Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lip 2009, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 20:12
Posty: 30
GG: 0
Samochód: Actros MPII 8X8
Lokalizacja: Trójmiasto

Witam. Od trzech tygodni jeżdżę Actrosem 4141. Mam problem z głośnikami .Dokładnie to gra tylko jeden w prawych drzwiach. Sprawdzałem wyjście w radiu ,jest sygnał - lewy górny na krótko też gra. Radio MB Sound 10 podłączone do fabrycznej kostki - wyjścia w kostce na cztery wewnętrzne kable (piny 3,4,5,6).Ciekawi mnie jeszcze fakt ,że brakuje głośnika prawego/górnego i nie mogę znalezć do niego wiązki. Pozostałe są, łącznie z centralnym -wysokotonowym. Zastanawiam się jak jest rozdzielony sygnał na 4/5 głośników skoro są tylko dwa wyjścia z radia. Może tu jest problem? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdr.Jarek.

_________________
Gdynia-miasto z morza i marzeń.


Post Wysłano: 28 lip 2009, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

może jest to podobnie rozwiązane jak w Volvo serii F gdzie miałeś 3 głośniki nad głową i głośnik środkowy robił jako prawy, a głośniki zewnętrzne czyt. lewy i prawy grały jako lewy. Dzięki takiemu ustawieniu w kabinie było idealne stereo :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 01 sie 2009, 9:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2007, 21:54
Posty: 27
GG: 7354539
Lokalizacja: Szczecin

Głośniki powinny grać tylko 3: para w drzwiach i głośnik centralny na środku kabiny. Górny głośnik z lewej strony wykorzystywany jest do cb radia (dwa piny w kostce CB zarezerwowane są do tego głośnika). Jeśli chodzi i prawy górny głośnik to nie znam jego zastosowania.
Sprawdź ustawienie BALANCE w radiu, jeśli jest ok, to pozostaje demontaż tapicerki lewych drzwi i sprawdzenie styków/głośnika.

_________________
"Już w żadnych oczach nie będę mieszkać mógł. Już w każdych włosach zobaczę wstęgę dróg!"
SDM- Za dalą dal.


Post Wysłano: 01 sie 2009, 15:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 20:12
Posty: 30
GG: 0
Samochód: Actros MPII 8X8
Lokalizacja: Trójmiasto

Dzięki za info. To by się zgadzało ,skoro jest tylko lewy i centralny na górze. Z prawej strony jest tylko maskownica bez kabli......pewnie na anglika. BALANCE sprawdzałem na początku ,jest oki.Z ciekawości sprawdzałem z wiązkę drzwi z prawej strony, jest w jednej kostce central,szyby oświetlenie i audio. Lewa będzie pewnie taka sama, zostaje kopać tapicerkę do głośnika i go sprawdzić.
Cytuj:
Głośniki powinny grać tylko 3: para w drzwiach i głośnik centralny na środku kabiny. Górny głośnik z lewej strony wykorzystywany jest do cb radia (dwa piny w kostce CB zarezerwowane są do tego głośnika). Jeśli chodzi i prawy górny głośnik to nie znam jego zastosowania.
Sprawdź ustawienie BALANCE w radiu, jeśli jest ok, to pozostaje demontaż tapicerki lewych drzwi i sprawdzenie styków/głośnika.

_________________
Gdynia-miasto z morza i marzeń.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: