Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Moje trasy
Post Wysłano: 21 sty 2009, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Witam!
W tym temacie będę opisywał moje trasy odbyte wraz z Łukaszem(Bandit). Na początek wakacyjne wyjazdy.
Trasa I
:arrow: Poniatowa – Połaniec – Poniatowa
:arrow: 31.07.2008-1.08.2008
:arrow: Scania 124 360, burtówka Schwarzmuller
:arrow: Ładunek: elementy suszarni zbożowej
Obrazek
Rano około 8.00 poszliśmy po Scanię. Kiedy biła wiatr, Łukasz wypisał tarczkę i pojechaliśmy na załadunek. No i za kilkaset metrów byliśmy na miejscu. Szybka zmiana naczepy i mogliśmy ściągać plandekę z naczepy. Trochę się zeszło, ale i tak czekaliśmy na dźwig. Po przyjeździe dźwigu rozpoczął się załadunek.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Jako, że dźwig był raczej miniaturowy to cały czas trzeba było podjeżdżać samochodem. Około południa kiedy wszystkie duże elementy zostały załadowane rozpoczął się załadunek drobnych elementów. Po wszystkim pospinaliśmy ładunek i plandekę żeby się nie przetarła. Po małym „tuningu” stelaża od plandeki byliśmy gotowi do drogi. Poszliśmy do domu, obiad, zapasy i w drogę. Do Scanii mieliśmy podwózkę. Po załatwieniu papierów, ruszyliśmy w drogę. Tzn. kolejne kilkaset metrów do stacji benzynowej. Po tankowaniu pojechaliśmy w kierunku Annopola. 10 km dalej kolejny postój- tym razem kończąca się winieta, w okolicy 30km tylko na jednej poczcie mają. Łukasz poszedł po winietę, a ja zrobiłem kilka zdjęć. Chwilę go nie było bo stanęliśmy trochę za miastem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Mając już wszystko mogliśmy jechać. Na drodze mały ruch, spokojnie.
Obrazek
W niedługim czasie dotarliśmy do Annopola i przejechaliśmy przez Wisłę.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Dalej droga upływała równie szybko. W Sandomierzu pojechaliśmy w kierunku Krakowa. Kilka kilometrów przed Połańcem krótki postój – próba lokalizacji miejsca rozładunku. Kiedy dojechaliśmy do docelowej wsi niedaleko od Połańca zadzwoniliśmy do odbiorcy. Przyjechał po nas i zaprowadził nas do siebie. Okazało się że rozładunek był głęboko we wsi i odnalezienie miejsca rozładunku bez pomocy odbiorcy byłoby trudne. Dojechaliśmy, zaparkowaliśmy w drodze polnej. Łukasz uzupełniał kartę drogową a ja zrobiłem fotki.
Obrazek Obrazek
Było dopiero popołudniu, a ekipy montażystów jeszcze nie widać, więc postanowiliśmy pójść do sklepu. Spacerek 2-3 km. Kiedy wróciliśmy ekipa już przyjechała. Otworzyliśmy burty, rozładowali mniejsze elementy. Rozpoczeli montaż. Gadaliśmy z nimi i tak nadszedł wieczór. Jakaś kolacja i spać. Rano, kiedy wstaliśmy ekipa już pracowała. Okazało się że odpowiednio duży dźwig będzie musiał przyjechać trochę wcześniej. Zjedliśmy szybkie śniadanie. Przygotowaliśmy ładunek do rozładunku. Poskręcaliśmy pasy, zrobiłem jakieś zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Przyjechał dźwig. Operator zaplanował rozładunek. Musieliśmy się przestawić na pole. Rozładunek trwał dosyć długo, bo od razu suszarnia była montowana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Po rozładunku pozbieraliśmy maty i zaplandekowaliśmy naczepę. Wyruszyliśmy w kierunku Poniatowej.
Obrazek Obrazek Obrazek
Szło różnie, czasami lepiej czasami gorzej. Sporo staliśmy na wahadłach .
Obrazek Obrazek
Udało się do dobić do Sandomierza.
Obrazek Obrazek Obrazek
Następnie w kierunku Annopola. W Dwikozach czekaliśmy przed przejazdem kolejowym.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Później szło już całkiem dobrze. Kilkanaście kilometrów od domu okazało się, że mamy kapcia na bliźniaku. Trochę męczarni, ale udało się zmienić. Dojechaliśmy do Poniatowej. Scania została na stałym miejscu a my poszliśmy do domu.
To by było na tyle. To moje pierwsze takie sprawozdanie więc nie jest najlepsze. Wiele faktów pewnie zapomniałem. Napisałem to co utkwiło mi w pamięci i to co miałem na zdjęciach. Ogółem krótka trasa bo około 300 km.


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 21 sty 2009, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2008, 13:01
Posty: 462
Samochód: Mercedes Actros 4141 8x6
Lokalizacja: Lublin

Witam.Traska bardzo fajnie przedstawiona i sfotografowana.Odcinek trasy ciekawy,ale bardzo mi znany z wakacji,dopowiem jeszcze,że bardzo ładne widoki tam występują.Prawie codziennie bywałem tam z Cheesterem.Pozdrawiam :!: .

_________________
:]


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 21 sty 2009, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Miło opisana trasa, zdjęcia są bardzo ładne, ukazują co się działo. Tereny jak dla mnie znane: Połaniec, Annopol, a przede wszystkim Sandomierz. Jadąc od Sandomierza w kierunku Krakowa jechaliście przez Tarnobrzeg czy spokojnie DK79 ? Serdecznie pozdrawiam, szerokości, jakby nie było.

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 21 sty 2009, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2005, 22:28
Posty: 197
GG: 1
Samochód: Szwedzkie badziewie z Göteborga
Lokalizacja: Stalowa Wola

Sądząc po tym co napisał Tomek i po jego zdjęciach raczej jechali od razu z Sandomierza na Łoniów(kierunek Kraków) :wink:

_________________
...


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 21 sty 2009, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2005, 11:34
Posty: 25
GG: 1521540
Lokalizacja: Poniatowa

Cytuj:
Jadąc od Sandomierza w kierunku Krakowa jechaliście przez Tarnobrzeg czy spokojnie DK79 ?
Z Sandomierza lecieliśmy prosto na Kraków DK79. Przez Tarnobrzeg jeździłem dużo w sierpniu i wrześniu jak latałem z jabłkami do Jasła. Nawet niebiescy koledzy z Tarnobrzega odebrali mi dowód od naczepy. :mrgreen:

_________________
http://www.fotogaleria87.picturepush.com - zapraszam
http://www.pawtrans.com.pl


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 21 sty 2009, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
Cytuj:
Jadąc od Sandomierza w kierunku Krakowa jechaliście przez Tarnobrzeg czy spokojnie DK79 ?
Z Sandomierza lecieliśmy prosto na Kraków DK79. Przez Tarnobrzeg jeździłem dużo w sierpniu i wrześniu jak latałem z jabłkami do Jasła. Nawet niebiescy koledzy z Tarnobrzega odebrali mi dowód od naczepy. :mrgreen:
Hahahaha. :mrgreen: Trzeba było powołać się na mnie, publicznie nie będę mówił dlaczego. :mrgreen: Czekam na kolejną recenzję, pozdrawiam Cię. :)

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 26 sty 2009, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Przyszedł czas na kolejną trasę. Opisy nie będą ułożone chronologicznie. Po raz kolejny ten sam kierowca i to samo auto.

:arrow: Poniatowa- Dębica- Poniatowa
:arrow: 29.07.2008-30.07.2008
:arrow: Scania 124 360, firanka Krone ProfiLiner
:arrow: Ładunek: elementy konstrukcji stalowej
Obrazek
Około 15 pojechaliśmy na załadunek. Firma znajduje się na drugim końcu miasta. Po przyjeździe okazało się, że jak zwykle nasz ładunek jest dopiero robiony. Spokojnie rozsunęliśmy bok firanki. Przygotowaliśmy pasy i czekanie. W ramach nudzenia się posprzątaliśmy w kabinie. Zrobiłem jakieś zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Rozpoczął się załadunek. Trochę to trwało, bo pełną parą szło szlifowanie spawów na tym co mieliśmy przewieść.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Kiedy udało się załadować, ładunek został pospinany. Zrobiłem zdjęcia, ruszyliśmy. Niestety był już wieczór, tak więc fotek z jazdy brak. Zatankowaliśmy i w drogę. Kierunek Annopol, następnie Sandomierz, Tarnobrzeg, Mielec i Dębica. Na miejscu ważenie, i na halę. Zwinęliśmy dach, pościągali pasy.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Rozładunek suwnicą poszedł bardzo sprawnie. Naczepa złożona, jednak trzeba było poczekać do końca krótkiej pauzy. Droga powrotna upływała spokojnie. Nad ranem byliśmy w Poniatowej.
:arrow: Przebyta trasa: ok. 340km.
:arrow: Ciekawostka: Budynek, który widać w tle zdjęć z załadunku swego czasu był najnowocześniejszą odlewnią w Europie, tzn. miał być. Właściciel, EDA - ogłosiła upadłość zaraz przed otwarciem odlewni. Obecnie w budynku tym ktoś hoduje KOZY!! Takie rzeczy to tylko w Polsce.


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 26 sty 2009, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2008, 13:01
Posty: 462
Samochód: Mercedes Actros 4141 8x6
Lokalizacja: Lublin

Witam.Trasa fajnie opisana i sfotografowana :D .Z ostatnim twoim zdaniem zgadzam sie w 100% :D .Pozdrawiam i czekam na kolejną część trasy.

_________________
:]


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 01 lut 2009, 18:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Eee no w koncu zes opisal trasy braciaka. Mi tez znajome tereny przeciez tam sie jezdzilo tydzien w tydzien. A teraz juz sie nie jezdzi. Jezdzi sie na troche wieksze tereny. A co do tych relacji to dla mnie okej. Jak na pierwszy raz dobrze Ci poszlo.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł: Re: Moje trasy
Post Wysłano: 01 lut 2009, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Cheester a Ty kiedy opiszesz swoje trasy - jeździsz tyle i nic, a takie kierunki jak miałeś w Fredze byłyby warte opisania (głównie ulica 1-go Maja w Poniatowej). A tak ogólnie to chyba podczas załadunku przed trasą z pierwszego opisu jechałeś koło nas, coś mi się tak wydaje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: