Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 mar 2011, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2011, 12:46
Posty: 4
GG: 0

Witam serdecznie!
Moje pytanie okaże się dla Was głupie i dziecinne proste, ale chciałbym się upewnić na 100% :)

Otóż w piątek mam egzamin na kategorię C i męczy mnie włącznik świateł przeciwmgłowych.
Znalazłem na internecie taki obrazek do L2000:
http://www.word.slupsk.pl/g2/2008_01/659_filebig.jpg
Jest tam włącznik przeciwmgłowych ale to jest przednich czy tylnych?
Jeśli przednich to jak się włącza tylne i na odwrót?

A w każdym TGL jest taki dwustopniowy włącznik tak? Jak nacisnę raz to zapali się pierwsza dioda i przednie przeciwmgłowe, jak drugi raz to druga dioda i tylne, a jak trzeci to wszystkie wyłączę?

Mam nadzieję, że ktoś zechce odpowiedzieć na moje banalne - jak myślę - dla Was pytanie :)

Pozdrawiam i dzięki!


Post Wysłano: 02 mar 2011, 12:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
każdym TGL jest taki dwustopniowy włącznik tak? Jak nacisnę raz to zapali się pierwsza dioda i przednie przeciwmgłowe, jak drugi raz to druga dioda i tylne
Dobrze kombinujesz aby włączyć światła trzeba naciskać u góry po kolei dotyczy się wyłącznika z dwiema diodami i dwoma ikonkami na klawiszu.
Ten klawisz na zdjęciu ma tylko jedną pozycje do świateł przeciwmgielnych przednich.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 02 mar 2011, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2011, 12:46
Posty: 4
GG: 0

Dzięki za info :)

To ten drugi MAN, ten starszy :) gdzie ma włącznik do przeciwmgłowych tylnych :)?

No i TGL, jeśli ma włącznik z jedną pozycją, to gdzie znajduje się ten drugi do włączania tylnych :)?


Post Wysłano: 02 mar 2011, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Dzięki za info :)

To ten drugi MAN, ten starszy :) gdzie ma włącznik do przeciwmgłowych tylnych :)?

No i TGL, jeśli ma włącznik z jedną pozycją, to gdzie znajduje się ten drugi do włączania tylnych :)?
To jest włącznik świateł przeciwmgłowych tylnych:
Obrazek

Nad włącznikiem awaryjnych masz włącznik przeciwmgłowych przednich i tylnych, po kliknięciu włączają się przednie, a po dwukrotnym kliknięciu także tylne:
Obrazek

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 05 mar 2011, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2011, 12:46
Posty: 4
GG: 0

No dobrze. Dzisiaj byłem u znajomego zobaczyć TGLa i on ma tylko pojedynczy włącznik. Szukałem po całej kabinie drugiego i nie mogłem znaleźć :D A właśnie taki sam jest na egzaminie i tam też nie widziałem.
Na szczęście nie trafiłem na przeciwmgłowe :D

To powie mi ktoś jak wygląda sprawa gdy mamy pojedynczy włącznik? Gdzie jest drugi?
A tak w ogóle to jak włączyłem ten pojedynczy włącznik (oczywiście na światłach mijania) to ani z przodu ani z tyłu się nie zapaliły przeciwmgłowe.

Nie chcę pytać kolegi bo jest mi aż wstyd :D


Post Wysłano: 05 mar 2011, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

TGA-TGL pierwsza pozycja przełącznika to światła przednie przeciwmgielne drugie naciśnięcie klawisza i puszczenie jego klawisz wraca do pozycji pierwszej to tylne światła przeciwmgielne. Takie zabezpieczenie dla zapominalskich, jak zostawisz włączone tylne światła przeciwmgielne i wyłączysz a potem włączysz zapłon to zapalą się tylko przednie światła przeciwmgielne. O zapalonych światłach informuje ciebie kontrolki na klawiszu oraz ikona świateł tylnych przeciwmgielnych na wyświetlaczu. Gdy są zapalone przednie światła to nic się nie wyświetla na wyświetlaczu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 06 mar 2011, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2011, 12:46
Posty: 4
GG: 0

Cytuj:
TGA-TGL pierwsza pozycja przełącznika to światła przednie przeciwmgielne drugie naciśnięcie klawisza i puszczenie jego klawisz wraca do pozycji pierwszej to tylne światła przeciwmgielne. Takie zabezpieczenie dla zapominalskich, jak zostawisz włączone tylne światła przeciwmgielne i wyłączysz a potem włączysz zapłon to zapalą się tylko przednie światła przeciwmgielne. O zapalonych światłach informuje ciebie kontrolki na klawiszu oraz ikona świateł tylnych przeciwmgielnych na wyświetlaczu. Gdy są zapalone przednie światła to nic się nie wyświetla na wyświetlaczu
rozumiem, że to jest w sytuacji gdy mamy podwójny przycisk taki jak tutaj:
http://picturepush.com/public/689836

a jak to wygląda w sytuacji gdy mamy taki przycisk (pojedynczy):
http://picturepush.com/public/1764810

Przepraszam, że drążę temat ale jakby nie patrzeć jest to dla mnie ważne :)


Post Wysłano: 06 mar 2011, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Jeśli jest pojedyńczy, to prawdopodobnie auto jest bez przeciwmgielnych przednich.
Tak było w Vososkich TGA w tandemie.

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 06 mar 2011, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Tak, ponieważ na tych przyciskach oznaczenia zawsze odwzorowywane są patrząc na lewy bok pojazdu, więc pojedyncza to tylne światło przeciwmgłowe :) Poza tym tylne światła przeciwmgłowe są w standardzie, a przednie to OPCJA - więc jak masz pojedyńczy przycisk to dotyczy tylko tyłu.

Z tego co mnie uczono przeciwmgielne są na statkach, a w samochodach - PRZECIWMGŁOWE :)

Poza tematem to widac że w ośrodkach naprawdę tragicznie szkolą kursantów skoro nie wiedzą podstawowych rzeczy. Ostatnio w Bytomiu widziałem jak na egzaminie na kat. C jeden ze zdających nie umiał włączyc w Manie LE 10.150 świateł mijania, a drugi odkręcając korek ze zbiornika płynu chłodniczego wąchał czy to zbiornik spryskiwaczy :roll:


Post Wysłano: 25 maja 2011, 10:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 10:27
Posty: 1
GG: 0

Witam

mam pytanie ponieważ mam jutro egzamin na kat c w bytomiu a tam bodajże są many L2000 jakie jest rozmieszczenie poszczególnych zbiorniczków mógłby mi ktoś pomóc gdyż nie jeździłem na takim modelu i tak tylko pobieżnie wiem

Pozdrawiam


Post Wysłano: 25 maja 2011, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Z tego co pamiętam to wlew oleju jest za kabiną, zbiorniczek wspomagania sprzęgła jest pod kierownicą a wlew płynu do spryskiwaczy jest miedzy stopniami od strony pasażera. Oczywiście mogę się mylić :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: