Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 paź 2010, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2008, 20:31
Posty: 19
GG: 0

Witam!!! Mam mały problem z montażem anteny CB w dachu mojego nowego Ducato. Problem jest następujący antenę chcę zamieścić na stałe w dachu lecz nie wiem za bardzo jak zdjąć podsufitkę. Następny problem jest taki że chcę zamontować antenę LEMM AT 72 MAGNUM ona ma ponad 1.5 metra długości i przy dużych prędkościach będzie stawiać dość duży opór i zastanawiam się czy pod dach nie dać jakieś blachy tylko za bardzo nie wiem jak ją podłączyć do masy żeby antena jak najlepiej zbierała??? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi


Post Wysłano: 04 paź 2010, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Jam jeszcze nie kupiłeś tej anteny to nie kupuj. Chcesz coś podobnego długością i mocowaniem to zobacz Alan PC-6, PC-8. Jak już masz to ok.

Normalnie robisz dziurkę na samej górze w dachu, jak to na prawdę wysoki bus to możesz przy lewej krawędzi żeby było jako tako wygodnie ją czasem zdjąć.
Jak masz jakieś usztywnienie dachu w pobliżu to daj antenę obok tego wzmocnienia. Jak nie to można usztywnić. Ale nie znam Twojego auta, ni wiem na ile miękkie masz blachy. Może nie trzeba.

Jeśli tak to od spodu otworu zeszlifować trochę farby. Blachę wzmacniającą jeśli jest pomalowana to tak samo. One się "przytulą do siebie" i będzie ok. Ja w osobówce podłożyłem blachę wyciętą z obudowy komputera. W moim przypadku dość spory kawałek, ale wystarczy nawet wielkości płyty CD. No może trochę większy.

Druga sprawa to że znając Fiaty... będziesz miał mocne zakłócenia od silnika. Nie wiem jak to jest przy starszych autach, ale jak masz nówkę to nie liczyłbym na cuda. To auto się nie poddaje, zakłóca równo :| (zresztą większość jak nie każdy nowy fiat)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: