Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 wrz 2010, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
na jednym samochodzie, cały ten zestaw przełożysz do innego pojazdu.
Tak i wtedy ponownie podepnę miarkę i sprawdzę WFS, ewentualnie skoryguję.
Cytuj:
Wystarczy również zmienić miejsce zamocowania anteny na pojeździe i również zmiany będą
No właśnie, dlatego antenę stroi się do miejsca montażu!! A nie do radia!!!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 29 wrz 2010, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

ASC to tandetny bajer i się do niczego nie nadaje. Nikt mnie nie przekona że jest inaczej, sam się już przekonałem. Skanowanie? Mam w swoim radiu, jakoś nie korzystam :)

Antenę stroimy do miejsca montażu i to jest fakt, tego nie zmienimy :lol:

Kolega pytał czy gadam na #27. Sory że nie odpisałem, dawno nie zaglądałem tutaj. Tak, czasem bywam, ale niezbyt często. Moje imię Damian. Nikiem też sie przedstawiam jakby mnie ktoś nie kojarzył. Zapraszam na cb-mania.pl


Post Wysłano: 30 wrz 2010, 11:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Łapiemy się za słówka. Otóż w zasadzie najpierw stroimy antenę do radia w miejscu montażu i takie sformułowanie będzie prawidłowe i zrozumiałe.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 30 wrz 2010, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Nie stroimy anteny do radia. Jak to wytłumaczyć prosto: zmienisz radio na inne i co? Nic się nie zmienia, antena jest cały czas tak samo dostrojona. Zmienisz miejsce montażu i już reflektometr wskazuje różnicę.
Czy tak trudno to zrozumieć?

Antenę dostrajamy do miejsca montażu. Wszystko z temacie.


Post Wysłano: 30 wrz 2010, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
Nie stroimy anteny do radia. Jak to wytłumaczyć prosto: zmienisz radio na inne i co? Nic się nie zmienia, antena jest cały czas tak samo dostrojona. Zmienisz miejsce montażu i już reflektometr wskazuje różnicę.
Czy tak trudno to zrozumieć?

Antenę dostrajamy do miejsca montażu. Wszystko z temacie.
To tu się kolego zdziwisz, zostaw antenę w tym samym miejscu, zmień radio i sprawdź SWR.
Kolego różne doświadczenia z kolegami przeprowadzałem, aby w tej chwili przytaknąć tobie. Żeby inaczej dało się zrozumieć, bo na to samo prawie wyjdzie: w miejscu montażu stroimy antenę do radia, bo przy zmianie pojazdu zmienia się pojemność masy pojazdu, wówczas znów stroić trzeba, zmienisz antenę na danym pojeździe, też będziesz musiał stroić mimo że radia i przewodu antenowego nie zmieniasz...czy tak trudno zrozumieć?

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 30 wrz 2010, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
To tu się kolego zdziwisz, zostaw antenę w tym samym miejscu, zmień radio i sprawdź SWR.
I to samo Tobie napisałem.
Co wyjdzie? Nie zmieni się.
Dostraja się antenę. podpinasz analizator, dostrajasz antenę i po sprawie. radia przekładasz do woli. Ja to nie wiem... Co Ty p*****ysz, jak można stroić antenę do radia i do miejsca montażu?
Cytuj:
przy zmianie pojazdu zmienia się pojemność masy pojazdu, wówczas znów stroić trzeba
Trzeba, ponieważ to już jest inny pojazd, a więc całkiem inne miejsce montażu anteny (to że w obu autach był to środek dachu to nie ważne). I trzeba ją tam dostroić.
Cytuj:
zmienisz antenę na danym pojeździe, też będziesz musiał stroić mimo że radia i przewodu antenowego nie zmieniasz...
Tak, będę musiał, ponieważ antenę trzeba dostroić do miejsca montażu. To oczywiste.
Cytuj:
czy tak trudno zrozumieć?
Dla Ciebie chyba tak.


Post Wysłano: 30 wrz 2010, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Widzę kolego Mobil-Zasada, że Ty wiesz na ten temat za wiele jak na moją wiedzę teoretyczną i praktyczną, ustępuję tobie racji i Ty swoje rób, nie mniej wiedz o tym, że jest ktoś kto z twoimi teoriami się nie zgadza i proszę o weryfikację, bo nieco różni się z prawdą.
A co do określenia "[wycenzurowano]" w tym wątku, to owszem robię to, ale nie tu i nie z tymi użytkownikami, wolę rzeczywistość z wybranką mojego życia, choć wolałbym innego określenia użyć.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 03 paź 2010, 10:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

koledzy co poleciacie do ciężarówki, radio i antenę.

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 03 paź 2010, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
koledzy co poleciacie do ciężarówki, radio i antenę
To samo, co do osobówki. Wybór radia i anteny to kwestia bardzo idywidulana, uzależniona od Twoich potrzeb, wymagań i zasobów kasiory. Może sprecyzuj troszkę bardziej swoje pytanie, wtedy łatwiej będzie nam cokolwiek Ci doradzić.

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 03 paź 2010, 11:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Cytuj:
Cytuj:
koledzy co poleciacie do ciężarówki, radio i antenę
To samo, co do osobówki. Wybór radia i anteny to kwestia bardzo idywidulana, uzależniona od Twoich potrzeb, wymagań i zasobów kasiory. Może sprecyzuj troszkę bardziej swoje pytanie, wtedy łatwiej będzie nam cokolwiek Ci doradzić.

zestaw president, radyjko i antena, chodzi mi o sprzet z wyższej półki

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 03 paź 2010, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Radio:
1. Lafayette Ermes, Trucker
2. Yosan Turbo (jak Uniden)
Trzy bardzo dobre TRXy z przeznaczeniem typowo mobilnym w kwocie około 400 zł. Nie odbiegają jakościowo od przereklamowanego Presidenta, u którego płacimy już za dawne zasłużenie marki.

Antena:
Produkty firmy SIRIO i LEMM to wg mnie najlepsze z oferowanych na rynku w przystępnej cenie. Obie marki zajmują się tylko produkcją anten, więc w tej dziedzinie są profesjonalne. Czy składane samemu czy gotowce na pewno nie będziesz zawiedzony.

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 03 paź 2010, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68xl?

LEMMa nie polecam. Sirio jest ok, ale ostatnio się trochę opuściło. Główki DV się rozlatują...
Polecam anteny Alana i Sirtela. Niektóre propozycje Presidenta też się nadadzą.

Widać że mało Cię interesuje ten temat bo od niechcenia spytałeś co polecamy nie podając nawet ile kasy na to masz ani w jakim dokładnie samochodzie ma to być. Więc moja odpowiedź jak kolegi wyżej:
Cytuj:
To samo, co do osobówki.


Post Wysłano: 17 sty 2011, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Co lepsze orginalny Uniden 520XL czy niby jego podróbka M-Tech Legend II? czy może Yosan PRO-120? interesuje mnie któreś z tych radyjek chyba, że jest coś innego godnego uwagi w tej cenie, czyli ok. 250zł.

Z anten to myślę głównie nad najbardziej popularną Sirio ML-145.


Post Wysłano: 17 sty 2011, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Napiszą bzdurę na aukcji i się roznosi po internecie...
To nie jest żadna podróbka, kopia ani następca U 520!
To to samo co Harry2.

A Stabo wypuszcza na rynek Jahnnego2 i Harrego2, pod logiem Stabo i numeryczną nazwą modelu.

Nie wiem czy Yosany są robione w SMD czy nie, ale to ciekawe radio. Tylko nie ma s-metra...


Post Wysłano: 17 sty 2011, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

damii08 mam U520XL jak pisałem wyżej i Sirio ML145 podobno IIgen na magnesie. Jestem zadowolony z zestawu. Nie mówię o zasięgu bo to rzecz względna. Radyjko chodzi cały czas rozkręcone na squelchu poza pierdzielnikiem jakim jest Warszawa i zero szumów po trasie, odbiór jak i nadawanie czyste i wyraźne.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 17 sty 2011, 23:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Koledzy, ja po pół roku użytkowanie radia, dalej mam problemy z ustawieniem radia. Wszystko pyka, tylko denerwuje mnie jedna rzecz, a mianowicie ustawiam na oślep. Dokładnie nie wiem do czego służą te 2 pokrętła, wiem tylko, że do wygłuszania szumów i do czułości radia. Ale czy to nie to samo? Mówię tutaj o SQ i RF.
Czy jeśli zmniejszam SQ to zasięg mojego radia zmniejsza się i czy nadawanie też się zmniejsza? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładne ich działanie w szczególności Rf'u i przykłady jego załączania.
Zestaw na początek który kopiłem to Alan 109 i sirio 145 ml.


Post Wysłano: 18 sty 2011, 0:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

A ja kiedyś jako dziecko ~10 letnie (tak dawno to nie było...) mając w ciężarówce u ojca Alana 28 nie wiedziałem co jest co. Sam się bawiłem. Ojciec kiedyś regulował SQ i było ok. Jak ja się dorwałem do radia, bawiłem się co jest co to zauważyłem RF Gaina. Zauważyłem jego zalety i SQ praktycznie przestaliśmy używać, tylko RF Gain. A dlaczego? Bo po prostu jest większa kultura pracy radia, nie wycina Ci nagle wszystkiego, płynna regulacja.
Nie pytało się na forach o co chodzi, nie miało się w łapie instrukcji, ale się testowało i wybierało najlepsze rozwiązania. A teraz mając internet i instrukcje dalej ludzie nie wiedzą że:
SQ - blokada szumów
RF Gain - Regulacja czułości odbiornika

To niema nic wspólnego z nadajnikiem, oba pokrętła regulują odbiornik. Ustawiasz tak jak Ci wygodnie, nie napiszę Ci co masz jak zrobić bo mnie zaraz ktoś zlinczuje i powie że on to robi inaczej. Po prostu, każdy reguluje jak mu odpowiada, po to to jest aby tym kręcić.

Osobiście powiem, ze w AMie RF Gain to podstawowe pokrętło, SQ można się czasami wspomagać jak jest potrzeba. Np debila co usiadł na mikrofonie kilometr czy 2 od nas trzeba dobrze wytłumić RF Gainen i "zablokować" potem SQUELCHem aby był spokój.


Post Wysłano: 18 sty 2011, 13:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
A ja kiedyś jako dziecko ~10 letnie (tak dawno to nie było...) mając w ciężarówce u ojca Alana 28 nie wiedziałem co jest co. Sam się bawiłem. Ojciec kiedyś regulował SQ i było ok. Jak ja się dorwałem do radia, bawiłem się co jest co to zauważyłem RF Gaina. Zauważyłem jego zalety i SQ praktycznie przestaliśmy używać, tylko RF Gain. A dlaczego? Bo po prostu jest większa kultura pracy radia, nie wycina Ci nagle wszystkiego, płynna regulacja.
Nie pytało się na forach o co chodzi, nie miało się w łapie instrukcji, ale się testowało i wybierało najlepsze rozwiązania. A teraz mając internet i instrukcje dalej ludzie nie wiedzą że:
SQ - blokada szumów
RF Gain - Regulacja czułości odbiornika

To niema nic wspólnego z nadajnikiem, oba pokrętła regulują odbiornik. Ustawiasz tak jak Ci wygodnie, nie napiszę Ci co masz jak zrobić bo mnie zaraz ktoś zlinczuje i powie że on to robi inaczej. Po prostu, każdy reguluje jak mu odpowiada, po to to jest aby tym kręcić.

Osobiście powiem, ze w AMie RF Gain to podstawowe pokrętło, SQ można się czasami wspomagać jak jest potrzeba. Np debila co usiadł na mikrofonie kilometr czy 2 od nas trzeba dobrze wytłumić RF Gainen i "zablokować" potem SQUELCHem aby był spokój.


To jest twoja technika. Nie mówie, że źle robisz, bo ustawiasz tak jak Tobie pasuje najlepiej.

Ale ja osobiście oba pokrętła traktuję odwrotnie niż ty ;)

Ustawiam Squelch'a i wtedy ewentualnie wspomagam do RF Gainem ;)


Post Wysłano: 11 lut 2011, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2010, 14:48
Posty: 79
GG: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Koledzy co sądzicie o tym zestawie http://allegro.pl/radio-cb-alan-109-can ... 77065.html

_________________

PJ. B, B+E, C, C+E, D, D+E, KW



Post Wysłano: 11 lut 2011, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Radio to straszny szumofon. Odpuść sobie. Anteny Presidenta też bym nigdy nie kupił. Lepiej Sirio AS-100.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: