Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Co do tej kuchenki to muszę się zastanowić, bo naprawdę na jedzenie w trasie wydaje mnustwo pieniędzy a i tak czuje że syty nie jestem. Co do czajnika. Miałem taki na zapalniczkę, ale wode to gotował z pół godziny a po czasie popalił bezpieczniki od zapalniczek. Wiec go odstawiłem bo przez dwa dni przez to wydarzenie nie miałem GPS CB i łądowarek do tel.
Wieszak na ręczniki papierowe to bardzo dobry pomysł i dzięki kolego, że to pokazałeś bo do tej pory moje ręczniki walały się gdzies pod siedzeniem pasażera.
Taki termometr i zegar Renault master ma wbudowany w standardzie więc nie musze zaopatrzać się w ten sprzęt o kolejne kable.
I naprawdę polecam to
Obrazek
Transmiter FM. Rzecz jak dla mnie genialna. I już wiele osób jak im to pokazałem zakupiła ten sprzęt. Mój ma kartę 4 GB ale ponoć łyka i 8 GB. Zasada działania prosta.
- podłączamy transmiter do gniazdka zapalniczki
- ustalamy częstotliwość nadawania transmitera w falach FM
- ustawiamy taką samą częstotliwość w radiu
- słuchamy naszej muzyki a wszystko regulujemy pilotem
Co najwązniejsze nie ma kabli. A do tego użądzonka możemy podłączyć tlefon, odtwarzacz MP3, pendrive, i dodatkowo można nim ładować użądzenia przez kabel USB. Na allegro za ok 40 zł z przesyłką. Tyle samo kosztuje karta. Ja nie żałuję wydanej na to kasy i wiem, że pare osób zobaczy to użądzenie ode mnie pod choinką.

Polecam.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Panowie mam pytanie, jak sprawdzają się te kubki termiczne co są pod 12V :?:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:
Panowie mam pytanie, jak sprawdzają się te kubki termiczne co są pod 12V :?:
Sprawdzają się pod warunkiem,że wnętrze takiego kubka jest metalowe,a nie plastikowe-gdyż takowe szybko "zachodzi" i ma po jakimś czasie specyficzny zapach i niezbyt estetyczny wygląd mimo mycia....Oczywiście napój będzie ciepły,ale nie wrzątek.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2008, 9:18
Posty: 76
GG: 1125142
Samochód: klekot
Lokalizacja: łódzkie

Nawigacja z dobra mapa.. mowie zupelnie powaznie.
Jesli ktos zdaje sobie sprawe z tego ze czas to pieniadz i potrafi madrze korzystac z tego urzadzenia to juz zawsze bedzie zadowolony.
Polecam szczególnie na wysoce dzikie tereny typu np. Rumunia, gdzie nie warto ryzykowac zdrowia na pytanie o droge w srodku nocy.

_________________
Aktualizacje do nawigacji
Polskie menu do fabrycznych nawigacji.
Diagnostyka VAG [VW, Audi, Skoda, Seat] & Opel.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Sprawdzają się pod warunkiem,że wnętrze takiego kubka jest metalowe,a nie plastikowe-gdyż takowe szybko "zachodzi" i ma po jakimś czasie specyficzny zapach i niezbyt estetyczny wygląd mimo mycia....Oczywiście napój będzie ciepły,ale nie wrzątek.
Dzięki :) w takim razie zamawiam :)

Co do nawigacji to fakt, genialna sprawa, chociaż ostatnio, chciałem być mądrzejszy od niej i skróciłem sobie drogę wklepując miejscowości po drodze... Później się wwaliłem w takie góry i serpentyny że szok. Dobrze że busem leciałem bo ciężarówką nie wiem co bym zrobił... Ostatni raz sobie drogę skróciłem...
Noi szacunek dla kierowców którzy kiedyś nie mieli takich warunków pracy jak my dzisiaj... Ciężko mi sobie wyobrazić pracę kierowcy międzynarodowego jakieś 20 i więcej lat temu...

Jeszcze mam takie pytanie. Można łączyć rozgałęźniki do zapalniczki :?: Bo mam jeden na wyposażeniu samochodu i ma 2 gniazda, pod które zwykle podłączone jest CB i Nawigacja, mam też swój rozgałęźnik i chciałbym go podłączyć pod jedno gniazdo dzięki czemu miałbym w sumie 3. Tylko nie wiem czy to jest do końca bezpieczne :?:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Prąd cię nie porazi, ale przed tą operacją zorientuj się gdzie są bezpieczniki i sprawsż wartośc i obciążenie tego pod który jest podpięte gniazdo, no i co ty tam chcesz zawiesic.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Dwa gniazda zajmują mi CB i Nawigacja, do tego chciałbym dołożyć lodówkę i nie wiem, ale w późniejszym czasie coś pewnie by się jeszcze znalazło.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

Grzesiu a kup może sobie taki poczwórny nie będziesz musiał kombinować z kablami zawsze to troche mniej bałaganu. o coś takiego np: http://www.moto-mix.pl/produkt/rozgalez ... rpoint.htm

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Myślałem o tym, ale narazie nie chcę za dużo kasy inwestować, po jednej trasie jeszcze ciężko powiedzieć czy chcę być w tym zawodzie przez najbliższe lata.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Myślałem o tym, ale narazie nie chcę za dużo kasy inwestować, po jednej trasie jeszcze ciężko powiedzieć czy chcę być w tym zawodzie przez najbliższe lata.
Moze ci ten rozdzielacz nie przyrosnie do gniazda zapalniczki i bedziesz mogl go wyjac po odejsciu z pracy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Ale w osobówce nie potrzebuję 4 gniazdowego rozdzielacza ;) A na 2 gniazda mam :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

zlicz moc urządzeń które chcesz podpiąc i sprawdz czy ci bezpiecznik wytrzyma, jak nie to musisz założyc drugie gniazdo bezpośrednio ze skrzynki


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Albo zainwestuj 20 zł w przydrożnym serwisie CB i podłączą ci cb na stałe i zwolni ci się jedno gniazdo w rozgałęźniku.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Albo zainwestuj 20 zł w przydrożnym serwisie CB i podłączą ci cb na stałe i zwolni ci się jedno gniazdo w rozgałęźniku.
Cytuj:
Myślałem o tym, ale narazie nie chcę za dużo kasy inwestować, po jednej trasie jeszcze ciężko powiedzieć czy chcę być w tym zawodzie przez najbliższe lata.
Po co ma inwestować TAKI majątek, jak nie wie czy będzie kierownikiem...
20 zł to:
*) ~ 6 piwa
*) ~ 2/3 słoiki z fasolką
*) ~ 2 opakowania kondomów
*) ~ 2 paczki fajek

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Albo zainwestuj 20 zł w przydrożnym serwisie CB i podłączą ci cb na stałe i zwolni ci się jedno gniazdo w rozgałęźniku.
Nie mam stałego auta :(
Cytuj:
Po co ma inwestować TAKI majątek, jak nie wie czy będzie kierownikiem...
20 zł to:
20zł tu 20 tam i się robi 200.
Ale znalazłem u siebie w mieście tańszy rozgałęźnik 4 wejściowy (15 zeta) więc już zakupiony :P


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2007, 15:32
Posty: 129
GG: 8833137
Samochód: eRka
Lokalizacja: Wielgomłyny ERA

Cytuj:
Cytuj:
Ciężko mi sobie wyobrazić pracę kierowcy międzynarodowego jakieś 20 i więcej lat temu...
Mój ojciec do tej pory jeździ bez navi po EU i sobie radzi;) Raz byliśmy we Włoszech w Loreto. Mieliśmy tam ładować jakieś grzejniki na Rosję tylko nie wiadomo gdzie zakład. Pytamy gościa na bramkach na autostradzie o strefę przemysłową - on nic mimo że jak się później okazało siedział 3 km od tej strefy;/ No to nic jedziemy w ciemno, jakieś magazyny to uderzamy tam. Tata stanął na kawałku pobocza, akurat się miejsce znalazło, i poszedł zapytać o zakład. Wraca i mówi, że to ten za płotem, obok którego stanęliśmy :D Jak widać koniec języka za przewodnika i jazda :D

Żeby nie offtopować półka w samochodzie to podstawa. Ojciec długo długo nie miał, ale nie chciał też wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy. To co zrobił? Kawałek tektury, obrysował w kabinie mniej więcej kształt, potem na sklejke, 3 min. cięcia, deseczki po bokach, ładne obszycie i półka jak ta lala :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Tata stanął na kawałku pobocza, akurat się miejsce znalazło, i poszedł zapytać o zakład. Wraca i mówi, że to ten za płotem, obok którego stanęliśmy :D Jak widać koniec języka za przewodnika i jazda :D
Ja tu widzę sporą dozę przypadku przyprawioną dawką szczęścia, choć mówi się, że nic się nie dzieje przypadkowo. We Włoszech koniec języka owszem ale tylko włoskiego ma szansę się przydać bo inaczej ciężko cokolwiek się dowiedzieć vide opisy moich tras. Nawet jak Ci na kartce rozpiszą to ciężko trafić - chyba, że ja z kolei nie mam szczęścia i trafiam na samych gamoni lub sam nim jestem...

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
We Włoszech koniec języka owszem ale tylko włoskiego ma szansę się przydać bo inaczej ciężko cokolwiek się dowiedzieć vide opisy moich tras. Nawet jak Ci na kartce rozpiszą to ciężko trafić - chyba, że ja z kolei nie mam szczęścia i trafiam na samych gamoni lub sam nim jestem...
Chyba nie masz szczęścia :) Albo jeździsz w inne regionu.
Mi na południu Włoch jakoś udaje się znajdywać ludzi znających Angielski :) Fakt że tylko raz pytałem o dojazd do firmy (a i tak trochę źle mi powiedział, firma miała być po prawej stronie, a była po lewej w takiej uliczce że nie było jej widać z trasy, ale grunt że wyprowadził mnie z miasta do którego niepotrzebnie wjechałem). A na bazach zawsze po angielsku się dogaduję :)

P.S Zakupiłem już transmiter FM, więc nareszcie będę miał swoją muzykę :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2010, 23:13
Posty: 65
GG: 0
Samochód: MIETEK MPIII 18.440
Lokalizacja: Bielsko Biała

Z nietypowych gadżetów to ja wożę chusteczki dla niemowlaków do wycierania pupy.
Szybko i skutecznie można wyczyścić ręce,a nawet przemyć twarz.
Duże opakowanie np.w tesco ok.5-7zł.a wystarcza na długo.
Jestem palaczem,więc wożę zwykłą popielniczkę,którą łatwiej się opróżnia i czyści(wiem,że niektórzy używają w tym celu puszek np.po piwie).
Żonie zakosiłem lusterko kosmetyczne,dzięki czemu mogę obejrzeć swoją gębę,a nawet się ogolić w aucie(maszynką elektryczną).
Jeżdżę w poj.obsadzie więc drugie łóżko sluży mi jako graciarka,min. na stolik turystyczny i krzesło,bo jak jest ładna pogoda to lepiej się je na świeżym powietrzu. Dodatkowo w sezonie letnim wożę grill jednorazowy i oczywiście węgiel drzewny.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2010, 20:50
Posty: 3
GG: 0
Samochód: VOLVO

prosze bardzo zobaczcie jak sobie urzadzilem kabine z laptopem i gpsem podlaczonego pod laptopa :)

http://www.youtube.com/watch?v=MDrmQRC7HVI


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: