Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Witam :)

Od dłuższego czasu myślałem nad stworzeniem mapy jako wizualizacji dopuszczalnych obciążeń na poszczególnych rodzajach dróg. Nie sposób bowiem zapamiętać, jaką nośność ma dana droga, a posługiwanie się wykazem z rozporządzenia Ministra Infrastruktury nie jest zbyt wygodne. Niestety, nie ma również w sieci (przynajmniej ja nie znalazłem) mapy, która spełni rolę opisaną powyżej.

Zabrałem się za to sam. Parę słów wprowadzenia do mapy:

MAPA NIE JEST UKOŃCZONA! Wykaz dróg oznaczonych na mapie jest w okienku po prawej, górnej stronie mapy. Po lewej, dolnej krótka legenda. Na dole odnośniki do praw autorskich twórców map. Na górze, po lewej okienko, pozwalające wyszukać adres, oraz suwak skalowania map.

Na samej górze, po prawej stronie, można wybierać pomiędzy paroma dostawcami map:

1. OpenStreetMap, która otwiera się jako domyślna mapa;
2. UMP-pcPL - świetna mapa polskich twórców (ostatnio dodana możliwość podstawowego nawigowania);
3. Mapa terenowa - świetna mapa odzwierciedlająca ukształtowanie terenu;
4. Google Maps, również z możliwością włączenia ukształtowania terenu - tego raczej przedstawiać nie trzeba;
5. Widok satelitarny Google Maps z etykietami ulic/dróg

Po kliknięciu danej drogi na mapie ukaże się jej opis: przebieg, nośność, długość oraz ewentualne uwagi i informacje o błędach.

Drogi są oznaczone zgodnie z wyżej wspomnianym rozporządzeniem. Nie udało się uniknąć błędów trasowania, które spowodowane są niedokładnością map Google. Nowo oddane odcinki dróg będą uwzględniane dopiero po tym gdy Google Maps udostępni wykorzystanie ich w nawigacji.

Przy tworzeniu mapy korzystałem z kodu oraz skryptów opracowanych przez Jakuba Adamskiego z organizacji SISKOM, skryptów Javascript udostępnionych na openlayers.org oraz Google Maps API v.3

Wszystkie trasy tworzone przy pomocy Google Maps.

Zapraszam do korzystania i czekam na opinie oraz pomysły. Jeśli mój projekt okaże się przydatny, z chęcią skorzystam z kawałka miejsca na jakimś darmowym serwerze www, jako że w tej chwili stronę serwuje mój domowy router WiFi z linuksem na pokładzie... Nie jest to zbyt wydajna maszyna ;)

Plany na przyszłość: po oznaczeniu nośności dróg, systematyczne znakowanie rzeczywistych ograniczeń tonażowych i wysokości wiaduktów.

Zapomniałbym... Adres mapy to http://jmt.hopto.org :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 23:40 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmieniłem temat na ogłoszenie, bo inaczej to by znikło razem z automatycznym czyszczeniem działu :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :)

Szacun kastyk za kawał dobrej roboty - "prima sort" Obrazek. Wiem ile czasu potrafi to zająć. Jeżeli chodzi o miejsce na serwerze, o tym możemy porozmawiać. Mam od kilku lat wykupioną domenę oraz sporo miejsca na komercyjnym - płatnym serwerze. Przeszkodą może być w moim przypadku " chroniczny brak czasu" , lecz i to można przeskoczyć. Zaznaczam , że nie ma mowy(nawet myśli ) tu o jakiejkolwiek kasie. Podchodzę do sprawy jako pomoc dla innych . Czekam na propozycje z Twojej strony jak technicznie byśmy to rozwiązali .

Pozdrawiam

P.S. AutoMapa ma opcję ograniczeń ciężarowych lecz dotyczy to DMC, Ty proponujesz naciski na oś, czy nie wystarczy tylko DMC ???

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05
Posty: 207
GG: 5539280
Samochód: Iveco Stralis 480
Lokalizacja: Chodziez

mapka fajna
tylko kolor krajowek 11,5 tony trza by zmienic bo zlewa sie z kolorem lasow :wink: - bynakmniej w OpenStreetMap

_________________
LASEKUR LASEKUROLUM AB1993 CE1997 DE2008


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) Mam od kilku lat wykupioną domenę oraz sporo miejsca na komercyjnym - płatnym serwerze. Przeszkodą może być w moim przypadku " chroniczny brak czasu" , lecz i to można przeskoczyć. Zaznaczam , że nie ma mowy(nawet myśli ) tu o jakiejkolwiek kasie. Podchodzę do sprawy jako pomoc dla innych . Czekam na propozycje z Twojej strony jak technicznie byśmy to rozwiązali .
Wystarczy subdomena (np. http://cmapa.twojserwer.org), kawałek miejsca na pliki (naprawdę niedużo) oraz dostęp dla mnie via ftp (najchętniej sftp). To z twojej strony wszystko. Powinno Ci to zająć nie więcej niż 5 minut :)

To "cmapa" właśnie wpadło mi do głowy, można nazwać to jakoś bardziej chwytliwie... Na razie nie wiem jak :)
Cytuj:
P.S. AutoMapa ma opcję ograniczeń ciężarowych lecz dotyczy to DMC, Ty proponujesz naciski na oś, czy nie wystarczy tylko DMC ???
AutoMapa nie pokazuje, dlaczego omija to i owo. Ja chcę pokazać kiermanom, po jakich drogach się poruszają i jakie ograniczenia ich na drodze spotkają - najdokładniej, jak tylko można. Sam byłem zaskoczony tym, że np DK 7 i DK 19 w przeważającej części są 10-tonówkami... IMHO takie rzeczy warto wiedzieć.
Cytuj:
mapka fajna
tylko kolor krajowek 11,5 tony trza by zmienic bo zlewa sie z kolorem lasow :wink: - bynakmniej w OpenStreetMap
"Bynajmniej" to nie "przynajmniej" ;)

Też myślę, że ten zielony jest do zmiany. Wybrałem akurat taki odcień, bo to jest "najczystszy" zielony w RGB ;) Dzięki za uwagę.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Plany na przyszłość: po oznaczeniu nośności dróg, systematyczne znakowanie rzeczywistych ograniczeń tonażowych i wysokości wiaduktów.
Skąd zamierzasz "pobrać" dane?
Z tego co pamiętam, kiedyś kolega Zzx zaproponował taką inicjatywę, ale niestety padła. Tematu nie mogę znaleźć.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Cytuj:
Plany na przyszłość: po oznaczeniu nośności dróg, systematyczne znakowanie rzeczywistych ograniczeń tonażowych i wysokości wiaduktów.
Skąd zamierzasz "pobrać" dane?
Z ogólnodostępnych BIP (biuletynów informacji publicznej), z zapytań do zarządców dróg i z własnej obserwacji. Po cichu liczę również na pomoc użytkowników wagaciezka.com - trzeba by było tylko usystematyzować dane i obmyśleć sposób weryfikacji...

Nowości na mapie: dodałem drogi wojewódzkie do DW 502 włącznie, to już połowa tych dróg; zmieniłem odcień zielonego i pomarańczowego, IMHO powinno być czytelniej.

Może administratorzy udostępniliby mi możliwość edycji pierwszego postu? Tam umieszczabym informacje o nowościach na mapie.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Ostatnio zmieniony 29 lis 2012, 23:33 przez kastyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Plany na przyszłość: po oznaczeniu nośności dróg, systematyczne znakowanie rzeczywistych ograniczeń tonażowych i wysokości wiaduktów.
Skąd zamierzasz "pobrać" dane?
Z ogólnodostępnych BIP (biuletynów informacji publicznej), z zapytań do zarządców dróg i z własnej obserwacji. Po cichu liczę również na pomoc użytkowników wagaciezka.com - trzeba by było tylko usystematyzować dane i obmyśleć sposób weryfikacji...

Nowości na mapie: dodałem drogi wojewódzkie do DW 502 włącznie, to już połowa tych dróg.

Może administratorzy udostępniliby mi możliwość edycji pierwszego postu? Tam umieszczabym informacje o nowościach na mapie.
Nie wiem czy się da tak. Jak coś to pisz do mnie na PW co zmienić, albo na IRCu mnie złapiesz i się zrobi :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Mi zawsze możesz wierzyć 8)
Mimo że razem nie piliśmy :lol:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Mam serwer, trochę na lewo, ale jak zrobisz sobie domenę to właściciel się nie połapie. Bez limitów transferu, ftp, php, mysql i reszta.


Tytuł: Update
Post Wysłano: 30 lis 2012, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Zakończyłem wprowadzanie dróg wojewódzkich 10 ton/oś, siatka dróg wg oficjalnych aktów prawnych skończona. Rozpocząłem wizualizację dróg (na czarno) z ograniczeniami tonażowymi RMC/DMC: gotowe woj. podlaskie wg oficjalnej strony.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Tytuł: Update
Post Wysłano: 02 gru 2012, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Uzupełniłem województwa warmińsko-mazurskie i podkarpackie wg oficjalnych stron zarządców dróg wojewódzkich... Nie ma na przykład ograniczenia DMC z Olecka do Kąpa (chyba było 15 ton, jeśli mógłby ktoś podpowiedzieć ile dokładnie, oznaczyłbym to na mapie). Jakoś tak dziwnie niewiele tego :/ Wykaz mostów i ich nośności jest prawie wszędzie (niedługo się za to zabiorę), ale odcinki dróg z ograniczeniami to już pewnie zbyt duży luksus...

Do reszty województw napisałem e-maile z prośbą o udostępnienie wykazów ograniczeń ciężarowych, bo na swoich stronach tego nie podają...

Zobaczymy, jaki będzie odzew.

Mam także prośbę do Was, drogie koleżanki i koledzy: może byście pomogli tworzyć mapę? Wymagam tylko jednego: pewności i rzetelności opisów, a nie takich tam "jechałem kiedyś i myślę, że...".

Format informacji:
Nr drogi krajowej/wojewódzkiej - od (miejscowość, droga) do (miejscowość, droga) - ograniczenie (jaki znak) - co na ewentualnej tabliczce pod znakiem.

Pomożecie? ;)

EDIT: zacząłem oznakowywanie mostów z ograniczeniami RMC (na początku w podkarpackim). Popatrzcie, czy taka forma będzie OK.
Dodana favicon :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 21:47 przez kastyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Pomożemy.
proponuję jeszcze w opisie zaznaczyć - "wymagany identyfikator".
są drogi gdzie znajduje się taka tabliczka pod odpowiednim znakiem.
DW 580 Leszno - Sochaczew nacisk na os 8 ton (droga w remoncie), dmc 10 t (wymagany identyfikator 580)
DW 579 Kazuń - Leszno nacisk na oś 10 ton, ograniczenie dmc 10 ton (wymagany identyfikator 579).
DW 579 Grodzisk Mazowiecki wiadukt max 10 ton.
DK 50 Płońsk - Ciechanów nacisk na oś 8 ton.(było w ostatnim rozporządzeniu, a na mapie chyba było 10 ton)

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...)
DK 50 Płońsk - Ciechanów nacisk na oś 8 ton.(było w ostatnim rozporządzeniu, a na mapie chyba było 10 ton)
Na mapie jest 8 ton/oś.

Dzięki za wskazówki, czekam na więcej :) Ale na dziś wystarczy, trzeba napisać sobie zaświadczenie i lulu; jutro rano wio, na LT. A śnieg sobie pada... :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Hmm, o ile pamięć mnie nie myli, to dane masz zapisywane w *.kml?
Może można byłoby napisać jakąś drobną aplikację do edycji/pobierania danych o ograniczeniach? (O ile bierzesz pod uwagę jakieś API dla tego projektu).
Co do domeny, to fajnie by było, gdyby Harnaś Ci wydelegował jakiś wpis w *.wagaciezka.com ;]

PS: Służę Ci (ewentualną) pomocą w razie czego.
Tak się składa, że obecnie rzeźbię w obsłudze plików *.xml i *.gpx, w ustalaniu pozycji oraz odległości pomiędzy dwoma punktami o znanych współrzędnych geograficznych. Więc jak uważasz, że się przydam, to pisz pan na Berdyczów.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Hmm, o ile pamięć mnie nie myli, to dane masz zapisywane w *.kml? Może można byłoby napisać jakąś drobną aplikację do edycji/pobierania danych o ograniczeniach? (O ile bierzesz pod uwagę jakieś API dla tego projektu).
Właściwie to *.kmz, ale to po prostu skompresowane zipem kml. O API nie myślałem, pliki KML przygotowuję automagicznie w Google Maps, ja je tylko dostosowuję dodając adresy parserów, zmieniając kolor i grubość linii oraz ewentualnie etykiety. Jeśli zajdzie potrzeba udostępnienia plików *.kmz, najłatwiej będzie je po prostu wystawić pod linkiem jako jedną paczkę *.zip do pobrania - zajmie mi to minutę.
Cytuj:
Co do domeny, to fajnie by było, gdyby Harnaś Ci wydelegował jakiś wpis w *.wagaciezka.com ;]
Nieśmiało o tym myślałem, Ty to wypowiedziałeś na głos :) Harnaś, co Ty na to?
Cytuj:
PS: Służę Ci (ewentualną) pomocą w razie czego. (...) jak uważasz, że się przydam, to pisz pan na Berdyczów.
Sure, thx :)
UPDATE: Zarządy Dróg Wojewódzkich na razie mnie zlewają. Do dziś odpisał mi tylko pracownik ZDW Lublin, wskazując na Mapę Utrudnień na ich stronie, na której nie ma żadnych informacji o ograniczeniach dla poj. ciężarowych. Nie mogę nawet tam znaleźć wykazu mostów z ograniczeniami. A może ja po prostu nie umiem szukać? Sprawdźcie sami: http://www.zdw.lublin.pl (strona uznana przez Google jako niebezpieczna. Zero reakcji na mój monit w tej sprawie).
Utworzyłem konto na Twitterze - tam będę zamieszczał informacje o aktualizacjach. Zapraszam :)
Aaa... @truckmapa :) Można kliknąć odnośnik na mapie.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Tytuł: Update
Post Wysłano: 08 gru 2012, 3:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Uaktualnienie mostów w woj. mazowieckim

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 18:23
Posty: 102
GG: 9805936
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Cytuj:
Pomożemy.
DW 579 Grodzisk Mazowiecki wiadukt max 10 ton.
Identyfikator wymagany jest na objazd przez Graniczną, gdzie też jest 10T, chyba, że ktoś ma właśnie identyfikator. Na wiadukt nikt powyżej 10T wjechać nie może.

_________________
MAN TGX XLX 18.440 2015 ;)

17.06.2015 - B


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Janusz...
Tak mi się przypomina, że na PTF Sosna dodał taki ficzer na www, który pobierał *.xml z utrudnieniami z GDKKiA..
http://www.gddkia.gov.pl/pl/10/serwis-dla-kierowcow
http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien
Jakoś stąd te dane brali...
Na etransport.pl/drogi też to jest...

Janusz, mogę też Ci oddać konto na serwerze az.pl.
Kupiłem tam domenę z kontem (prowadzę znajomej królika stronę firmową).
Nie dają tam MySQL, więc muszę wrzucić www na inny jakiś darmowy serwis.
Tu jest 2GB miejsca i 200GB/rok.
Jak Cię to zadowala, to daj znać.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

na tej stronie masz naciski - jest to klasa drogi w ostatniej rubryce:
http://www.zdw.lublin.pl/viewpage.php?page_id=11

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: