Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 kwie 2009, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2009, 22:03
Posty: 53
GG: 0
Samochód: DAF 95XF
Lokalizacja: DK74

Witam! Posiadam DAF-a 95XF z 1998 roku, a także problemy z centralnym smarowaniem. Prawdopodobnie samochód jeździł długo z za gęstym smarem i smarowanie nie dawało sobie rady z jego przepchnięciem przez zaworki. Teraz zostało wyczyszczone i napełnione właściwym (rzadkim) smarem. Smar pojawia się na siodle i resorach, ale już zwrotnice, rozpieraki i drążek zawieszenia kabiny jest suchy. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?


Post Wysłano: 01 maja 2009, 0:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Smar z centralnego idzie do rozdzielnika.Rozdzielnik na zmianę kieruje smar do różnych przewodów,gdyby nie to wszystko szło by tam gdzie jest lżej.Sprawdź ten rozdzielacz.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 maja 2009, 11:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2009, 22:03
Posty: 53
GG: 0
Samochód: DAF 95XF
Lokalizacja: DK74

No dzięki kolego! Muszę to sprawdzić. Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie gdzie znajduje się urządzenie które steruje pracą C.S w DAF-ie i jak (jeżeli w ogóle się da) zwiększyć częstotliwość załączania się C.S ? :roll:


Post Wysłano: 01 maja 2009, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

kolego jedynie tylko servis to moze zrobic i oni tez moga zrobic test centralnego smarowania!!! wydaje mi sie ze pompa juz jest slaba i nie daje tak duzego cinienia zeby doszlo tam gdzie sa najciezsze przewody od centralnego ( belka kabiny, zwrotnice i rozpieraki) W dafie nie ma rozdzielacza co steruje gdzie ma dac smar najpierw!!!! Sa tylko zaworki cisnienia!!! Siodlo i tam gdzie dochodza grube przewody od centralnego tam sie pojawi najpierw samr poniewaz tam musi byc smar caly czas ( jak siodlo inaczej bys je zatarl naczepa) Kabina i rozpieraki nie potrzebuja tyle samru wiec maja cienkie przewody i slabsze cisnienie tam dochodzi smaru - zaworki cisnienia!!!! czestotoliwosc smarowania tylko servis moze zrobic i niech sprobuja najpierw odpowietrzyc ukl moze by c zapowietrzony jak czysciles!! Niech sprawdza pompe od centralnego na servisie ok 150 zl zaplacisz za kompa i bedziesz wiedzial jak jakis madry to bedzie sprawdzal oczywisicie!!! hehe pozdrawiam


Post Wysłano: 01 maja 2009, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2009, 22:03
Posty: 53
GG: 0
Samochód: DAF 95XF
Lokalizacja: DK74

Dziękuje za odpowiedź! Moim zdaniem to będzie wina tych zaworków, ponieważ do głównego przewodu wychodzącego z centralnego smarowania podłączyłem zwykłą ręczną smarownicę i mimo iż wytwarza się duże ciśnienie smar nie wychodzi :|


Post Wysłano: 01 maja 2009, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

kolego oki to zrob tak do centralnego smarowania w kostce elektrycznej sa trzy przewody elektryczne ( plus czerwony , bialy masa i czarny kontrolka na desce) odpal na ostro centralne i zobacz po jakim czasie na siodle pokaza sie smar zobacz mniej wiecj po jakim czasie smar sie pokaze i napisz mi!!!!


Post Wysłano: 01 maja 2009, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2009, 22:03
Posty: 53
GG: 0
Samochód: DAF 95XF
Lokalizacja: DK74

Smar na siodle pojawia się po jakichś 15-20 sekundach.


Post Wysłano: 01 maja 2009, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

po prawej i polewej stronie okolice zderzaka sazespoly zaworkow do centralnego moze tam sa zablokowane tym gestym sprobuj przeczyscic i przpchac przewody ktore ida na belke moze pomoze i sie smar pokaze!! bedziesz pewny ze pompka jest dobra moze cos pomoze!!! powodzonka jak cos to pisz na gg


Post Wysłano: 01 maja 2009, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2009, 22:03
Posty: 53
GG: 0
Samochód: DAF 95XF
Lokalizacja: DK74

No dokładnie może coś pomoże, a jeśli nie to serwis. Dzięki za pomoc!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: