Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 16:54
Posty: 27
Lokalizacja: Krzepice/k Częstochowy

Koledzy mam pytanie czy 6 stycznia jest zakaz w D dla ciężarówek??

_________________
....SCANIA Królowa szos....


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

To jak w końcu z tym wtorkiem jest? bo wiem że święto na pewno ale w jakich landach? No i poniedziałek przy okazji też nie jest dniem wolnym?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Może to pomoże. Radzę popatrzeć na odnośnik 1 przy D (6.1.) na dole tablicy informacyjnej. Od razu mówię, że nie wiem skąd mam tą tablicę UTA (była na dysku).

Obrazek

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

a ja radze patrzec na rok - podajesz tabele na 2007 rok w roku 2009
:twisted:

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Obrazek

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
a ja radze patrzec na rok - podajesz tabele na 2007 rok w roku 2009
:twisted:
Nową podawałem w tym temacie (tą samą tabelę co dodał kolega ciucma102) - viewtopic.php?f=2&t=9063&start=20

:wink:

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Posty: 29
GG: 0
Samochód: DAF XF 105, AUDI A4
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-FORDON

a jak wygladają zakazy w czasie wakacji teraz w UE macie jakomś tabelkę

_________________
"Daf jest bogiem, transport nałogiem, jazda zabawą a pauza podstawa."
"Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Marcedes

mobile pomóżcie!!! gdzie mogę oprócz forum na bieżąco śledzić, kiedy są ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o DMC 16t?? sprawa pilna bo mam parę kursów 6.06 i 7.06 z warm-maz na mazowsze...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Jak to teraz jest? Zakazy letnie obowiązują od pierwszego piątku po zakończeniu roku szkolnego czy od czy już od tego piątku? No i jak jest z sobotą, ta teraz czy dopiero następna?

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Dobra, sam znalazłem to się podzielę
Cytuj:
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) od najbliższego piątku po dniu 18 czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach, z wyjątkiem 15 sierpnia:

- w piątki od godziny 18.00 do godziny 22.00

- w soboty od godziny 8.00 do godziny 14.00

- w niedziele od godziny 8.00 do godziny 22.00

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

http://www.gddkia.gov.pl


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2009, 16:25
Posty: 3
GG: 2164700

A znacie może weekendowe ograniczenia w ruchu we Francji i Niemczech?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:40
Posty: 9
GG: 0

w tym roku zakazy obowiązywały juz w weekend 19.21.06 do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach, z wyjątkiem 15 sierpnia.
Zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton obowiązuje:
- w piątki w godz. 18 - 22
- w soboty w godz. 8 - 14
- w niedziele w godz. 8 - 22
ciekawostką jest, iż zakaz nie dotyczy kilku przypadków opisanych w rozporządzeniu. moze bedzie pomocne:

§ 3. 1. Przepisy § 2 nie mają zastosowania do:
1) pojazdów Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Biura Ochrony Rządu, pogotowia technicznego, jednostek ochrony przeciwpożarowej, jednostek ratownictwa chemicznego oraz jednostek służb ochrony radiologicznej i ochrony przed skażeniami;
2) pojazdów biorących udział w:
a) akcjach ratowniczych,
b) akcjach humanitarnych,
c) usuwaniu skutków klęsk żywiołowych,
d) usuwaniu awarii;
3) pojazdów używanych:
a) przy budowie dróg i mostów oraz przy ich utrzymaniu,
b) do przewozu żywych zwierząt,
c) dla potrzeb skupu mleka, zbóż lub zwierząt,
d) dla potrzeb bezpośredniego zaopatrzenia statków morskich w paliwo, materiały olejowe, olej smarowy, części zamienne oraz wodę pitną,
e) do przewozu sprzętu transmisyjnego stacji radiowych i telewizyjnych,
f) do przewozu sprzętu dla obsługi imprez masowych, w związku z organizacją tych imprez,
g) do przewozu prasy stanowiącej znaczną część ładunku lub znaczną część dostępnej przestrzeni ładunkowej,
h) do przewozu lekarstw i środków medycznych,
i) do przewozu przesyłek w ramach działalności pocztowej stanowiących znaczną część ładunku lub znaczną część dostępnej przestrzeni ładunkowej,
j) w związku z niezbędnym utrzymaniem ciągłości cyklu produkcyjnego lub świadczenia usług przedsiębiorstwa pracującego w ruchu ciągłym,
k) do przewozu towarów niebezpiecznych w ilościach, dla których wymagane jest oznakowanie pojazdu tablicami ostrzegawczymi barwy pomarańczowej,
l) do przewozu artykułów szybko psujących się i środków spożywczych, określonych w załączniku do rozporządzenia, stanowiących znaczną część ładunku lub znaczną część dostępnej przestrzeni ładunkowej,
m) do przewozu betonu oraz pomp do jego tłoczenia,
n) do przewozu odpadów komunalnych lub nieczystości ciekłych,
o) do przewozu towarów wyładowanych z wagonów na stacji kolejowej, w promieniu 50 km od tej stacji,
p) w transporcie kombinowanym;
4) pojazdów wolnobieżnych używanych do prac rolnych i ciągników rolniczych;
5) pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pod warunkiem posiadania przez kierowcę ważnej rocznej karty opłaty za przejazd po drogach krajowych;
6) pojazdów, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy, oraz oczekujących na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Przepis ust. 1 pkt 3 dotyczy także pojazdów pustych w drodze po ładunek lub w drodze powrotnej po rozładunku.
Pozdr.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Wie ktoś jak w ten weekend we Francji? Jest zakaz od 7-19, czy można jechać?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:40
Posty: 9
GG: 0

według informacji ZMPD w soboty 11,18,25 lipca , 1, 8 sierpnia jest zakaz w godz 7.00-19.00 i od 00.00- do 22.00 w niedziele. czyli mozna jechać tylko między 19.00-24.00


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 14:11
Posty: 39
GG: 3793380
Lokalizacja: Wyszków, Opole

Przepis ust. 1 pkt 3 dotyczy także pojazdów pustych w drodze po ładunek lub w drodze powrotnej po rozładunku.

czy dobrze rozumiem, że po rozładunku mogę wracać na bazę na pusto silosem do przewozu art. spożywczych?

_________________
Najwięcej zielonych świateł jest na drodze do piekła...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03
Posty: 22
GG: 0

Od 22 lipca 2010 roku uprawnieni do poruszania się w czasie obowiązywania ograniczeń ruchu będą nie tylko kierowcy pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu ładunku lub do odbiorcy przewożonego ładunku posiadający ważną roczną kartę opłaty za przejazd po drogach krajowych (wykupioną do 30 czerwca 2010 roku), ale również kierowcy posiadający miesięczną kartę opłaty. Wynika to ze zmian do rozporządzenia Ministra Transportu z 31 lipca 2007 r., wprowadzonych przez rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2010 roku.

_________________
www.DoradztwoTransportowe.pl


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Pisałem kiedyś o tym to mnie CRKR wyśmiał.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2011, 16:38
Posty: 13
GG: 2164700

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Panowie jak to było z tym wczorajszym zakazem :?:

Podobno są jakieś wyjątki.

Ja jechałem plandeką i wiozłem normalny towar. Jechałem do bazy, ale w papierach była Rosja, czyli tak jakby przejazd tranzytowy. Do tego mieliśmy roczną winietę na której podobno można było jechać mimo zakazu.

Mógłby ktoś rozjaśnić tą kwestię i napisać ewentualny mandat (dla mnie i dla szefa) jaki grozi za jazdę na zakazie :?:

EDIT: Doczytałem na stronie ITD. Że do bazy można było dojechać pod warunkiem posiadania winiety rocznej lub miesięcznej, ale właśnie jak to udowodnić że jadę do bazy, a nie np. na przejście graniczne :?:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Koledzy mam takie pytanie. Czytając Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 27 czerwca 2011 r. (Dziennik Ustaw poz. 793 nr 135 z 2011) w § 3 w ust. 1: b) pkt 5 czytamy
Cytuj:
pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Co dokładnie znaczy ?
Cytuj:
pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego
Zakładamy że ładowałem się w PL do D i z D wracam do PL do bazy na pusto w myśl tego przepisu mogę jechać ?

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2011, 9:13
Posty: 4
GG: 0

Ciekawe dlaczego akurat 3/4. Przecież pogoda jest deszczowa i jest zimno, tak więc asfalt nie pływa. :lol:
_________________
coach outlet
Coach Handbags
Coach Factory Outlet


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: