Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 wrz 2009, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Pytałem już w innym temacie, ale może wpadnie to w oko jakiemuś guru, który będzie w stanie dać jasną odpowiedź.

Cb-radio łapie zakłócenia podczas pracy silnika. Samochód stoi na postoju z włączonym silnikiem, to słychać w nim pracę silnika (podczas, gdy ktoś w eterze nadaje). Podczas jazdy również burczy, ale tylko wtedy, gdy wciskam gaz. Gaz puszczam i przestaje burczeć. Dodatkowo, gdy ktoś nadający jest blisko i ma dobrze ustawione radio, to nie burczy nic. Mnie w eterze wszyscy słyszą pięknie, wręcz cudownie, więc oto, co poczyniłem w celu naprawienia tej usterki: oddzielny obwód prosto z akumulatora, filtr przeciw zakłóceniowy, zmiana radia z Alan 109 na Johnny 2, następnie na Unideny 520 i obecnie 510xl. Auto ma fabrycznie zamontowaną antenę przykręcaną do dachu, więc podłączyłem drugą antenę, 1,5m na magnesie, wszystko zestroiłem niemal idealnie. Wczoraj pewien elektryk poradził mi kupić kondensator 10000micro, 25V i wpiąć w obwód wg jego instrukcji. Wszystkie te zabiegi spełzły na niczym :|

Zastanawiam się nad jednym, bo elektryk mówi, że ten kondensator (on ma nóżki z oznaczeniami '+' i '-') mam wpiąć/wcisnąć w obwód plusem w czerwony kabelek, minus w czarny, jak najbliżej radia. Czy ten kondensator nie powinien być wpięty tylko w czerwony kabelek plusem do zasilania a minusem do odbiornika? A jak już będę zakładać ten kondensator, to nie będzie przeszkadzać, że zaraz obok jest wpięty filtr? Jak to wszystko rozlokować, żeby niczego nie popalić?

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 22 wrz 2009, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Podczas jazdy również burczy...
może z głodu?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 wrz 2009, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Ani kondensator ani żaden filtr nic tu nie pomoże - zakłócenia wchodzą przez antenę.

Co do ich pochodzenia to już Ci odpowiedziałem - elektronika/elektryka odpowiedzialna za pracę wtryskiwaczy.

Rozwiązanie tego problemu nie będzie proste. Najlepiej byłoby zlikwidować przyczynę zakłóceń, ale do tego trzeba precyzyjnie ją określić - bez odpowiedniej aparatury to będzie raczej niemożliwe. Można też próbować z ekranowaniem, ale tutaj również trzeba wiedzieć co za badziew sieje.
Cytuj:
Dodatkowo, gdy ktoś nadający jest blisko i ma dobrze ustawione radio, to nie burczy nic
Bo jego sygnał jest na tyle silny, że "zagłusza" zakłócenia.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 28 paź 2009, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Niestety w nowych Iveco Daily to jest standard. Spróbój na starym Herbercie jak będzie. Urok nowych samochodów :/ W nowych MAN-ach TGX nie radzi sobie nawet Johnson II ASC.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: