Regulamin forum


Wymogi co do zdjęć:

1. Zdjęcia muszą być wyraźne.
2. Zdjęcia z telefonów komórkowych będą od razu usuwane.
3. Na zdjęciach robionych zza szyby pojazdu nie mogą być widoczne ślady po wycieraczce, rozmazanych owadach lub krople deszczu.
4. Obiekty fotografowane nie mogą być zasłonięte drzewami, słupami itd.
5. Obiekty fotografowane nie mogą być obcięte (poucinane kabiny itd) nie dotyczy zdjęć np. samych ciągników pod naczepami.
6. Zdjęcia muszą być w rozdzielczości 1024x768 lub 800x600.
7. Aby założyć własny temat ze zdjęciami trzeba umieścić co najmniej 6 fotografii nie łamiących powyższych punktów.
8. Za wstawianie zdjęć które nie spełniają wyżej wymienionych wymogów będą natychmiast dawane OSTRZEŻENIA.
9. Nazwy tematów mają wyglądać następująco Fotogaleria Kowalski.
10. Fotografie muszą być zamieszczone w formie miniaturki, z której po kliknięciu na nią otworzy się pełnowymiarowe zdjęcie.
11. Każdy użytkownik publikujący swoje fotografie na łamach działu "Fotogaleria", wyraża zgodę na ewentualny udział swojego zdjęcia w konkursie "Zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku". Zdjęcia użytkowników do konkursu zgłaszają osobiście sami użytkownicy jak i moderatorzy. Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody by moderatorzy mogli zgłaszać ich fotografie, proszony jest powiadomić o tym fakcie moderatora Szaki'ego za pośrednictwem prywatnej wiadomości.



Strona 21 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2325 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:20
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: WLS

sorki za offa ale w każdym kraju zdarzy się spoko koleś i burak ,tacy są ludzie niestety


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2007, 13:10
Posty: 77
GG: 0
Samochód: tylko rower :D
Lokalizacja: Przemyśl

Przez pewien okres czasu zdążyło się już poznać kilka świetnych kierowców,porozmawiać na różne tematy i oczywiście co najważniejsze,porobić zdjęcia ich samochodów :wink:

Serdeczne pozdrowienia dla kierowców:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.

_________________
viewtopic.php?f=7&t=21155-dział fotogalerii
viewtopic.php?f=6&t=24382-dział modelarstwa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2011, 11:24
Posty: 167
Samochód: osobowy

Fajnie Pawcio155 ale może warto następnym razem zamazać tablice rejestracyjne bo niedawno jeden pisał że oskarżali go o kradzież paliwa....

Wiesz tak na wszelki wypadek... ;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Cytuj:
Fajnie Pawcio155 ale może warto następnym razem zamazać tablice rejestracyjne bo niedawno jeden pisał że oskarżali go o kradzież paliwa....

Wiesz tak na wszelki wypadek... ;)
No i co z tego? Oskarżać mogą nawet o zdetonowanie bomby atomowej, to jest tylko i wyłącznie Twój doby gest w tym, że zamazujesz tablice i NIE MASZ takiego obowiązku.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:20
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: WLS

Ten kierowca z Rumunii zawsze mi trąbi macha i puszcza po długich,pozdrawiam serdecznie
Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2007, 13:10
Posty: 77
GG: 0
Samochód: tylko rower :D
Lokalizacja: Przemyśl

Koledzy to,że na zdjęciu z MAN-em są zamazane tablice rejestracyjne to tylko jest zrobione na prośbę kolegi z Białorusi który prosił by zamazać tablice rejestracyjne,tak więc zrobiłem.

_________________
viewtopic.php?f=7&t=21155-dział fotogalerii
viewtopic.php?f=6&t=24382-dział modelarstwa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lut 2012, 20:48
Posty: 3
GG: 40630963
Lokalizacja: Tomnice/Krotoszyn

Co do fotografowania- niektórzy kierowcy po prostu nie zwracają na to uwagi, że się fotografuje.
Spotkałem się z pozdrowieniami od kierowców, ale, żeby nie było tak do końca różowo też zdażają się środkowe palce a nawet gorzej...
Jak to się mówi są ludzie i ludziska...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Te wasze "antypozdrowienia" nieźle mnie rozbawiły :lol: Wyciągnięty środkowy palec jest chyba najbardziej zrozumiałym znakiem delikatnie mówiąc "odwal się". Robicie zdjęcia z zaskoczenia bez pytania a potem się burzycie, że wam tak pokazują. Może zbyt kulturalne to nie jest ale robienie zdjęcia bez pytania równierz. Nie mam nic przeciwko robieniu zdjęć, najlepiej jednak gdy zapyta się kierowcę o to czy można. Osobiście napewno bym się zgodził ale gdyby mi ktoś z zaskoczenia walną foto to myśle, że też puściły by mi nerwy bo nigdy nie wiadomo kto i w jakich celach te zdjęcia robi. Jadącego kierowcy trudno oczywiście zapytać o pozwolenie ale jak zrobicie zdjęcie a w zamian dostaniecie środkowy palec to nie powinniście zdjęcia wrzucać a jak bardzo wam zależy na pochwaleniu się zdjęciem ciężarówki to zamażcie kierowce. To co tu niektórzy pokazują to dla mnie żenada. Nie zdziwcie się jak takie antypozdrowienia znajdą kiedyś finał w sądzie bo któryś z kierowców trafi na swoje zdjęcie w internecie. Robienie zdjęć ciężarówek nie jest zakazane ale publikowanie wizerunku danej osoby bez jej zgody już tak a jeśli ktoś wam jasno daje do zrozumienia, żebyście się odwalili to znaczy, że nie wyraża zgody.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Nie wiem kiedy ale poruszyem ten temat, czasami sfocisz kiereowcę w miejscu i czasie w którym nie powinien tam byc i narobisz bydła , oczywiście dla ciebiem konsekwencje złego zachowania to że cie uczycielka za ucho wytarga dla innych może byc większy ból.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Nie zdziwcie się jak takie antypozdrowienia znajdą kiedyś finał w sądzie bo któryś z kierowców trafi na swoje zdjęcie w internecie. Robienie zdjęć ciężarówek nie jest zakazane ale publikowanie wizerunku danej osoby bez jej zgody już tak a jeśli ktoś wam jasno daje do zrozumienia, żebyście się odwalili to znaczy, że nie wyraża zgody.
Taki oto cytat z innego forum:
Cytuj:
Art. 23. kodeksu cywilnego (Dz.U. z 1964, Nr 16, poz. 93 ze zm.), bedacy
unormowaniem ogolnym, stanowi, ze "dobra osobiste czlowieka, jak w
szczegolnosci zdrowie, wolnosc, czesc, swoboda sumienia, nazwisko lub
pseudonim, WIZERUNEK, tajemnica korespondencji, nietykalnosc mieszkania,
tworczosc naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska,
pozostaja
pod ochrona prawa cywilnego niezaleznie od ochrony przewidzianej w
innych
przepisach".
Zgodnie z orzecznictwem sadowym (patrz: OSA 1997/7-8/43) wizerunek
czlowieka
podlega ochronie niezaleznie od tego, czy wskutek posluzenia sie nim
przez
osobe trzecie doszlo do naruszenia innych dobr osobistych (czci, dobrego
imienia itp).
Szczegolowo sprawe ochrony wizerunku reguluje natomiast Ustawa z dnia 4
lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24,
poz.
83 ze zm.).
W swoim artykule 81 stanowi ona, ze "ROZPOWSZECHNIANIE wizerunku wymaga
zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraznego zastrzezenia
zezwolenie nie jest wymagane, jezeli osoba ta otrzymala umowiona zap?ate
za
pozowanie".
Od tej zasady wprowadzone sa 2 wyjatki: nie wymaga zezwolenia
rozpowszechnianie wizerunku
1) osoby powszechnie znanej, jezeli wizerunek wykonano w zwiazku z
pelnieniem przez nia funkcji publicznych, w szczegolnosci politycznych,
spolecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiacej jedynie SZCZEGOL CALOSCI takiej jak zgromadzenie,
krajobraz, publiczna impreza.
Więc można by się kłócić...

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Tak, tylko, że wszystko zależy od interpretacji sądu i od konkretnego zdjęcia. Pytanie tylko po co ryzykować ? Czy nie można poprostu kierowce wymazać ? W erze photoshopa zajmie to pewnie 2-3 min.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

Cytuj:
Tak, tylko, że wszystko zależy od interpretacji sądu i od konkretnego zdjęcia. Pytanie tylko po co ryzykować ? Czy nie można poprostu kierowce wymazać ? W erze photoshopa zajmie to pewnie 2-3 min.
Zgadzam się z toba,
gdy coś takiego będzie miało miejsca to również mogę trochę zdenerwować, jesli widzę ze jakiś kolo lata z aparatem i mi cyka zdjęcia.

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 wrz 2011, 12:21
Posty: 19
GG: 1
Lokalizacja: W-wa

Pozdrawiam kierowcę :)
Obrazek

_________________
Wielki truck oto marzeń szczyt, taki wóz ciągle mi się śni ...
http://www.flickr.com/photos/scania620/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lut 2009, 20:28
Posty: 42
Lokalizacja: Świnoujście [ZSW]

Cytuj:
Pozdrawiam kierowcę :)
Obrazek
A mi się wydaje, że w CB grzebie, niż macha :lol:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 wrz 2011, 12:21
Posty: 19
GG: 1
Lokalizacja: W-wa

Cytuj:
Cytuj:
Pozdrawiam kierowcę :)
Obrazek
A mi się wydaje, że w CB grzebie, niż macha :lol:
Bardzo możliwe nie zwróciłem uwagi :D Po prostu tak często mi machają... :evil:

_________________
Wielki truck oto marzeń szczyt, taki wóz ciągle mi się śni ...
http://www.flickr.com/photos/scania620/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Przeczytałem ten temat od samego początku i doszedłem do wniosku że reakcja kierowcy na robienie zdjęć w większości zależy od ich kultury osobistej, a nie od bojaźni o kradzież ładunku, pojazdu czy też wizerunku. Ja sam mało kiedy robię zdjęcia ze względu na brak czasu, ale jeśli mi się zdarzyło robić nie trafiłem nigdy na negatywny przypadek wygrażania czy na niestosowne znaki ręką. Mnie samemu też kilka razy zrobiono zdjęcie (fakt nie znalazłem ich na internecie) i nie miałem żadnych z tego powodu problemów jest to wpisane w to że poruszamy się po drogach. Dlaczego mam takie podejście, a to z prostej przyczyny powiedzcie mi ile jest kamer przy drogach (monitoringu) stacji paliw, miast, komisy samochodowe, magazyny, zdjęcia na GDDKiA itp. powiem tak setki do których też maja różni ludzie dostęp. Teraz mam takie pytanie dla czego jeśli zdjęcie robi młody dzieciak to taki kierowca reaguje złośliwością, a zmienia swoje podejście kiedy jakiś dziennikarz chce z nim zrobić wywiad i zdjęcia :?: Gdzie jego wizerunek ucierpi bardziej czy w anonimowym zdjęciu dziecka czy w 'ciekawym" artykule na którymś z portali internetowych :?: Na te pytania odpowiedzcie sobie sami. Powinien być nie pisany kodeks takich fotografów, aby nie robić zdjęć w czasie toalety lub w dwu znacznych sytuacjach (przebierania, pracy przy ładunku itp.) i o ile jest to możliwe pytania o zgodę. Niech tym którzy pokazują te gesty nie wydaje się że to oni są tak atrakcyjni, aby ktoś robił im zdjęcia bo ktoś to robi tylko dla wizerunku pojazdu, firmy, a nie ich samych. Pozdrawiam, życzę dobrych zdjęć i wyrozumiałych kierowców Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Teraz mam takie pytanie dla czego jeśli zdjęcie robi młody dzieciak to taki kierowca reaguje złośliwością, a zmienia swoje podejście kiedy jakiś dziennikarz chce z nim zrobić wywiad i zdjęcia
Po 1 dziennikarz zawsze pyta o zgode a po 2, myślisz, że nie ma takich przypadków kiedy różni ludzie, nie tylko kierowcy bluzgają dziennikarzy albo pokazują niecenzuralne gesty ? Daję Ci gwarancję, że jest takich sytuacji cała masa ale przecież tego nikt w telewizji nie pokaże.

Odnośnie kamer i fotoradarów to osoby które przy tym pracują są zabowiązane do przestrzegania pewnych reguł i nie wolno im tego pokazywać w internecie jeśli nie mają na to zgody albo nagranie nie spełnia pewnych kryteriów odnośnie cenzury twarzy, nr rejestracyjnych czy znaków szczególnych po których można rozpoznać różne osoby. Jeżeli już coś takiego wycieknie do internetu to w przypadku założenia sprawy przez osobę poszkodowaną, sprawca wycieku zostaje zazwyczaj zwolniony z roboty albo ponosi inne konsekwencje. Kierowca nie jest osobą która przyjmując się do roboty wyraża zgodę na publikowanie swoich zdjęć i filmów, dlatego jak każdy ma prawo chronić swój wizerunek. Jak na fb ktoś wrzuci twoje zdjęcie bez twojej zgody to możesz zgłosić naruszenie, tak samo jeśli ktoś opublikuje twoje zdjęcie na forum, masz prawo dochodzić swoich praw w sądzie albo zarządać usunięcia zdjęcia przez administrację. To wszystko odnosi się tylko do robienia zdjęć bez zgody osoby fotografowanej. Powiesz, że robisz zdjęcie ciężarówce a nie kierowcy ?
Jeżeli on też ma być na tym zdjęciu to musi o tym wiedzieć i wyrazić na to zgodę. Jeśli to zrobi to nie ma problemu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2007, 13:10
Posty: 77
GG: 0
Samochód: tylko rower :D
Lokalizacja: Przemyśl

Pozdrowienia dla przesympatycznego kierowcy z Ukrainy :D
Obrazek

Oraz dla dwóch kierowców z "Cyganexu" :D
Obrazek

_________________
viewtopic.php?f=7&t=21155-dział fotogalerii
viewtopic.php?f=6&t=24382-dział modelarstwa


Post Wysłano: 14 kwie 2012, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2007, 13:10
Posty: 77
GG: 0
Samochód: tylko rower :D
Lokalizacja: Przemyśl

Kolejne pozdrowienia:

Zaprzyjaźniona firma :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reszta pozdrowień :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec ogromne pozdrowienia dla bardzo sympatycznego kierowcy z Mołdawii który od kilkunastu lat mieszka na Ukrainie :wink:
Obrazek

Pozdrawiam.

_________________
viewtopic.php?f=7&t=21155-dział fotogalerii
viewtopic.php?f=6&t=24382-dział modelarstwa


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 11:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2010, 19:36
Posty: 8
GG: 11913534
Samochód: Seat leon
Lokalizacja: Sochocin[WPN]

Ja się nie znam kolego "Pawciu", ale wydaje mi się, że ten temat jest do pokazywania zdjęć kiedy uda Ci się "złapać" machnięcie, albo mrygnięcie światłami, a nie pokazujesz auto bez kierowcy, ale gdzieś tam kierowca był i był miły...

_________________
http://goll.ru/a815e


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 21 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2325 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: