Strona 1 z 7 [ Posty: 135 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 57 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 gru 2011, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :)

Hmmm ..... dział CB Radio i nawigacja, aleeeee dyskusja o takim urządzeniu myślę, że może znaleźć tutaj swoje miejsce.

Coraz częściej myślę o zakupie takiego urządzenia, i znalazłem moim zdaniem odpowiednie.
Wcześniej myślałem by do rejestracji jazdy użyć kamerę cyfrową, jednak technika cały czas "podrzuca" nam nowinki przydatne w życiu.
Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, lecz mnie do zakupu takiego urządzenia przekonuje fakt jazdy po Europie oraz wielu niebezpiecznych sytuacji stworzonych przez "tubylców" krajów przez, które jadę.
Wybór urządzenia - Rejestratora jazdy jest ważny - chodzi mi o parametry.

Znalazłem taki, czym się kierowałem przy szukaniu???

1. Kąt pola rejestracji jazdy - Obiektyw szerokokątny
2. Możliwości nagrywania:
- czas,
- dzień/noc,
- znacznik daty i czasu,
- funkcja automatycznego włączania urządzenia,
- nagrywanie filmów z dźwiękiem,
- włączania nagrywania w chwili wykrycia ruchu,
- wysoka rozdzielczość nagranego filmu.

Urządzenie, które pokażę na zdjęciach posiada możliwości :

- nagrywanie o kącie rejestracji 150 stopni - to już naprawdę dużo
- posiada wszystkie wymienione wyżej możliwości.

Może przedstawię opis jaki znalazłem oraz parę fotek :
Cytuj:
REJESTRATOR TRASY KAMERA SAMOCHODOWA 720p HD 24H


Nagrywaj również w nocy dzięki zastosowaniu diod na podczerwień

film: 1280 x 720p HD, 30 klatek/s
zdjęcia: 2592 x 1944 24bpp

Urządzenie rejestruje obraz przed pojazdem dając kierowcy poczucie bezpieczeństwa oraz pomocy
w dochodzeniu swoich praw przed firmą ubezpieczeniową, policja itp.

Detekcja ruchu - nagrywanie jeszcze nigdy nie było tak proste - urządzenie posiada funkcję automatycznego włączania nagrywania w chwili wykrycia ruchu.

Nagrywaj w nocy - dzięki zastosowaniu 6 diod na podczerwień masz możliwość nagrywania obrazu również w nocy.

Łatwa w użyciu - funkcja automatycznego włączania urządzenia – po podłączeniu do gniazda zapalniczki umożliwia uruchomienie kamery i zapisu po przekręceniu kluczyka w stacyjce i uruchomieniu samochodu
(wykrywa napięcie w gnieździe zapalniczki)!

Nieograniczony czas nagrywania - gdy miejsce na karcie pamięci się skończy, urządzenie zacznie nadpisywać najstarsze pliki na karcie pamięci.

Podgląd na żywo
- otwierasz ekran i widzisz co kamera nagrywa, jest kółeczko czerwone jak w każdej kamerze oznaczające REC, jest data, godzina, wszystko to co później w pliku AVI.

Wbudowany mikrofon- umożliwia nagrywanie filmów z dźwiękiem więc urządzenie może być wykorzystywanie nie tylko jako kamera ale również jako dyktafon.

Musisz wykonać zdjęcia - możesz wykorzystać urządzenie jako aparat fotograficzny.

Wymienna pamięć - Urządzenie może nam służyć jako pamięć przenośna (pendrive).
Nie wymaga sterowników w systemach nowszych niż Win98. Po prostu podłącz zegar za pomocą dołączonego kabelka do wolnego portu USB w komputerze i korzystaj z niego jak ze zwykłego pendrivea.

Umożliwia dołączanie czasu do zdjęcia lub nagrania.

Odtwarzanie nagranych filmów jest bardzo proste - wystarczy przełączyć na funkcję podglądu lub podłączyć rejestrator do komputera łączem USB - nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników czy oprogramowania. Dodatkowo można wyjąć kartę pamięci i skorzystać i innego zewnętrznego czytnika kart.

Kamera posiada wbudowany akumulator więc nie ma potrzeby używania jakichkolwiek kabli, co czyni ją jeszcze bardziej dyskretną. Ładowanie akumulatora odbywa się przez podłączenie łączem USB do komputera lub ładowarki z zestawu (nieograniczony czas nagrywania).


SPECYFIKACJA :

• Rozdzielczość nagrania 1280x720p HD, 848x480, 640x480, (30 klatek/s, AVI)
• Rozdzielczość zdjęć 2592x1944
• Dzięki zastosowaniu diod na podczerwień możesz nagrywać również w nocy
• Zasilanie: DC 5V (zasilacz samochodowy w zestawie)
• Matryca: 1/4 color CMOS WXGA HD Sensor
• Obiektyw szerokokątny 150 stopni
• Znacznik daty i czasu
• Funkcja automatycznego włączania i wyłączania
• Długość nagrywanych sekcji w minutach 2,5,10 (nadpisywanie najstarszych nagrań)
• Detekcja ruchu (ustawiane ON/OFF)
• Wbudowany czytnik kart: micro SD 1 GB do 32 GB
• Wbudowany mikrofon i głośnik
• Wbudowany monitor 2,4" TFT
• Interfejs: USB 2.0
• Waga: 94 g
• Obsługiwane systemy operacyjne: Me/2000/XP/Vista/7, Mac OS, Linux
• Widziany przez system jako pendrive

WYMIARY:

długość: 13 cm
średnica: 6 cm
Obrazek

Znalazłem rożne urządzenia pracujące jako rejestratory jazdy, jednak to pokazane najbardziej odpowiada moim wymaganiom, które wymieniłem wyżej, cenowo jak dla mnie jest OK. Cena tegoż urządzenia bez karty pamięci wynosi 289 PLN.
Można zakupić Inne za niższą cenę lecz o gorszych parametrach za cenę : 179 PLN

Myślę, że mając taka kamerkę można będzie wrzucić filmy oraz fotki z przebiegu trasy.

Dzisiaj zamawiam na allegro

Czy ktoś z Was używa taka kamerkę i może napisać jakie są pozytywy oraz negatywne strony z korzystania z niej ??? Chyba warto o tym podyskutować ;)

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 25 gru 2011, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

spotkałem się z czyms takim podczas szkolenia Kwalifikacji Okresowej kierowców wrocławskiego MPK. część autobusów posiada takie lub podobnie działające rejestratory.

jeden z kierowców opowiadał mi historię, gdy skargę na niego napisał wrocławski radny, jakoby kierowca autobusu podczas wyprzedzania nie zachował właściwego odstępu od niego, jadącego na rowerze i przekroczył dopuszczalną prędkość. wtedy na tym rejestratorze filmującym wnętrze pojazdu i pole przed pojazdem wyszło, że cała sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a sprawcą niebezpiecznej sytuacji był ów skarżący.

jednak jest jeszcze jedna rzecz, tutaj zapis wideo posłużył tylko do rozstrzygnięcia/oddalenia skargi (to nie była sprawa sądowa), nie wiem w których krajach i w jakim stopniu zapis obrazu jest brany pod uwagę jako materiał dowodowy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 gru 2011, 11:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Korni coś takiego kupił. Jego spytaj o wrażenia...


Post Wysłano: 25 gru 2011, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Słyszałem o wątpliwościach dotyczących tego, czy taki filmik może zostać użyty jako dowód. Z punktu widzenia prawa i w sprawie sądowej, może być różnię, ale myślę, że policjant na drodze nie będzie Ci wpierał, że było inaczej niż na filmiku, bo kamera nie ma atestu itp. Znajomy miał kolizje i podobno w głównej mierze dzięki filmikowi udowodnił, że to nie on był jej sprawcą.

Aha i jeżdżąc z włączonym nagrywaniem dźwięku, trzeba czasem pohamować język :)

Jak już będziesz testował urządzenie, daj znać jak się sprawdza ;)


Post Wysłano: 25 gru 2011, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2009, 16:49
Posty: 93
Lokalizacja: SCOTLAND

Cytuj:
Słyszałem o wątpliwościach dotyczących tego, czy taki filmik może zostać użyty jako dowód. Z punktu widzenia prawa i w sprawie sądowej, może być różnię, ale myślę, że policjant na drodze nie będzie Ci wpierał, że było inaczej niż na filmiku, bo kamera nie ma atestu itp. Znajomy miał kolizje i podobno w głównej mierze dzięki filmikowi udowodnił, że to nie on był jej sprawcą.

Aha i jeżdżąc z włączonym nagrywaniem dźwięku, trzeba czasem pohamować język :)

Jak już będziesz testował urządzenie, daj znać jak się sprawdza ;)
W UK mozna stosowac tego typu kamery a material z nich moze byc dowodem twojej niewinnosci, malo tego niektore ubezpieczalnie wrecz zalecaja ich stosowanie w ciezarowkach ze wzgledu na czeste prowokowane wypadki "Crash for Cash".
Ale tak jak wemar2 napisal najlepiej aby kamera posiadala atest.
Ja osobiscie posiadam kamere tej firmy; http://www.roadhawk.co.uk/ tylko starszy model.
Bardzo sobie chwale, kilka razy dupsko mi uratowala (a raczej ubezpieczalni mojej firmy :wink: ).
Pozdrawiam

_________________
I definitely have got Diesel In My Veins
Certificate of Professional Competence in National and International Road Haulage


Post Wysłano: 25 gru 2011, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Na pewno bardzo przydatne urządzenie, jestem przekonany, że gdy wsiądę na duże auto zakupię sobie taki produkt.

Trzeba jednak pamiętać, że działa to w dwie strony, może być też dowodem naszej winy, a nie jest powiedziane, że zawsze będziemy mieli możliwość schowania urządzenia.

Odnośnie uznawania takich dowodów przez sądy słyszałem różne opinie, jednak taki materiał może być przecież oceniony pod kątem prawdziwości przez biegłych. Oczywiście nigdy nie stanie się atestowanym przyrządem pomiarowym, ale sytuacje oczywiste może pięknie utrwalić.

Poza tym nie wszystkie zdarzenia mają finał w sądzie.
W przypadku kolizji podejrzewam, że w sytuacji, gdy sprawca kolizji wypiera się, a przedstawimy mu nasze nagranie, nie będzie dalej rżnął głupa. Nagranie takie dla świętego spokoju pokazałbym dopiero po przyjeździe policji, chyba, że sprawca jest gorzej zbudowany od nas i kamery nam nie zabierze:)

Kolejny plus takiej kamery to możliwości uwiecznienia różnych niewiarygodnych drogowych sytuacji, które można potem na spokojnie przeanalizować, bądź ku przestrodze podzielić się nimi na YT.


Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 17:11 przez Marix, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 25 gru 2011, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

No cóż,kupiłem takie urządzenie,ale proste,za 185zł.Planowałem kupić sobie i żonie laptopa pod choinkę,więc fundusze bardzo uszczuplone.Niestety nie posiadam nagrania z jazdy dziennej.Pierwszy film,to nagranie na A2 pod Braunsweigiem (nieprawidłowo wyprzedzałem,bo to nagranie poglądowe).Drugie nagranie wykonane w .....poznacie po budowli.
SUNP0247.AVI
SUNP0027.AVI
A te diody podczerwieni,to jakiś kit.Musiałem je wyłączyć,bo świecą w szybę i jest odbicie.Wyczyściłem szybę idealnie i dupa.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 25 gru 2011, 17:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obraz nie jest najgorszy, szkoda, że nie ma odniesienia do pory dziennej.

Nie jest to jednak płynne nagranie, widać wyraźne klatkowanie.
Także do emocjonujących filmików na youtube raczej się nie nadaje:)

Do zastosowań własnych i "dowodowych" jak najbardziej.


Post Wysłano: 25 gru 2011, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

No proszę zaczyna się ciekawa dyskusja :)
Cytuj:
Ale tak jak wemar2 napisal najlepiej aby kamera posiadala atest.
Myślę, że posiada atest UE dokładnie opiszę jak "zabawka " trafi do mnie myślę że przed nowym rokiem będę ją miał. Dzisiaj zamówiłem.

Jak na fotce niżej widać CE posiada więc ..... ? :?: :?: :?:

Obrazek

Wiecie generalnie "małe dowody" nawet z takiej kamerki dają w razie "W" pogląd na jakąś sytuację, myślę że czasami może "dupsko" nagranie z takiej kamerki ochronić. Z tego co słyszałem : policja niemiecka przeglądając film z takiego urządzenia potrafi odstąpić od ukarania kierowcę ciężarówki, a ukarać "podstawiającego" się z osobówki. Kolega miał taka sytuację i film z takiej kamery uratował mu tyłeczek ;)
A tak w sumie , warto wykorzystywać nowinki techniczne. Z czasem dojdzie do tego, że będą montowane fabrycznie we wszystkich samochodach. Chociaż trochę czasu zejdzie.
Myślę, że z podróży zagranicznych oraz z pracy kierowcy, jakieś fajne filmiki będę mógł po montować.
Zobaczymy jak to wyjdzie w "praniu".
Dorzucę tu motyw montażu filmów, będę używał programu o nazwie :Pinnacle Studio
Jest wiele innych lecz ten bardzo rozbudowany program ma wiele rożnych możliwości montażu. Mam sporo dodatków oraz efektów na kilku płytach do tego programosa. Sa też dobre lecz z mniejszymi możliwościami programy i polecam je dla początkujących. Nie będę tutaj o nich pisał bo nie na temat. Lecz zawsze mogę podpowiedzieć co i jak ;)
Pozdrawiam Dziadka DRIVERA - filmiki niezłe - test - udany ;) Prosimy o więcej ;)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 25 gru 2011, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
No proszę zaczyna się ciekawa dyskusja :)
Było już kilka tematów o tych kamerach, niestety żadna się nie rozwinęła, a przyznam szczerze, że temat mnie interesuje.
Cytuj:
Wiecie generalnie "małe dowody" nawet z takiej kamerki dają w razie "W" pogląd na jakąś sytuację, myślę że czasami może "dupsko" nagranie z takiej kamerki ochronić. Z tego co słyszałem : policja niemiecka przeglądając film z takiego urządzenia potrafi odstąpić od ukarania kierowcę ciężarówki, a ukarać "podstawiającego" się z osobówki. Kolega miał taka sytuację i film z takiej kamery uratował mu tyłeczek ;)
Niby tak jest, że filmik to filmik, nie da się takiego filmiku zmontować (zakłamać) podczas oczekiwania na patrol drogówki, więc musi być autentyczny. Jednak skoro po zatrzymaniu przez patrol z videorejestratorem, padają pytania o aktualną legalizację urządzenia, nie sądzę, żeby ktoś nie podważył autentyczności filmiku z urządzenia bez atestu. Z drugiej strony, skoro z zasady obecne videorejestratory dają takie możliwości do nadużyć i są przy tym legalizowane, ciężko mieć wątpliwości w stosunku do tak prymitywnego podważania autentyczności filmu.
Dlatego sądzę, że może w Niemczech, takie odstąpienia od mandatów, czy też zmiana orzeczenia o winie kierującego, zgodnie z rozsądkiem są możliwe, u nas - loteria, zależy na kogo się trafi.


Post Wysłano: 25 gru 2011, 22:00

Cytuj:
Korni coś takiego kupił. Jego spytaj o wrażenia...
Pozwolę sobie umieścić próbkę nagrania z jego kamery.

http://www.youtube.com/watch?v=d_JBPLL8V0c

Akurat rozmijaliśmy się na wrocławskim Strachocinie gdy Korni testował kamerę :mrgreen:


Post Wysłano: 25 gru 2011, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Czy wie ktoś jaką kamerę ma hiob? Lub przynajmniej z jakiej półki.....
Ten obraz wydaje się ok :mrgreen:

Tylko, że to chyba jest "prawdziwa" kamera.


Post Wysłano: 25 gru 2011, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Czy wie ktoś jaką kamerę ma hiob? Lub przynajmniej z jakiej półki.....
Ten obraz wydaje się ok :mrgreen:

Tylko, że to chyba jest "prawdziwa" kamera.
Poszperaj za jego filmikami (bodajże dwa zrobił), w których prezentuje wnętrze swojego klamota...


Post Wysłano: 26 gru 2011, 1:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Znołdłech cuś na karcie sd.Powrót na bazę.Film skróciłem programem Pinnacle Studio.Pozdro dla dziadka Ziemaloka.
Mój film.mkv
Zauważyłem,że pogarsza się jakość filmu,wrzucając na serwer,czy obrabiając w jakimś programie.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 26 gru 2011, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2009, 16:49
Posty: 93
Lokalizacja: SCOTLAND

Kilka filmikow z kamer RoadHawk:
http://youtu.be/L1iE5eaM8dI
http://youtu.be/LK9-Ikcu0sY
http://youtu.be/0NqXGtvI9MQ
http://youtu.be/33zCQ6TR44Y
Nie wiem jak inne kamery ale te nagrywaja nie tylko date/godzine ale i pradkosc, pozycje na Google map oraz 3G (wstrzasy).

_________________
I definitely have got Diesel In My Veins
Certificate of Professional Competence in National and International Road Haulage


Post Wysłano: 26 gru 2011, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Kamery chyba dla szefów,ceny od 200 do 500 funtów.Dziękuję,postoję.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 26 gru 2011, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2009, 16:49
Posty: 93
Lokalizacja: SCOTLAND

Cytuj:
Kamery chyba dla szefów,ceny od 200 do 500 funtów.Dziękuję,postoję.
Moja kosztowala okolo 200 ale przy pierwszym wypadku "crash for cash" stracilem znacznie wiecej :> ,nie tylko kasa na paliwo ale i stracone godziny pracy, w sumie sprawa w sadzie ciagnela sie dwa lata a ja bylem przesluchiwany chyba z 15 razy.
Za drugim razem z kamera sprawa w sadzie trwala 50 minut :> a gosciu byl nie pocieszony :lol: .
No ale masz racje jest to droga impreza :(

_________________
I definitely have got Diesel In My Veins
Certificate of Professional Competence in National and International Road Haulage


Post Wysłano: 26 gru 2011, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Pamiętaj że kamera ma być pod nasz (Polskie) zarobki :)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 26 gru 2011, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

proszę pamiętać, że kamera nawet za 1000 funtów nie będzie lojalna i będzie rejestrować to co się zdarzy, a nie sytuacje na naszą korzyść, więc to co zapisze może być również użyte przeciw nam.

i okazać się może, że ktoś wyda na kamerę i jeszcze jej zapis może jeszcze nas pogrążyć.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 26 gru 2011, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

I dlatego już z góry zakładam,że udostępnię materiał który będzie świadczył za mną,a nie przeciwko mnie.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 7 [ Posty: 135 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 57 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: