Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: ASO Volvo
Post Wysłano: 13 kwie 2008, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Temat służy do umieszczania wszelkich informacji dotyczących autoryzowanych stacji obsługi marki Volvo. Postów nie komentujemy, piszemy tylko informacje o konkretnych stacjach obsługi. Treść zawarta w wiadomości musi być prawdziwa.

>> Sieć autoryzowanych stacji obsługi Volvo Trucks

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 27 kwie 2008, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2008, 15:15
Posty: 2
GG: 0

Pragnę podzielić się swoim doświadczeniem z serwisem Volvo z innymi właścicielami pojazdów tej marki, w celu ostrzeżenia ich przed niewłaściwymi krokami, mogącymi doprowadzić do sporych strat finansowych.

Pewnego pięknego dnia w moim volvo wystąpiła usterka silnika polegająca na niekontrolowanym unieruchamianiu silnika podczas jazdy. Nie przejąłem się zbytnio, ale po kilku takich akcjach i to raz przy wyprzedzaniu (co o mało nie skończyło się tragicznie), stwierdziłem że bez serwisu się nie obejdzie.
Wybrałem się więc do autoryzowanego serwisu Volvo Truck Serwis Kraków przy ul. Rybitwy. Usterka została szybko usunięta, kosztowało mnie to ok. 500 zł. Pomyślałem, że to wcale nie tak drogo i że koledzy nie mają racji, gdy krytycznie oceniają ten serwis.

Po przejechaniu kilku set kilometrów usterka wystąpiła ponowne, więc pojechałem na reklamację. Dowiedziałem jednak że przyczyną usterki jest pompa wtryskowa i niestety konieczna jest naprawa za około 7 tyś zł netto. Zapewniono mnie, że po tej naprawie usterka zostanie usunięta stuprocentowo, trudno, zgodziłem się. Po naprawie i przejechaniu 1000 km usterka pojawiła się ponownie.

Byłem na reklamacji chyba jeszcze z 5 razy, lecz to nic nie zmieniło. Teraz serwis twierdzi że oprócz poprzedniego uszkodzenia dodatkowo zepsuty jest sterownik silnika. Koszt samego sterownika w tym serwisie wynosi ok. 19 tyś zł netto. (roboczogodzina to jedyne 180 zł netto). Teraz zachodzę w głowę, co nie podkusiło żeby tam jechać.

PS. W serwisie za nie usunięcie usterki zapłaciłem ponad 10 tyś zł. Sterownik na giełdzie kupiłem za 2,5 tyś.

Z poważaniem
Stanisław Marek


Post Wysłano: 27 kwie 2008, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nic nowego jeśli chodzi o serwisy volvo. Ja miałem taki przypadek ze po wymianie sprzęgła po przejechaniu kilkunastu kilometrów blokował się skrzynia a dokładnie 1, C i wsteczny a był zato odpowiedzialny elektromagnes mocowany na 4 śruby u góry na skrzyni przy wybieraku biegów. Ale w serwisie wymieniono mi zupełnie nie potrzebnie całkiem inny zawór dodam że naprawa była robiona w niemieckim serwisie który nawet łączył się z fabryką volvo bo nie wiedzieli co jest przyczyną i zajeło im to dwa dni. Zajechałem do serwisu Gdyni i tam mechanik w ciągu 15 minut stwierdził przyczynę że to właśnie ten elektromagnes jest zepsuty

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 27 kwie 2008, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

mat-82
Sytuacja jaką opisałeś jest codziennością w Jeżewie Starym na DK8. Nawet po zmianie właściciela nie wiele się zmieniło.
Moim zdaniem nie ma lepszego serwisu jak Nijwa Kutno. Pełen profesjonalizm. Nie było takiej usterki, której by nie usuneli.


Ostatnio zmieniony 27 kwie 2008, 19:31 przez Mca, łącznie zmieniany 1 raz.
Temat przeniesiony.


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 27 kwie 2008, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2008, 15:15
Posty: 2
GG: 0

Zna ktoś może dobry serwis Volvo, albo dobrego mechanika, w południowej Polsce? Słyszałem o dobrym serwisie na śląsku, chyba w Pszczyne, ale nie jestem pewien, może ktoś go zna?


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 28 kwie 2008, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

W Krakowie i w Świętochłowicach


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 02 maja 2008, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

jumas: zobacz co kolega wczesniej napisał o Krakowskim serwisie.

W Pszczynie to chyba u Dzidy, ogólnie miał zawsze dobrą opinie. Nie wiem jak jest teraz.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 02 maja 2008, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

W Krakowie są dwa serwisy Volvo: na Rybitwach i w Nowe Hucie na ul. Ujastek 11 (Transbud Nowa Huta)

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 03 maja 2008, 13:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Leszek> to jest ten na Nowej Hucie, polecam go bo tam z towarem jeżdżę.


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 03 maja 2008, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Tam nigdy nie byłem. Na Rybitwach tak, ale o tamtym nie wiedziałem.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 27 maja 2008, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 21:35
Posty: 129

Polecam Świętochłowice wiele lat doświadczenia i pełen profesjonalizm (Świętochłowice Chorzoska 134b teren Delty Trans)


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 29 cze 2008, 21:15

W Pszczynie u Dzidy też panuje pełen profesjonalizm. Przynajmniej jak byłem u nich 2 razy na obsłudze to auta nie poznawałem (b. dobra jakość) i miałem wymienianą podstawę filtrów paliwa co też szybko i sprawnie załatwili.


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 10 lis 2010, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 11:00
Posty: 27
GG: 4662074
Samochód: VOLVO FH12

A ja POLECAM servis w Rzgowie.Byłem już tam kilka razy i chłopaki nie dali ciała.Po przejechaniu kilku warsztatów gdzie rozkładali ręce pojechałem do Rzgowa i zrobili mi to w godzinę i pojechałem sprawnym autem.


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 22 wrz 2012, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2009, 18:15
Posty: 6
GG: 0
Samochód: mercedes benz 817
Lokalizacja: trojmiasto

a czy ktos kozystal z serwisu w Skawinie kolo Krakowa mam problem z volvo i polecaja mi serwis w Kutnie niby najlepszy w Polsce ale jestem codziennie w okolicach Krakowa i bylo by blizej po drodze a do Kutna to kawalek trzeba pojechac prosze o odp


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 22 wrz 2012, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja byłem w Radomiu i Rzgowie. Radom to bałagan i mechanicy średnio sprytni (były ze mna ze 3 samochody na Ishifty, brak pomysłu co tu zrobić, wymienia częśći na pałę), ale daja obiad i hotel w gratisie :] . W Rzgowie byłem tylko na wymianie linki do regulacji kierownicy, ale wpadłem nie umówiony, z nocy, bez specjalnego proszenia się znalazł się dla mnie kanał i mechanik. Po godzinie od otwarcia byłem już w bramie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: ASO Volvo
Post Wysłano: 10 paź 2012, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2007, 16:33
Posty: 89
GG: 12923461
Samochód: Scania
Lokalizacja: Kraków

W Skawinie jest tak, ile razy bym był to dziwnym trafem zawsze jeszcze coś znajdą zeby zrobić w aucie.
Mały przykład, powiedzieli ze napinacz pada, z jakich względów to nie wiem, a ze byłem trochę sprytny wziąłem napinacz i wymieniłem łożysko, powiedzieli ze tak sie nie robi ze to nie wytrzyma, dziwnym trafem po załozeniu odrazu ćwierkało co w konsekwencji trzeba było kupic u nich cały napinasz za 900zł.

_________________
Scania królowa autostrad i dojazdów do firm.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: