczoną która nie ma nawet prawka kat b do transportu ową solówka zatrudnimy kierowce z rodziny który ma prawko i kurs na przewóż rzeczy ja sam od przyszłęgo miesiąca również ide na prawko kat c ale problem zaczyna sie w zarejestrowaniu takiej firmy i tutaj prosze was o pomoc.Wiadomo trzeba dostać licencje przewoźnika krajowego i tutaj zaczynają sie schodzy własiciel firmy nie posiada kategorii c co w takim wypadku ? wystarczy udokumentować ze zatrudnimy pracownika posiadajacego prawko i kurs na przewóź rzeczy ? jak wyglada teraz sprawa z tym zabezpieczeniem finansowym czy to musza być pieniądze na koncie czy mozna wykupić jakąs polsie ? i co jeszcze bedzie wymagane do uzyskania licencji na przewóz krajowy ? Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc


Post Wysłano: 01 cze 2013, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

1.prawo jazdy nie jest potrzebne do zarejestrowania firmy transportowej.
2.zabezpieczenie do licencji jak dla ciebie to tylko gwarancja bankowa lub ubezpieczeniow.
3.zanim zaczniesz cokolwiek robić (rejestrować) przeczytaj ustawę o transporcie drogowym wraz z istatnią nowelizacją podpisaną przez Prezydenta Komorowskiego.
4. wszelki informacje na temat dokumentów i innych kwitów znajdziesz na stronie np. swojego miasta w zakładce działaność gospodarcza lub licencje.
5.jak zrealizujesz pkt. 3 i 4 to wtedy pytaj.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 cze 2013, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

dzieki sliczne boje sie tylko ze nie przebrne przez prawniczy ton ustawy dlatego chciałem podpytać tutaj własnie zabezpieczenie moze być ubezpieczeniowe czyli nie ocp ale jakieś inne ? pozdrawiam


Post Wysłano: 01 cze 2013, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

A ja bym proponował nie brać się za transport jeśli się nie ma o tym kompletnie zielonego pojęcia, poza tym jak wygląda ciężarówka. Może wychodzi Ci że taniej będzie rozwozić swój towar samodzielnie, ale 1 kontrola i rachunki wezmą w łeb. A jeśli myślisz że ot tak sobie wejdziesz solówka w transport i znajdziesz dobrą pracę na auto to niestety trzeba wrócić na ziemię. Dużo taniej i przede wszystkim dużooooo spokojniej jest zlecić to porządnej firmie transportowej. Niech każdy robi to na czym się zna i co najlepiej potrafi.


Post Wysłano: 01 cze 2013, 20:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

ja sie na tym nie znam poniewaz dopiero zaczynam dwa umowe z dobra firma juz mam podpisana takze tutaj problemu nie ma wczesniej zajmowałem sie transportem do 3.5 tony teraz chce sie dodatkowo przerzucic na wiekszy tonaż.Czy osoba zarzadzająca transportem w firmie posiadająca certyfikat kompetencji zawodowej moze być jednoczesnie kierowca zatrudniony w oparciu o umowe np o prace ? Rozumiem ze chcecie doradzić ze czasami nie warto iść w jakiś biznes ale naprawde swoje wiem i po prostu potrzebuje od was mądrzejszych od siebie i z wiekszym doświadczeniem pomocy z sprawach papierkowo ustawowych


Post Wysłano: 01 cze 2013, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

kierowca może być może być też teściowa nie ma to znaczenia.
ma być zatrudniony i sprawować nadzór nad operacjami transportowymi w firmie.
co do zabezpieczenia najprostsza i najtańsza na razie jest polisa do rozporządzenia 1071 tak to nazywają koszt ok 500 zł na pierwszy samochód.
a ustawę i tak należy przeczytać by potem nie było zdziwienia "że kary, że viatole(to z innej ustawy) itd..... jak nie chcesz nie czytaj twoja sprawa, ale forum może być tylko wspomożeniem, a nie wyznacznikiem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 cze 2013, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

nie nie oczywiscie ustawe cała czytam i uważnie notuje wszystko co uznam za istotne takze tutaj bardzo dziekuje za pomoc kolejna sprawa to te nieszczesne karty kierowcy mam pytanko co do tego rozumiem ze kazda firma musi miec czytnik kart kierowcy oraz odpowiedni program z mozliwościa zapisu pauzy czasu pracy itd czy moze to byc dowolny program czy jest jakiś który szczególnie sie wyróżnia na tle innych ?? pozdrawiam zzx naprawde serdecznie dziekuje za twoja pomoc


Ostatnio zmieniony 02 cze 2013, 10:16 przez Lukassz, łącznie zmieniany 2 razy.
Zacznij używać znaków interpunkcyjnych, bo aż ciężko się to czyta!


Post Wysłano: 02 cze 2013, 8:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

czytniki o które pytasz są potrzebne tylko jeżeli masz tachograf cyfrowy jeżeli będziesz miał pojazd z tachografem analogowym to potrzebny będzie skaner i odpowiedni program do obróbki.
tu sobie poczytaj o sczytywaniu oraz o czytnikach, skanerach i programach itd....:
http://www.sofiba.pl/tachografy-cyfrowe ... rowcy.html

za http://www.sofiba.pl

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 cze 2013, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

ok, dzieki sliczne.Podejrzewam że większość samochodów z rocznika 2007 juz posiada tacho cyfrowe.Pozdrawiam


Post Wysłano: 02 cze 2013, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
większość samochodów z rocznika 2007
Nie większość, a wszystkie


Post Wysłano: 09 cze 2013, 13:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

jeszcze jedno pytanie jeżeli posiadam zarejestrowaną już firmę transportową zatrudniam kierowce który ma ukończone prawo jazdy kategorii c plus kwalifikacje wstępną przyśpieszoną.Otrzymuje licencje przewoźnika krajowego,posiadam solówkę ubezpieczenie (zamiast zabezpieczenia na koncie) odpis już jest i , chce kupić zestaw który będzie również świadczył transport drogowy zarobkowy na terenie kraju zgodnie z licencja to rozumiem ze znowu muszę zgłosić się do urzędu po kolejny odpis licencji na zestaw zgłosić kierowce itd ale czy jest coś jeszcze czy muszę posiadać jakieś dodatkowe pozwolenia licencje itd ?? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz


Post Wysłano: 09 cze 2013, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
chce kupić zestaw który będzie również świadczył transport drogowy zarobkowy na terenie kraju zgodnie z licencja to rozumiem ze znowu muszę zgłosić się do urzędu po kolejny odpis licencji na zestaw zgłosić kierowce itd ale czy jest coś jeszcze czy muszę posiadać jakieś dodatkowe pozwolenia licencje
Np. masz solówka 12 t, kupujesz teraz zestaw 40 t. to wszystko, jak by to powiedzieć, jeździ pod 1 licencją. Jednak musisz zgłosić się po kolejny odpis z licencji. W każdym samochodzie musi być odpis z licencji. Oczywiście kolejny odpis będzie wiązał sie z kosztami.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 09 cze 2013, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2012, 10:05
Posty: 26

czyli po prostu robię te same papierki jak wcześniej na solówkę czyli załatwiam w urzędzie odpis dla zestawu na co składa się to zabezpieczenie papiery samochodu umowa o prace z kierowcą itd i to wszystko.I przy każdym kolejnym zakupie pojazdu który będzie jeździł dla mnie muszę znowu załatwiać te kwestie w urzędach dobrze rozumuje ? Dzięki śliczne Jacoo


Post Wysłano: 09 cze 2013, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
czyli po prostu robię te same papierki jak wcześniej na solówkę czyli załatwiam w urzędzie odpis dla zestawu na co składa się to zabezpieczenie papiery samochodu umowa o prace z kierowcą itd i to wszystko.I przy każdym kolejnym zakupie pojazdu który będzie jeździł dla mnie muszę znowu załatwiać te kwestie w urzędach dobrze rozumuje ? Dzięki śliczne Jacoo
po co umowa z kierowcą do urządu?
co bedzie jak zmienisz kierowcę? polecisz z nową umową?
generalnie kwity te same tylko zabezpieczenia na kwote 5000 euro.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: