Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 paź 2010, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 15:12
Posty: 10
GG: 7547182
Samochód: Volvo Fl6 18

Mam Volvo FL6 18 i mój problem polega na tym że nie wraca mi hamulec w przyczepie(zawory są po regeneracji w przyczepie,szybkie spuszczanie rączkom w przyczepie to zejdzie jak powtórzę hamowanie hamulec nie wraca do końca<przyczepa trochę hamuje> jak odetnę zawór do odpinania kłódki to hamulec zejdzie. Mam wrażanie że auto nie spuszcza powietrza do końca ponieważ gdy przycisnę palcem kłódkę to schodzi z niej powietrze To wychodzi na to ze jest to wina jakiegoś zaworu w aucie< powietrze w aucie 8,5 atm.> czy nie za duże mam ciśnienie w aucie ??? Na 1 zegarze mam 6atm. ,a na drugim 8 atm.czy ma być tak samo na obydwóch??? Proszę o odpowiedzi!!!!!


Post Wysłano: 21 paź 2010, 2:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2007, 18:56
Posty: 99
Lokalizacja: Szczytno

Witaj 6 atm i więcej nie pompuje? Powinno być na obydwóch tyle samo, a na pewno więcej niż 6. Niektóre zawory powyżej 6 atm zaczynają dopiero pracować. Przyczyna może być w zaworze sterowania ham. przyczepy. Po spuszczeniu hamulców w żółtym przewodzie nie ma prawa być powietrza. Jeśli w jednym układzie masz za mało powietrza to do wymiany jest regulator ciśnienia układu. Sprawdź ciśnienia w zbiornikach manometrem i wymień odpowiedni zawór. Niestety nie pamiętam który jest od którego układu. Są trzy takie, monwane na zasileniach zbiorników ze śrubką na 10 kluczyk.

_________________
Bo dory Bóg zrobił co mógł,a teraz trzeba fachowca!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: