Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lut 2009, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Pamietaj tylko o tym aby nie bawic sie sieciowym bezprzewodowym internetem poza granicą. W Orange z tego co pamietam jak sie pytalem jest to koszt kazdej minuty. Liczony jest normalny roaming. Warto tez dodac ze lepiej sprawdzic czy jestesmy jeszcze w danej sieci z ktorej korzystamy w okolicy granicy panstwa. Powodem tego moga byc silniejsze nadajniki zagranicznych sieci siegajace naszego terytorium. Wtedy mimo ze jestesmy u siebie zaplacimy jak za roaming.
nie ma takiej opcji żeby sie automatycznie połączyć poza siecią z netem! ta opcja jest zablokowana przez operatora jeżeli masz modem w abonamencie a możliwość skorzystania z romingu jest dopiero po podpisaniu aneksu.
co do WI-FI nie jest tak kolorowo jak koledzy piszą-jest praktycznie wszędzie zagranicą ale płatny(darmowe też są ale nie na stacjach paliw czy parkingach)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 26 lut 2009, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

platny? tzn ?

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 26 lut 2009, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Kolego nie masz co na razie szastac kasą. Sprawdzisz co i jak z odbieraniem sygnalu na tej antenie którą masz. Jesli nie będzie działać tak jak oczekujesz wtedy możesz zacząc się zastanawiać jak to polepszyc.
"Freedom" możesz wziąć na próbę na okres jednego miesiąca. Płacisz za router (około 250zł) i aktywację (około 70zł), ale jak zrezygnujesz, oddajesz router a oni zwracają pieniążki. Opłata aktywacyjna niestety przepada.


Post Wysłano: 26 lut 2009, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
platny? tzn ?

tzn że możesz sie połączyć z siecią,obejżeć wybrane strony(reklamowe itp) a żeby poserfować musisz sie zalogować-potrzebne ci jest hasło które wykupujesz(płacisz smsem,kartą płatniczą,lub jeżeli posiadasz konto u tego operatora możesz je obciążyć,lub na stacji w kasie)i w ten sposób uzyskujesz dostęp na jakiś określony czas(od 15min do miesiąca nawet)
koszty są różne od symbolicznych 5-6e za dobe do koszmarnych 4e za 15min

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 26 lut 2009, 22:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Ja jakiś czas temu słyszałem o możliwości, którą daje bodajże jeden z operatorów szwajcarskich (ale pewien nie jestem). A mianowicie daje on 200mb w roamingu w abonamencie. Tak więc, może to być też dobra alternatywa. Niestety linka nie podam, bo czytałem o tym jakieś pół roku temu i straciłem tą stronkę :(

Pozdrawiam

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Post Wysłano: 26 lut 2009, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Ja moge co niecoś napisać o necie z PLAYa...(nawet teraz klikam z niego z a4, z Krakowa)

Wziałem abonament na 12 mcy. Zapłaciłem 61 zł za modem i potem 45zł/5GB
Limit starcza w zupełności 9chyba, że ktoś maniakalnie ściąga muzę, lub ogląda filmiki na YT).
Z zasięgiem też nie ma problemu, chyba że jakieś wygwizdowie konkretne.
Do podpisania umowy starczył sam dowód osobisty.
Można też wziąć modem na zasadzie pre-paid. 50zł/4GB. Nie jesteśmy związani żadnym cyrografem i używamy (zużywamy transfer) kiedy chcemy...

W stosunku cena/limit play wypada najlepiej IMO
polecam..

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 26 lut 2009, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Co do Freedom to jezeli funkcjonuje on tylko w kraju w cenie abonamentu to odpada..bo jednak w kraju bedzie sie naprawde rzadko a glownie za granicami kraju.

Co do szwajcarskiej mozliwosci internetowej, no chcialbym gdzies o tym przeczytac, ale z drugiej strony na szwajcarie nie bede jezdzil na 99% takze i mozliwosc zostaje wykluczona- niestety.


Co do internetu z PLAY'a , to powiedz mi czy tez sprawdzales tego neta po za krajem? obowiazuje wowczas ten abonament na calych krajach UE? czy jezdzic tylko po kraju na tym necie?

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 27 lut 2009, 1:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Ja ci radze,
zostań na razie przy Wi-Fi, zobaczysz jak to będzie ci działać i dopiero stwierdzisz czy inwestować w coś innego.

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 27 lut 2009, 8:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Co do internetu z PLAY'a , to powiedz mi czy tez sprawdzales tego neta po za krajem? obowiazuje wowczas ten abonament na calych krajach UE? czy jezdzic tylko po kraju na tym necie?

a gdybyś ty był operatorem np Vodafone to za free dawałbyś dostęp do swojej sieci użytkownikom PLAYa??? odpowiedz nasuwa sie sama :idea:
powiem tak-jak ktoś jest uparty to zawsze gdzieś sie wepnie pod wifi (oprócz niemiec),i jest to najtańsza forma bo inwestujesz jednorazowo(zakup karty+anteny=zwiększasz możliwości swojego zasięgu)
dla leniwych? jest coś takiego jak net satelitarny i za ok 30e miesięcznie masz dostęp w każdym miejscu świata(było o tym na forum ze szczegółami) :arrow:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 27 lut 2009, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lip 2008, 8:42
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Cytuj:
platny? tzn ?

tzn że możesz sie połączyć z siecią,obejżeć wybrane strony(reklamowe itp) a żeby poserfować musisz sie zalogować-potrzebne ci jest hasło które wykupujesz(płacisz smsem,kartą płatniczą,lub jeżeli posiadasz konto u tego operatora możesz je obciążyć,lub na stacji w kasie)i w ten sposób uzyskujesz dostęp na jakiś określony czas(od 15min do miesiąca nawet)
koszty są różne od symbolicznych 5-6e za dobe do koszmarnych 4e za 15min

100% racji. W znacznej częsci nie można się połączyć. Posiadam pda Mio 560 z wi fi i tylko koło Olomunca wpiąłem się do KOCOURa

_________________
nowa firma=nowa ksywa. PONTON


Post Wysłano: 28 lut 2009, 9:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

http://www.ts2.pl/pl/Hughes-9250
Ja znalazłem coś takiego myślę że to dobre jak wy myślicie :)

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Post Wysłano: 28 lut 2009, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
http://www.ts2.pl/pl/Hughes-9250
Ja znalazłem coś takiego myślę że to dobre jak wy myślicie :)
To jest tylko urządzenie. Oczami wyobraźni już widzę jego cenę. A do tego trzeba płacić jakiś abonament i trzeba zadać pytanie: gdzie, komu i ile? Podejrzewam, że to jest ponad możliwości finansowe kierowców, ale dobrze rokuje na przyszłość :) W końcu internet stacjonarny też kiedyś kosztował grube "miliony" ;)

ps. http://cgi.ebay.com/Hughes-BGAN-9250-Ve ... .m20.l1116

Marne 17 tys $ :lol:

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 01 mar 2009, 11:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

Za parę lat będzie to za grosze tak samo jak teraz jest z netem tylko trzeba trochę poczekać :mrgreen:

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Post Wysłano: 01 mar 2009, 11:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Za parę lat w ciężarówkach będzie montowany "internet" :D , tak jak teraz na przykład telefon można zamówić.

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 01 mar 2009, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

No nic trudno, najpierw bede ocenial jak jest z tym Wi-fi a pozniej ewentualnie dumał co dalej, dzieki chlopacy za odpowiedzi.

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 04 mar 2009, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

dopisze dodatkowo ażeby rozwiać wszelkie polemiki czy roaming w abonamencie polskich operatorów internetu bezprzewodowego jest drogi czy nie??? otóż nie ma opcji opłaty za połączenia roamingowe i rozliczenia ich w oparciu o przesłane dane (kB) a jedynie jest możliwość połączenia sie na zasadzie połączenia CSN co prowadzi w następstwie do rozliczenia tego połączenia jak za rozmowe telefoniczną(czyli koszmar=średnio ok 100zł za godzine)i jest to dostępne po podpisaniu aneksu (zródło informacji-Polkomtel SA) :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 04 mar 2009, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Wie ktoś może jak czerpać internet z komórki na laptopa. Wiem, że się tak da przez bluetooth i wiem, że jak mam przykładowo Nokie to muszę mieć program NOKIA PC Suite. I mam taki problem, że mi to nie działa. Miał ktoś już do czynienia z tym?

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: