Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Antena w FH
Post Wysłano: 19 maja 2010, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

W firmie jest kilka chińczyków i w każdym bardzo krótki zasięg. Kiedy jade w jedną stronę z kolegą to po 2,5 km słabo się słyszymy, anteny są raczej oryginalne bo wszystkie auta maja takie same, nie wiem jakie to ale jakieś krótkawe, radia P. Harry II. To normalne na oryginalnie montowanych antenach w chinolu?


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 20 maja 2010, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

W Volvie są kikuty chyba najmniejsze jakie mogą być.
W MANach i Mercedesach podobne świństwo montują.
W DAFach antena sama w sobie jest ok ale zamontowana tak że szkoda gadać.
Nie wiem co jest w Scaniach.

Oczywiście takie kikuty jak widać się nie nadają. Niestety ciężko jest zamontować długą antenę na dachu a jest to wręcz niemożliwe bo na pierwszym wiadukcie ją zgubimy.

Moja rada to dać na rynienkę antenę 1.5 metra, a jak rynienka nie jest bardzo wysoko to 2m antenę. I tak będzie wystawać ponad naczepę raptem 0,5metra, niech się obija...
Można też próbować z lusterkiem albo samemu wymyślić mocowanie.

Ale trudno mi powiedzieć czy dużo to się poprawi, ponieważ mam doświadczenie również z antenę na rynience o długości 1.5 metra, która nie mogła być uszkodzona, SWR był dobry... Nie wiem, może nie była w rezonansie że tak kiepsko pracowała, bo bardzo podobnie do tej na którą się skarżysz. Chciałem na próbę zamocować 2 metry antenę, niestety ojciec zmienił robotę. Myślę że warto spróbować, ale nie rozdrabniać się w małe anteny na dachu bo nie ma tam na nie miejsca (chyba że niziutka kabina), tylko kupić raz a dobrze i zamontować na lusterku/rynience.


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 21 maja 2010, 1:40

Jest jedno pytanie.
W pewnym okresie czasu Volvo samo z siebie zamieniło miejscami anteny. W dawnych wersjach antena CB była po prawej stronie a od radioodbiornika po lewej.
Dostałem nowego chińczyka, podpiąłem, jak w "starym" antenę i ani słychu, ani dychu tak, jak na CymBał-Radiu jak i na radioodbiorniku zero stacji radiowych. Okazało się, że na lewym uchwycie powinna być antena CB a na prawym antena od radia.
Może Kolega ma ten sam problem?


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 21 maja 2010, 7:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Ja bym się pokusił o zamontowanie antenki storm 27 na tyle kabiny i dostrojenie jej odpowiedniej długości przewodem (mile widziany RF7 może H155) wtedy ta antenka mogła by być schowana jakoś w spojlerze / za spojlerem lecz niestety znowu mocowanie takiego ustrojstwa samemu trzeba wymyślić.


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 21 maja 2010, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Od kiedy stroji się antenę za pomocą przewodu :?:
Co innego tym lepszy przewód tym lepszy sygnał bez zakłóceń dochodzi z anteny do radia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 21 maja 2010, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

A my montujemy antenę na bazie czy na samochodzie?
A od kiedy stroimy antenę długością kabla?
Takie same brednie jak Twoje porównanie T3-27 do 1,5m anten czy dłuższych.

Co do stron lewa-prawa, to jeśli są już instalacje Volvo to kwestia podpięcia przewodu, ewentualnie sprawdzenia WFS. Inna jest wtyczka do CB Radia, inna do radioodbiornika. No chyba że nie wiedziałeś gdzie którą antenę wkręcić w główkę, dziwne - powinny być inne.


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 21 maja 2010, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Cytuj:
A my montujemy antenę na bazie czy na samochodzie?
A od kiedy stroimy antenę długością kabla?
Takie same brednie jak Twoje porównanie T3-27 do 1,5m anten czy dłuższych.

Co do stron lewa-prawa, to jeśli są już instalacje Volvo to kwestia podpięcia przewodu, ewentualnie sprawdzenia WFS. Inna jest wtyczka do CB Radia, inna do radioodbiornika. No chyba że nie wiedziałeś gdzie którą antenę wkręcić w główkę, dziwne - powinny być inne.
Zacznijmy od tego ,że jak byś wiedział to w latach 90 robiono i montowano anteny helikalne na tyłach kabin i stroiło się je kablem ... Tak samo dzisiejsze anteny storm 27 stroimy kablem ze względu na brak stroika i będziesz miał nawet to napisane w instrukcji ,że stroisz długością kabla ...

Jeżeli chodzi o moje porównanie T3 do 1,5m anteny to miałem rację tyle ,że T3 jest mniej sprawna nadawczo .


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 21 maja 2010, 22:48

Cytuj:
A my montujemy antenę na bazie czy na samochodzie?
A od kiedy stroimy antenę długością kabla?
Takie same brednie jak Twoje porównanie T3-27 do 1,5m anten czy dłuższych.

Co do stron lewa-prawa, to jeśli są już instalacje Volvo to kwestia podpięcia przewodu, ewentualnie sprawdzenia WFS. Inna jest wtyczka do CB Radia, inna do radioodbiornika. No chyba że nie wiedziałeś gdzie którą antenę wkręcić w główkę, dziwne - powinny być inne.
Kolego, kable, o których mówię były już w odpowiednich miejscach/gniazdach ale trzeba było zamienić anteny (baty) miejscami. Tak się akurat składa, że podstawy pod anteny w dachu są identyczne dla CB jak i dla normalnego radia - mówię tu o przypadku VOLVO. W dodatku już firmowo w miejscu, w którym powinna być antena CB była zamontowana antena od radioodbiornika.


Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 11:21 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 22 maja 2010, 11:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Jest jedno pytanie.
W pewnym okresie czasu Volvo samo z siebie zamieniło miejscami anteny. W dawnych wersjach antena CB była po prawej stronie a od radioodbiornika po lewej.
Dostałem nowego chińczyka, podpiąłem, jak w "starym" antenę i ani słychu, ani dychu tak, jak na CymBał-Radiu jak i na radioodbiorniku zero stacji radiowych. Okazało się, że na lewym uchwycie powinna być antena CB a na prawym antena od radia.
Może Kolega ma ten sam problem?
Nie wiem, nie wiem, może... Problem w firmie jest taki, że prawie każdy wyjazd to inny samochód(ostatnio doszliśmy do wniosku, że chyba radia nie są zestrojone bo w kilku autach byłby ten sam problem? Jest jedno auto na takim samym zestawie radio+antena i ma zasięg 20km). Będzie trzeba sprawdzic w jakim stanie są "baty" i czy radia wogóle zestrojone...


Tytuł: Re: Antena w FH
Post Wysłano: 23 maja 2010, 20:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Rozumiem że miałeś na myśli dostrojenie anteny? W radiu masz multistandard i tam nie masz co stroić. Głupie pytanie: Oczywiście ustawione na PL?

Może raz kogoś usłyszał z 20km, nie licz na to że zawsze tak będzie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: