Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 kwie 2011, 1:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Przyszedł czas na wiosenne porządki, więc stary temat poleciał do kosza. Było tam sporo brzydkich, robionych telefonem zdjęć. Tutaj mam kilka nowych zdjęć na nowej dioramie, a raczej podstawce do robienia modeli, aparatem oczywiście. Proszę o komentarze! :)

Na pierwszy rzut VOLVA, a do każdego z nich, krótka historia:

1. Volvo FH GL "ITS"
ObrazekObrazek

Volva przedstawiać nie trzeba chyba nikomu. Mój pierwszy model, który spersonalizowałem w całości sam. Brakuje tutaj kilku szczegółów, ale systematycznie mam zamiar uzupełniać braki.

2. Volvo FH GL XL
ObrazekObrazek

Historia szczególna z tym autem się nie wiąże, po prostu spodobał mi się, więc jest. Naczepa to 100% recycling, zbudowana z dwóch, albo trzech innych...

3. DAF XF105 SC "Intra"
ObrazekObrazek

Model, którego nie powinno zabraknąć w żadnej polskiej kolekcji. Od siebie dołożyłem malowanie skrzynek na narzędzia w naczepie, klinów i innych drobnych elementów.

4. MAN TGA XXL
ObrazekObrazek

Duże, pomarańczowe - ponadgabarytowe. Firmy nie przedstawiam, bo jest na tyle charakterystyczna, że każdy, kto choć ukąsił temat transportowy doskonale zna ją z europejskich autostrad i plac budów.

5. Mercedes-Benz Actros Mp2 MS
ObrazekObrazek

Jeden z kilku moich składaków, dostał szczecińskie tablice rejestracyjne oraz, od niedawna, kurtynową naczepę.

6. Mercedes-Benz Actros Mp2 MS 6x4
ObrazekObrazek

Kolejny, ale na pewno nie ostatni gabaryt w kolekcji. Ten Mercedes to wersja ewolucyjna, powstał ze standardowego ciągnika 4x2.

7. Mercedes-Benz Actros Mp1 MS
ObrazekObrazek

I starszy brat obu Actrosów, najnowszy nabytek. Aktualnie jestem w trakcie poszukiwania luster, zdjęcia tego oraz jedno białego Actrosa podmienię w wolnej chwili.

Kolekcja wciąż rośnie, na warsztacie stoi kilka samochodów, będę je konsekwentnie umieszczał w tym temacie, a w ramach bonusa i jednocześnie zapowiedzi mam dwa zdjęcia wnętrza kolejnego modelu:
ObrazekObrazek

Do standardowego wnętrza dodałem podłokietniki, torbę podróżną, imitacje papierów za szybę oraz tablicę z imieniem, a także pomalowałem łóżko, kamizelkę odblaskową na fotelu (jeszcze tylko pasów brakuje, ale pamiętam o nich).

Jak wam się podoba?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 kwie 2011, 12:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 19:38
Posty: 220
Lokalizacja: POS

Bajzel ty koksie, wszystkie modele zaprezentowane mają swój klimat jednak najbardziej podoba mi się "ITS" świetna robota.


Post Wysłano: 11 kwie 2011, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

ObrazekObrazek

Nówka funkiel, a drugie ujęcie z dobrze znanym bywalcem tego tematu. Dzisiaj albo jutro dorzucę jeszcze fotki prawie skończonej Scanii ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Fajnie, że przy nich grzebiesz. :wink:

Spoko kolekcja.

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 20:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

3 osiowy Actros pod kontenerówkę :D A tak to ładne modele ;)

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Actros ma stały przydział na gabaryty, zresztą został już oklejony Convoi Exceptionellem. Podkontenerówka zostanie z czarnym FH, tylko szukam jakiegoś ciekawego kontenera 20" Maersk. Jeszcze kilka nowości się tu znajdzie, ale wszystko w swoim czasie ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 sie 2011, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

ObrazekObrazek

Volvo ciągle w robocie :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 sie 2011, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Kolekcja ciekawa, nie wiedziałem, że w tych modelach można wyjąć wnętrze, dostaje się tam jakoś od dołu? Skąd masz taką makietkę, znajduje się na niej coś więcej, czy tylko to co zostało uchwycone na zdjęciach?

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 02 sie 2011, 2:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Modele rozbiera się na części pierwsze, a makietę zbudowałem sam. Droga z gipsu, trawa z maty modelarskiej, drzewa również modelarskie. Całość wygląda tak:
Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 sie 2011, 8:48

Iście skowyrny model Bajzlu :D


Post Wysłano: 22 lis 2011, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lis 2010, 17:40
Posty: 31
GG: 10886481
Lokalizacja: Kielce

Witam. Fajne modele. Czy możesz podać mi wymiary volva z naczepą? dł szer i wys? Z góry dzięki.

_________________
VOLVO A40D KING OF THE ROAD


Post Wysłano: 22 lis 2011, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Witam. Fajne modele. Czy możesz podać mi wymiary volva z naczepą? dł szer i wys? Z góry dzięki.
Długość ok. 20cm, szerokość 3cm, wysokość 4cm. Jak będziesz miał pytania dot. 1:87, to pisz do mnie na PW/GG.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: