Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem 2zestawy cb-radia + antenka (do osobówki i ciężarówki wywrotki). Problem w tym że nie wiem jaki sprzęt zakupić. Słyszałem że najlepsze są president, myślałem nad zestawem:

HARRY II CLASSIC + PRESIDENT MISSOURI za kwotę 600zł

ale byłem ostatnio w sklepie z cb-radiami i sprzedawca zaproponował mi jakiegoś alana + podobną antenę tylko innej firmy za 300zł. Powiedział że nie ma żadnej różnicy oprócz ceny.

Czy to prawda? Zestaw jak by nie było 2x droższy. Nie chciał bym przepłacać ale nie chciał bym później mieć jakiś słabszy sprzęt żeby trzeszczał ciągle czy coś. Bo czasami oszczędność jest taka że i tak trzeba kupić droższy.

Jak myślicie? :?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

'Jakiegoś' Alana to nie dużo mówi, podaj model o jakim mówił sprzedawca. Co do presidenta to rzeczywiście, płaci się za markę, ja mam np. antenę sirio ml-145, a brat presidenta 145 i oprócz trochę inaczej wyprofilowanego plastiku w niczym się nie różnią. Zasięg taki sam, a przepłacić trzeba.

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

Jeśli chodzi o zwykłe cb-radia dla przeciętnego kierowcy, nie opłaca się wydawać jakiś większych pieniążków, wszystkie działają podobnie. Chyba że ktoś się bawi w radiolokacje, licencje KF, wstęgi i inne cuda to oczywiście, ale takie osoby już raczej wiedzą w co warto inwestować :).

Pozdrawiam.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

okej to tak na chłopski rozum, co polecicie mi do osobówki drugi zestaw co do ciężarówki wywrotki

z anten podoba mi się: president missouri
i do tego skoro nie ma znaczenie czy president czy alan, to ten tańszy, ale nie wiem jaki model, chodzi o to żeby miał podstawowe funkcje jak harry ii i żeby mi nie szumiał i nie trzeszczał bez potrzeby.

A i czy do ciężarówki też nada się magnesówka? Raczej nie chciał bym wiercić kabiny a myślę że magnes da sobie radę. :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
A i czy do ciężarówki też nada się magnesówka? Raczej nie chciał bym wiercić kabiny a myślę że magnes da sobie radę. :wink:
Weź pod uwagę że ciężarówka jest wysoka i nie raz można o coś zahaczyć, raczej odradzam taki rodzaj anteny.

Pozdrawiam.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

ale antena jest giętka, zresztą do ciężarówki może być jaka bądź, ale raczej na magnesie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

To nic że antena jest giętka, tak jak wywnioskowałem z wcześniejszych wypowiedzi, ma ona być zamontowana na wywrotce, którą wjeżdża się w różne miejsca przecież, nie raz jakieś gałęzie będą ocierały o dach itp. antena na magnes będzie Ci się przesuwać. Raczej do osobówki może być jaka bądź, tam magnesówki są popularne, bo można szybko antenę schować aby np. nikt jej nie ukradł, jak i to w osobówce niechętnie wierci się dziury, nie zawsze przy sprzedaży to może się spodobać potencjalnemu klientowi, bo nie wszyscy używają tam cb, w ciężarówce takie radio to raczej normalna sprawa i dobrze zamocowana antena na pewno nie zaszkodzi :). Tak że ja zdecydowanie odradzam Ci antenę na magnes.

Pozdrawiam.


Cytuj:
ale antena jest giętka, zresztą do ciężarówki może być jaka bądź, ale raczej na magnesie.
A tak zastanowiłeś się nad sensem Twojej wypowiedzi? Jaka bądź? Na magnesie?
To O.K., wg Twojego twierdzenia do ciężarówki polecam Lemm Turbo 2001, President WA-27 no ewentualnie President Texas. Wszystkie powyżej 2m długości, polecam montaż na dachu. Zwłaszcza na magnesie.
Do ciężarówki polecam montowaną do karoserii, a do osobówki antenę montowaną na uchwycie rynienkowym/bagażnikowym.
Do ciężarówki, w zależności od miejsca montażu i wysokości kabiny coś z asortymentu SIRIO. Do osobówki President Texas albo Lemm Turbo 2001. Zwłaszcza ten ostatni będzie dobry, bo bat jest sztywny przez co nie ma "falowania" sygnału, co zdarza się przy miękkich batach i pogarsza to jakość korespondencji.
[EDIT]
A co do radia to jestem zdania, żeby kupić markowe. Fakt, faktem, że wydasz więcej, ale za to wiesz, co kupujesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Słyszałem że najlepsze są president,
To źle słyszałeś. Marketing robi swoje... Missouri a co gorsza jakieś odpowiedniki omijaj szerokim łukiem.

Antena na magnesie na samochodzie ciężarowym to parodia. Pomijam gdy ktoś jedzie w trasę i ma swój sprzęt na chwilę, ale na stałe, to znaczy na stałe a nie na jakichś magnesach.
Cytuj:
jak i to w osobówce niechętnie wierci się dziury, nie zawsze przy sprzedaży to może się spodobać potencjalnemu klientowi, bo nie wszyscy używają tam cb, w ciężarówce takie radio to raczej normalna sprawa
A ja wiercę w każdej swojej osobówce. Kiedyś we Fiacie, teraz w Skodzie mam a zaraz będzie w CC. To ma odpowiadać mi a nie jakiemuś klientowi którego i tak nie ma bo nie zamierzam teraz sprzedawać samochodu. Antena ma się dobrze trzymać i dobrze pracować. Jej miejsce jest na dachu zamontowana na stałe. (poza przypadkami "na chwilę" jak wyżej) Niezależnie krótsza czy dłuższa jest lepiej i ładniej jak jest na stałe i tylko tak proponuję ją zamontować. Zarówno w małym jak i dużym.

Sam w sobie Harry2 nie jest drogi, ale szumofon jak każde inne chińskie badziewie. (no prawie) Jeśli chcesz wiedzieć co to jest radio to kup coś w stylu Alan 18, 28. Może stary Herbert, ew Wilson.
Jak musisz kupić nowe radio to popatrz na Yosana 120, nie ma s-metra ale jakoś to działa i drogie nie jest.

Antene kup nową. Nie wiem jaki to samochód i z jaką wysoką kabiną więc Ci nie pomogę. Standardowo 1,5m będzie odpowiednie w stylu Alan 9PLUS oczywiście na stałe na dachu czy ew. jakiejś rynience.
Na osobówkę zresztą to samo... Chyba że chcesz jeszcze lepszą antenę do osobówki (pewnie nie)?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 16:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Popieram, dzisiaj zamontowałem antenke na stałe w osobowce i jest bez porownania ;) .
antenka ma 1,65m jest w dziurce po fm i jest zajebiscie. w nastepnych autach tylko i wyłacznie montaz bedzie w dziurce i to jest pewne. magnes jest bee, ew. jak ktoś cb uzywa raz podczas wyjazdu na wakacje i drugi raz wracajac z nich :D to wtedy magnes jest ok, ale jak ktoś czesciej uzytkuje CB to tylko montaz w "dziurce".

_________________
* B - Jest
* C - W trakcie.
* CE - Po zdaniu C.
* KW - Po zdobyciu CE
* Uprawnienia na wózki jezdne - Jest


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

Dziękuję za wypowiedzi!


Do samochodu chcę antenę typowo magnesową bo często przerzucam radio z osobówki na drugą osobówkę. Antena myślałem tak o 70-100cm max!. Podobają mi się anteny na wzór missouri. Nie chcę ściągać sygnału z 30 km, potrzebuję głównie do tego by nie płacić tylu mandatów :roll:

Radio nie wiem. Myślałem że radia typu president niosą za sobą jakość. A mówicie że to to samo? Więc wziął bym raczej coś Alan 109 lub 199 bo takie sprzedawca mi chyba proponował.

W allegro też widziałem: M-Tech LEGEND II, które wykonane jest na wzór harry ii, jak myślicie warto sobie nim zaprzątać głowę?


Do ciężarówki, fakt raczej trzeba stałą antenę wziąć. Pytanie jakiej długości i jakiej firmy. Samochód to Volvo FM12 wywrotka, normalna wysokość jak ciągnik siodłowy, tylko brak tej owiewki na naczepę.


proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 19:08
Posty: 18
Samochód: Renault Premium HD 385
Lokalizacja: Kutno

30 km to ty możesz na 2m w otwartym terenie.

Jeśli chcesz do tego 1m magnesówkę to wybrałbym Sirio AS 100 lub Omega-27.
Jeżeli tobie podobają się anteny typu Missouri to ładnie się bawisz XD.

Co do radia jaka cena taki produkt. Ja tam posiadam Alana 100/102 w dwóch autach. Wszyscy płaczą, że szumofony a wcale źle nie jest. Według mnie dobre, tanie radio do osobówki.

Antena do tego Volva to nie bawiłbym się w jakieś 1.5m. Wystarczy na dachu zamontować np. Lemm'a AT 900, dobra sprawdzona antena. Jak piszesz, że jest to wywrotka to chyba chodzisz na jakimś wahadle, także nie potrzeba nie wiadomo czego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Alan 100/102 też mam, aktualnie dwa u siebie. Ale poza tym że się kurzą nic z nimi nie robię, to może odpowiednie radio żeby podłączyć na pogaduchy jadąc na dwa auta a nie do użytku na 19.

A antena... nie rozumiem poco się ograniczać. Antena to coś co kupujesz raz na kilka lat, ma być dobra i niezawodna. Różnica ~30zł to nie pieniądze, weź sprawdzone produkty np. Alana. Zamontuj w dachu o ile to nie będzie za wysoko (na jakiej wys. jest dach od ziemi?) i miłej zabawy.
A radio to tam już rzecz drugorzędna. Zresztą zawsze można zmienić.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

No nie... w temacie CB jest tak że ile osób tyle opinii. Nie ma zgodnych ze sobą wypowiedzi.


Powiedzmy że chcę jakiegoś alana bo słyszałem że najgorsze nie są. Do tego jakąś antenkę maksymalnie 1m, tak żebym sobie oczu nie powybijał jak będę wkładał ją do bagażnika. Proszę o jakieś konkretne zestawy, zamawiam i zamykam temat :)

dzięki, pozdro

PS. Może Yosan JC-2204 + Sirio Omega lub sirio silver-90 (podobno radio lepsze niż dzisiejsze presidenty i alany) ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
jakąś antenkę maksymalnie 1m, tak żebym sobie oczu nie powybijał jak będę wkładał ją do bagażnika.Sirio Omega?
Miałem Omegę27. Fajny bat, ale możesz sobie oko wybić wsadzając ją do bagażnika. Bat jest bardzo sztywny. Współpracowała z Ubotem 520XL, byłem bardzo zadowolony. Teraz mam Sirio ML145 i także jestem zadowolony.
Myślałem nad Missouri, ale czy warto aż tyle płacić za takie badziewie? Trochę poczytałem i mało kto był zadowolony. To już lepiej Presidenta Floride wsadzić do osobówki. Przynajmniej małe i nawet fajnie zbiera. Trochę z takim małym czymś jeździłem i nie mogę powiedzieć złego słowa.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

No i kolejna wypowiedź odbiegająca od pozostałych, chyba zostaje mi wybór pierwszego lepszego z półki :/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 16:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Jak masz 600zł to polecam Uniden 68 + Sirio AS100(skoro chcesz metorwke). Bedziesz miał pozadne radio i krotka antene :) i jeszcze Ci na flaszke zostanie. Aalany, m techy i inne wyroby CBradio podobne daruj sobie :)

_________________
* B - Jest
* C - W trakcie.
* CE - Po zdaniu C.
* KW - Po zdobyciu CE
* Uprawnienia na wózki jezdne - Jest


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: