Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam :)

Postanowiłem założyć ten temat w tym dziale, ponieważ chyba tu (tak mi się wydaje ) będzie pasował ;) .

Postaram się w tym temacie pokazać jak powinna być skonfigurowana karta sieciowa oraz nasz laptop.
Wszystko pokażę na zrzutach ekranowych bazując na Windows Vista oraz Windows 7. Sorry, że nie nie pokażę tego na Windowsie XP lecz już na nim nie pracuję, i mogę pokazać tylko to co mam u siebie zainstalowane.
Dlaczego postanowiłem założyć ten temat ???

Dlatego, ponieważ wiem, że wiele osób ma z tym problemy. Nie wiedzą co się dzieje, twierdząc, że w domu internet bezprzewodowy "chodził" a w trasie nie można go złapać :(
Bardzo często, spędzając weekendy w trasie ( gdzieś tam w Europie ) spotykam się z kierowcami i wiem, że mają z tym problemy. Otrzymuję również zapytania na GG, dlaczego się tak dzieje, że w domku jest a tam dalllekooo nie ma :(.
Czasami kilka dobrych rad oraz wytłumaczenie problemu - sprawę wyjaśnia.

Proszę jednak nie liczyć na to, że będę w stanie na każde pytanie "z marszu" udzielić odpowiedzi, oraz pomogę na odległość. Problemem może być wiele rożnych czynników.
Chcę pokazać jak powinno być w Laptopie wszystko ustawione poprawnie.
Jeżeli ktoś czuje się na silach zapraszam do udzielania odpowiedzi, tak aby pozostałym nie namieszać. Już dzisiaj wieczorem wrzucę opisy oraz pierwsze zdjęcia. Muszę je tylko lekko obrobić graficznie, ponieważ część materiałów już mam przygotowanych.
Potem sukcesywnie, będę odpowiadał i wrzucał kolejne materiały, w miarę czasu ( będąc w domu ).

Pozdrawiam ;)

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Lekki odkop, ale nie szkodzi.

Mam pytanie do osób, które łączyły się z internetem za granicą. Używacie jakiś zewnętrznych kart, albo anten wspomagających zasięg, czy może po prostu za pomocą wbudowanych kart wifi? Mam lapa HP550. Ma wbudowaną kartę WiFi. Przez wakacje byłem w wielu miejscach, gdzie teoretycznie wifi powinno być. No ale nic nie wyszukiwało. Podpatrzyłem, że kilku kierowców miało internet - może coś w deseń i-plusa tylko na dany kraj - nie wiem. W każdym bądź razie, internet wyłapałem tylko 2 razy - i to jeszcze zabezpieczony.

Dlatego jestem ciekaw - czy wbudowane karty wifi mają tak lichy zasięg, że nie wyłapują sieci, czy może miałem takiego pecha przez 2 miesiące ;)?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Jest kilka modeli kart o prekościach b,g,n.
Duzo zalezy tez od laptopa, dam przykład, mój sąmsiad ma wi-fi w domu i jest w odelgłości jakies 40-50 metrów - mój laptop widzi ta siec, baa nawet moge sie z nim połaczyc, bo sprawdzałem, wszystko ładnie hula, ale 2 laptopy które mam w domu nie widza tej sieci. Oznacza to ze karty wi-fi sa słabsze. Widzialem osobiscie, jak kierowca odpinał "konia" i podjezdzał blizej mcdonalda zeby miec wi-fi. Słyszałem ze mozna dokupic antene zewnatrzna wraz z karta wi-fi.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: