Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: CB w busie
Post Wysłano: 09 sty 2010, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Witam!
Przymierzam się do kupna CB oraz anteny do busa. Wybór radia padł na Presidenta Harry II, teraz tylko problem wyboru anteny waham się pomiędzy Presidentem Maryland a Oregon. Którą antenę byście polecili? Parametry raczej te same ale zawsze jakieś ukryte kruczki się znajdą.
Czekam na waszą opinię oraz porady. Pozdrawiam!


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 09 sty 2010, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Jeżeli chodzi o antenkę to president Maryland zdecydowanie tutaj wygrywa ze względu na większą możliwość strojenia(szerzej chodzi czyli swr będzie mniejszy przy kiepskiej masie ) ale ja jeszcze zastanowił bym się nad wałkowanym ostatnio przeze mnie Sirio T3-27 . Antenka helikalna x2 mniejsza a osiągami nie ustępuje tym batom po 1,5 -1,7m :).


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 10 sty 2010, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Oba te Presidenty są dość długie, możesz/możecie polecić coś krótszego z 15 - 20 cm?


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 10 sty 2010, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Chodzi o antenę 15-20 cm krótszą czy może o taką antenkę mini w stylu "jak mnie widzisz tak mnie słyszysz" ?


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 11 sty 2010, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Krótszą o 15 - 20 od Marylanda :wink: Może Alan-9 plus bo chyba jest coś krótszy :roll:


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 11 sty 2010, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Tutaj może być już ciężko bo jeżeli antena ma mieć 120cm to mogę jedynie polecić helikala sirio T3-27 też mocowanego główką i długości 93 cm jak dobrze pamiętam ;). A taka antenka nie powinna odbiegać możliwościami od marylanda .


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 22 sty 2010, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2010, 22:04
Posty: 9
GG: 4411912
Samochód: sprinter,iveco
Lokalizacja: Lipnica Murowana

Cytuj:
Jeżeli chodzi o antenkę to president Maryland zdecydowanie tutaj wygrywa ze względu na większą możliwość strojenia(szerzej chodzi czyli swr będzie mniejszy przy kiepskiej masie ).


O co chodzi z ta masą Ja mam antenę Hustler i zawsze podkładam folie zeby dach nie rysował i radio nie za dobrze odbiera i gubi sygnał czy to może być spowodowane ze podkładam folie pod magnes?

_________________
Mercedes-Benz Sprinter 412
Iveco Daily 50c11


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 23 sty 2010, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Masz sam goły magnes i dopiero pod niego podkładasz tą folię ? Bo przy zakupie powinieneś dostać z takim specjalnym klejem taką folie podobną do kuchennej i to przykleić pod ten magnes i wtedy można zakleić taśmą izolacyjną lub dać specjalną gumkę żeby nie rysować dachu . Ta folia dokładniej spełnia rolę kondesatora dla anteny a karoserii auta przez co można ją zestroić i przy okazji antena nie robi zwarcia . Ja bym tutaj jeszcze podejrzewał rozklejenie się wewnętrznej wkładki anteny co mogło być powodem dostania się wody przez co powstaje taki efekt ale raczej byś już miał spalone radio . Tak na odległość dość ciężko mi pomóc .


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 23 sty 2010, 14:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2010, 22:04
Posty: 9
GG: 4411912
Samochód: sprinter,iveco
Lokalizacja: Lipnica Murowana

Cytuj:
Masz sam goły magnes i dopiero pod niego podkładasz tą folię ? Bo przy zakupie powinieneś dostać z takim specjalnym klejem taką folie podobną do kuchennej i to przykleić pod ten magnes i wtedy można zakleić taśmą izolacyjną lub dać specjalną gumkę żeby nie rysować dachu . Ta folia dokładniej spełnia rolę kondesatora dla anteny a karoserii auta przez co można ją zestroić i przy okazji antena nie robi zwarcia . Ja bym tutaj jeszcze podejrzewał rozklejenie się wewnętrznej wkładki anteny co mogło być powodem dostania się wody przez co powstaje taki efekt ale raczej byś już miał spalone radio . Tak na odległość dość ciężko mi pomóc .


Goły magnes mam i pod to przyklejam folie.... Antena była kupiona używana i nie miała żadnej podkładki. Ale dzieki na pomoc

_________________
Mercedes-Benz Sprinter 412
Iveco Daily 50c11


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 23 sty 2010, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

To musisz jechać do pierwszego lepszego serwisu CB i kupić taką naklejaną folie


Tytuł: Re: CB w busie
Post Wysłano: 07 lut 2010, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 18:45
Posty: 49
Lokalizacja: Nałęczów

Cytuj:
Tutaj może być już ciężko bo jeżeli antena ma mieć 120cm to mogę jedynie polecić helikala sirio T3-27 też mocowanego główką i długości 93 cm jak dobrze pamiętam ;). A taka antenka nie powinna odbiegać możliwościami od marylanda .
T3-27 ma 62 cm, i rzeczywiście ładnie pracuje jak na swoją długość.
Jeździłem z nią rok i mogę ją odbiorczo porównać do anten dolnocewkowych o długości 120 cm, ale nadawczo jest słabo.
Zamiast Alana 9+ może Sirio Super Carbonium (140cm), bo jednak Sirio to jest Sirio, najlepsza marka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: