Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 cze 2010, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2010, 21:22
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Vovo FH13

Witam jak wyżej tzn. chodzi mi o to czy bez problemu w Polsce można tym autem jeździć i ciągać naczepy.
Zastanawiam się nad zakupem tego auta i nie wiem czy w związku z tym nie będe miał problemów z rejestracją go.
Posiadam naczepę typu "wanna" więc z nią w gabarytowych polskich normach się zmieszczę ale nie wiem jak z innymi naczepami?
Może ktoś pomóc???


Post Wysłano: 13 cze 2010, 1:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Proste, dopóki auto nie przekroczy wraz z naczepą 16.5 metra to możesz spokojnie nim jeździć i nikt nie zrobi Ci problemów przy rejestracji z powodu dość nietypowej konfiguracji (przypomnę, że w Europie rejestruje się podobnej długości Scanie Longline w wersji Torpedo). Na pewno nie zmieścisz się w granicach określonych przez prawo podczepiając do takiego Volva naczepy standardowej 13.6m, ale wszelkiego rodzaju wywrotki, cysterny czy silosy, które zazwyczaj są krótsze od chłodni czy firanek możesz bez problemu ciągać.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 13 cze 2010, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Można też uzyskać stałe zezwolenie jak na gabaryta. O szczegółach nic nie powiem, ale powinno to być możliwe.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 13 cze 2010, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Kiedyś się tym zainteresowałem i sprawdziłem. Podpinając do takiego auta zwykłą naczepę nie uzyskasz stałego zezwolenia na ponadnormatywny pojazd. Co oznacza że po podpięciu takiej naczepy musiał byś występować za każdym razem o zezwolenie na przejazd, co wiąże się ze straconym czasem i dużym wydatkiem pieniędzy.


Post Wysłano: 14 cze 2010, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Cytuj:
Zastanawiam się nad zakupem tego auta i nie wiem czy w związku z tym nie będe miał problemów z rejestracją go.
Jeśli takie Volvo nie było jeszcze rejestrowane w Europie to jeszcze musisz pamiętać o oświetleniu. Trzeba zmodyfikować do Europejskich wymogów tyle oświetlenie, bo inaczej nie przejdzie przeglądu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: