Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 gru 2010, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2010, 18:55
Posty: 47
GG: 0
Samochód: MB ATEGO 1523
Lokalizacja: Rawicz

Witam mam scanie 124l 400 i muszę zmienić na 6x2 wymóg nisko podwozia i nacisku na oś pędną i teraz dylemat jaką kupić bo interesuje mnie 4 silnik obojętny ale z którą osią bo są dwa rodzaje czyli z pchaną (Przed osią napędową) i ciągnioną czyli za osią napędową scania także ma latać z wanną proszę o porady i opinie która lepsza i lepiej się jeździ


Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 9:59 przez jeszkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiesz co to są znaki interpunkcyjne ?!!


Post Wysłano: 28 gru 2010, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

jedno co ci mogę powiedzieć to nie pchaj się w używane auto z hydraulicznie skrętną osia wleczoną, regeneracja siłownika, ogólnie naprawa tego urządzenia to ogromne pieniądze, a i są z nia problemy:(


Post Wysłano: 28 gru 2010, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 gru 2008, 20:27
Posty: 69
GG: 0
Lokalizacja: RLA

Z tego co zauważyłem na drodze, jeśli chodzi o konfigurację 6X2 to pod wanna jeżdżą z osią pchaną, jeszcze nigdy nie widziałem 6x2 z wleczoną pod wanną, zaś w konfiguracji 6x4 jest oś wleczona.

_________________
...


Post Wysłano: 29 gru 2010, 1:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
Z tego co zauważyłem na drodze, jeśli chodzi o konfigurację 6X2 to pod wanna jeżdżą z osią pchaną, jeszcze nigdy nie widziałem 6x2 z wleczoną pod wanną, zaś w konfiguracji 6x4 jest oś wleczona.
Chyba miałeś na myśli 6x2, ale na bliźniaku. Wtedy ta nienapędzana oś jest ciągniętą. Natomiast 6x2 z pojedynczym kołem może być pchane i ciągnięte. A w przypadku 6x4 sprawa jest prosta - obydwie osie są pędzone.


Post Wysłano: 29 gru 2010, 13:43

Wallmart, 6x2 z osią ciągniętą może być też napędzane, poczytaj o robson drive :)
viewtopic.php?f=5&t=2111&hilit=robson


Post Wysłano: 31 gru 2010, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
jedno co ci mogę powiedzieć to nie pchaj się w używane auto z hydraulicznie skrętną osia wleczoną, regeneracja siłownika, ogólnie naprawa tego urządzenia to ogromne pieniądze, a i są z nia problemy:(
A ta przy okazji. Słyszałem, że ten siłownik można jakoś zablokować. Czy wie ktoś jak to zrobić ?

Tak się właśnie składa, że ok. miesiąc temu przyszła do firmy Scania 6x2 właśnie z osią wleczoną, skrętną podnoszoną . Ale samochód jeździ głównie po budowach i chyba trzeba będzie mocno pomyśleć nad zablokowaniem siłownika, bo na budowie nie trudno o jego uszkodzenie itp.

Gdyby ktoś wiedział, to proszę o kontakt na PW, ew. w tym temacie. :wink:

Pozdrawiam.

_________________
Scania V8 Power


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: