Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Zwrotnice?
Post Wysłano: 12 lip 2011, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

Witam Ponownie

Mam pytanie odnośnie zwrotnicy prawej w M90.Otóż jakieś 6mc temu zmieniałem opony na przodzie na Dunlopa i wszystko ładnie dobra przyczepność itp.Dzisiaj zauważyłem że nie równo zbiera bieżnik po bokach(Zrobiło się na nich jakieś 80tyś km).Prawa zwrotnica jest wyrobiona czy to jest tego przyczyna czy zła zbieżność?


Tytuł: Re: Zwrotnice?
Post Wysłano: 12 lip 2011, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Może być zbieżność, luzy na przednim i tylnym zawieszeniu jak masz z tyłu poduszki sprawdź sierżanta i drążki reakcyjne czy nie mają luzów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Zwrotnice?
Post Wysłano: 12 lip 2011, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

Nie ma łożyska wymieniałem około 3mc temu. Zbieżność robiłem na bazie Pksu w Krakowie niby ustawił dobrze.Myślałem że zwrotnica ma coś wspólnego bo lewa opona jaka była taka jest


Tytuł: Re: Zwrotnice?
Post Wysłano: 12 lip 2011, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

A jeszcze mam takie pytanko...
Nie wiem jak to wytłumaczyć: Po prostu po około 1-2 godz grzeją się osie(felgi ciepłe) z przodu tyle ze z prawej strony zawsze jest cieplejsza od czego to zależy.
Dodam że wymieniałem okładziny i sprzężny z 1rok temu


Tytuł: Re: Zwrotnice?
Post Wysłano: 20 lip 2011, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lip 2011, 18:54
Posty: 23
Samochód: Volvo

Zwrotnica, jeżeli jest do roboty to trzeba ją zrobić w pierwszej kolejności.

Potem przełożyć gumę i zobaczyć co się będzie działo.

Z tym grzaniem - trzeba zrobić weryfikacje łożysk - być może jedno czy drugie jest przytarte, jest na nim luz - stąd się grzeje piasta w końcu felga.

Rozsypanie łożyska może doprowadzić do zgubienia koła, a na przodzie nie jest to takie fajne :)

Jeżeli łożysko ma luz opona może być zdzierana.

O drążki nie pytam skoro były robione - ale ja zawsze sprawdzam u siebie wszystko.

W najgorszym wypadku, jeżeli to nie pomoże podjedz do mnie to zrobimy geometrię laserową sprzętem Corghi.

Być może masz skrzywiony most co zdarza się często, a ma to wpływ na darcie gum z przodu.

pzdr


Tytuł: Re: Zwrotnice?
Post Wysłano: 20 lip 2011, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

Cytuj:
Zwrotnica, jeżeli jest do roboty to trzeba ją zrobić w pierwszej kolejności.

Potem przełożyć gumę i zobaczyć co się będzie działo.

Z tym grzaniem - trzeba zrobić weryfikacje łożysk - być może jedno czy drugie jest przytarte, jest na nim luz - stąd się grzeje piasta w końcu felga.

Rozsypanie łożyska może doprowadzić do zgubienia koła, a na przodzie nie jest to takie fajne :)

Jeżeli łożysko ma luz opona może być zdzierana.


O taką odpowiedz mi chodziło.
Dzięki Wielkie


Tytuł: Re: Zwrotnice?
Post Wysłano: 22 lip 2011, 1:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Zapieczona zwrotnica raczej nie bedzie miala wplywu na darcie opon . Chyba ze przeoczyles symptomy "zatartej zwrotnicy" ( brak samoczynnego powracania kierownicy ze skretu na wprost, czesta korekcja kierownica jazdy na wprost ) i zwrotnica wygiela/wygina Ci drazek poprzeczny ,wtedy jak najbardziel bedzie Ci darlo ile wlezie :) . ( lecz i wtedy odczujesz "plywanie " pojazdu )

Jeszcze nie spotkalem zgubionego kola przez uszkodzenie lozyska ( chyba malo widzialem ) lecz wydaje mi sie ,ze szybciej odnotowalbys huk toczenia uszkodzonego przedniego lozyska niz zgubil kolo ,lecz przypuszczam ,ze i takie cudaki istnieja ;) .

Co do grzania..... pierwsze co to sprawdz dzialanie zacisku klockow , czy odpowiednio luzuje klocki ( listek 1mm musi wejsc pomiedzy tarcze i klocki po zluzowaniu hamulca) i luzno porusza / slizga sie na obu prowadnicach zacisku .O czyszczeniu siedzisk klockow chyba nie musze wspominac .
( chyba ze masz bebny ,to pomin powyzszy wpis ;) )


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: